zeeland 125 Niet commercieel Thoolse landbouwweg is landelijke primeur vrijdag 29 juni 2012 De soundsystems die illegale feesten organiseren verdienen meestal geen geld. Over het algemeen maken ze verlies. De kosten komen voort uit brand stof voor het aggregaat. De speakers en draaitafels worden soms gehuurd. De politie beëindigt een teknofeest in Zevenbergen met veel machtsvertoon in april dit ji Tekno in een notendop foto Karlijn Middelham De muziek staat hard en is snel. De constant dreunende bas van de muziek is de leidraad. Daarnaast zijn er diverse geluiden te horen. Dat kan variëren van een ruisende wind tot vage stemmen. SlSSBIBSBIBBSISSSSIBSXBBSSSlSSSSSIOOSSBS'BlSSWfSS^iSBIX door Rob Paardekam THOLEN - De nieuwe weg voor het landbouwverkeer ten noorden van Tholen-stad is volgens de provin cie een landelijke primeur. Dat heeft: te maken met het feit dat de weg straks alleen beschik baar is voor het landbouwverkeer. In ons land is volgens de provincie nog nooit eerder een weg aange legd die alleen door trekkers of an dere landbouwvoertuigen mag worden gebruikt. Om het overige verkeer van de nieuwe weg af te houden, worden aan het begin en het eind 'zeer agressieve doorgroeistenen' aange- Bezoekers staan vaak bijna tegen de speakers aan, zodat de wind van de boxen voelbaar is. Ze noe men dat 'Speaker Freaken.' De feesten gaan meestal tot in de middag of langer door. legd. Dat betekent dat het groen er doorheen komt. Trekkers kunnen daar gewoon overheen, maar het moet automobilisten afschrikken. Om fietsers van de weg af te hou den, worden roosters aangebracht. Dat het overige verkeer niet op de zes meter brede landbouwweg mag, heeft alles met veiligheid te maken. De provincie legt de weg juist aan om ongelukken te voorko men. Nu moet het landbouwver keer nog dwars door het stadje Tholen, met alle gevaren van dien. Dat behoort in het najaar tot het verleden. De aanleg van de weg kost 1,2 miljoen euro. De helft wordt bekostigd door Brussel. Geschat wordt dat ongeveer vijf tot tien procent van de feesten door de politie wordt gestopt. Daar zijn, afhankelijk van de groot te van het feest, meestal zo'n der tig agenten voor nodig. Elke week zijn er meerdere tekno- feesten in Nederland. De laatste in Zeeland was afgelo pen weekend in Tholen. De politie legde het feest al stil voor het ge luid aan was. 'jsazzsessp. ELLEMEET Politie haalt dronken hardrijder van de weg De politie heeft woensdagavond rond 22.30 uur een 23-jarige auto mobilist uit Venlo aangehouden. Hij reed 149 kilometer per uur op de N57 bij Ellemeet, waar tachtig is toegestaan. Uit een ademanalyse bleek boven dien dat de Limburger drie maal te veel had gedronken. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt en zijn rijbewijs is ingevorderd. ZIERIKZEE Zeelandbrug weer dicht voor onderhoud De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 2 op dinsdag 3 juli afgeslo ten voor het wegverkeer. De afslui ting begint om middernacht en duurt tot 5.00 uur. Tijdens de stremming worden de voegen in het wegdek en schoonge maakt en wordt lampen verwis seld in de openbare verlichting. Het verkeer wordt omgeleid via de Stormvloedkering. GOES Man overvallen, geen spoor van daders In een woning aan de Fluitekruid- straat in Goes is donderdagochtend een man overvallen. Hij raakte niet gewond. De daders zijn nog voort vluchtig. De 47-jarige bewoner werd rond 03.15 uur wakker en merkte dat er twee personen in zijn huis waren. De daders gingen er vandoor richting de spoorlijn bij Ringbaan-West. De technische re cherche heeft onderzoek gedaan. ELLEWOUTSDIJK Puzzelrit met autoclub over bloeiende dijken Motor- en autoclub De Bevelanden rijdt zaterdag een puzzel- en oriën- tatierit waaraan iedereen mee mag doen. De rit over landwegen en bloeiende dijken in de Zak van Zuid-Beveland heeft zowel een wedstrijd- als een beginnersklasse. Inschrijven en starten kan aan de Fortweg in Ellewoutsdijk vanaf 13.30 uur. Voor meer informatie: www.macdebevelanden.mysites.nl BIERVLIET Machines De Feijter op webveiling Het machinepark van De Feijter Groep in Biervliet komt vanaf vrij dag 6 juli via de website van vei linghuis BVA Auctions onder de ha mer. De verkoop maakt deel uit van de afwikkeling van het 24 april uitgesproken faillissement van het grond-, weg- en waterbouwbedrijf. De veiling vindt plaats in opdracht van de curator, de Rabobank en de pandhoudster van vele machines. MIDDELBURG Aanhouding wegens verkoop softdrugs De politie heeft woensdagavond een 50-jarige man uit Middelburg in zijn woning aangehouden op verdenking van dealen in soft drugs. De politie deed een inval naar aanleiding van klachten uit de buurt In de woning werd een han- delshoeveelheid softdrugs aange troffen en in beslag genomen. Een klant van de man werd ook aange houden. haalie bil ^dóeVburë Gece rttfice eröe me1 de\Ne' irV-ers Openingstijden: ma t/m vr 9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57