Steeds minder Goese scholieren BEVELANDEN/THOLEN Wachten op de slopershamer almanak Bij de tijd VRIJDAG 29 juni 2012 21 Illegale housefeesten bij Bath 22 en 23 Nieuwe leerlingenprognose Pronexus door Luc Oggel GOES - Het aantal basisscholieren in de gemeente Goes kalft de ko mende jaren gestaag af Dat blijkt uit de nieuwe leerlingenprognose 2012 van Pronexus die deze maand is verschenen. Ten opzichte van dc vorige voor spelling, uit 2008, is er al een be hoorlijk verschil. De verwachting was toen dat er op 1 oktober 2011 in totaal 3362 leerlingen zouden zijn, het zijn er uiteindelijk 3227 ge worden. Dat komt volgens het rap port doordat er in de tussenliggen de periode minder woningen zijn gebouwd dan waar vanuit werd ge gaan. De nieuwe prognose blikt vooruit tot 2028. Tot 2018 neemt het aan tal leerlingen met tientallen per jaar af, de verwachting is dat het daarna min of meer stagneert. Pro nexus heeft becijferd dat er in 2018 in totaal 2963 kinderen naar een basisschool in de gemeente gaan, 264 minder dan nu. De gemeente Goes telt op dit mo ment twintig basisscholen. Scho len die ten opzichte van de progno se 2008 bedrogen uitkomen, zijn De Wingerd, de Prinses Bea- trixschool, de Holtkampschool, De Zuidwesthoek, de Koelman- school (allen in Goes) en De Icht- husschool in Wolphaartsdijk. In bijna alle gevallen is er minder in stroom van vierjarigen dan was voorzien. Daarnaast speelt achter blijvende woningbouw een aantal scholen parten, zoals De Wingerd (-17). De Holtkampschool komt maar liefts 35 leerlingen lager uit ten opzichte van de vorige progno se, onder meer door een tussen tijdse zij-uistroom van zo'n vijf tien kinderen. Een aantal scholen mag zich juist in meer belangstel ling heugen. Het gaat om de Steenblokschool, Calvijnschool en Bisschop Ernst- school. De eerste twee hebben meer aanwas vanuit respectievelijk Reimerswaal en Borsele, de laatste vanuit Goes-centrum, oost, west en noordwest. Overigens zijn in to taal 270 leerlingen afkomstig van buiten de gemeente. SINT-MAARTENSDIJK - Een luchtfoto als deze kan over pak 'm beet vijf jaar waarschijnlijk niet meer worden gemaakt. Op de foto staat een deel van de verouderde wijk 'West' in Sint-Maartensdijk. Woningcorporatie Stadlan- der wil deze wijk in samenwerking met de ge meente flink onderhanden nemen. Van de ruim 160 woningen die de corporatie bezit in 'West' gaat het overgrote deel de komende ja ren tegen de vlakte. Stadlander wil voor elk gesloopt huis een andere woning terugbou- wen. Wat voor soort woningen dat worden, is nog niet bekend. Ook over de twee scholen die in het gebied liggen - wellicht komt er nieuwbouw - wordt pas later een besluit geno men. Het is de bedoeling dat de eerste wonin gen begin volgend jaar worden gesloopt. De Thoolse gemeenteraad is in elk geval positief over het plan. Die ging donderdag akkoord met een 'startnotitie'. foto Willem Mieras »«C9«8»9e99«»0«(e« De kleine meid uit Vlissingen groeit op in een gezin waar ze niet vies zijn van apparaten. Een smartphone, een tabletcomputer, het hoort inmiddels allemaal tot de standaarduitrusting en dat heeft zo z'n weerslag op het anderhalf jaar oude meisje. Moeite loos wrijft ze met een vingertje over schermpjes en ze kan mateloos geïn teresseerd naar allerlei kinderfilm- Tip? redactie@pzc.nl pjes op YouTube kijken. Daar bleef het tot voor kort bij, maar nu weet ze ook hoe ze knopjes van de werkte- lefoon van pappa moet bedienen. En dus heeft ze een inmiddels een facetime' gesprek gevoerd met de burgemeester en kon mamma net voorkomen dat de wethouder op zijn vakantieadres werd gebeld. U bent dus gewaarschuwd. Oranjetrekking 30 juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59