de vakantie beginnen fmm zeeland 123 Schouwen-Duivelandse musea beter te vinden pekaar Open kerk in Bru De Rederijekers Kamermuziek Subsidie voor m.&J-M jütUtlPLUS bestralinssmaterialen bv vrijdag 29 juni 2012 BRUINISSE - Vanaf 4 juli houdt de Hervormde Gemeente Bruinisse 'open kerk'. Het gebouw aan het kerkplein is tot en met 8 augustus open op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Het orgel wordt be speeld en er is uitleg over de kerk. HAAMSTEDE Vlinders en bloemen zoeken in Slotbos ZIERIKZEE Zomerschema Radio Schouwen-Duiveland Natuurmonumenten houdt op za terdag 8 juli een kinderexcursie in Haamstede. In het Slotbos en de Zeepeduinen kunnen kinderen tus sen de 6 en 12 jaar onder begelei ding van een gids op onderzoek uit naar vlinders en bloemen. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf het hek bij Slot Haamstede. Gelijk tijdig wordt voor de ouders een an dere excursie georganiseerd, na tuurmonumenten adviseert de kin deren een lange broek en laarzen aan te trekken. Opgave via www.natuurmonumenten.nl/ a- genda of VW Haamstede. Radio Schouwen-Duiveland heeft in juli en augustus een aangepaste programmering. De Radio Schou wen-Duiveland zomertour gaat van start op 2 juli en wordt iedere werkdag van 10.00 tot 12.00 uur uit gezonden. In de uitzending zitten onder meer nieuws, weerbericht en activiteiten en tips. Op zaterdag is er uitzending vanaf locatie. Een aantal programma's blijft door lopen in de zomer. Dat zijn Met vlag en wimpel, Geloven op Schou wen-Duiveland, de Levensbron, Van single tot cd en Saturday night flight. Meer info: www.rosd.nl. DREISCHOR Choral Evensong van Schouws Kamerkoor ZIERIKZEE Twee bands in tent tijdens Deltaweek gen de boeken eerder deze week nog gewoon open en wordt de jaarlijkse musical - voorheen afslui ter van het jaar - tegenwoordig al in april gehouden. „Dat vindt niet iedereen leuk, maar het is daar door op school wel een stukje rus tiger in die laatste toch al drukke week." De leerlingen zijn - hoewel de vakantie in Zeeland vroeg valt - aan vakantie toe, constateert juf Ju dith Eckhardt (groep 6, 7 en 8 van christelijke basisschool De Zonne wijzer in Zonnemaire. „Absoluut. Dat is goed te merken." Maar er is dan ook, behalve aan (recent nog) Citotoetsen, hard gewerkt aan de dinsdag opgevoerde musical Start. Ook in Dreischor werd deze week twee keer een zelfgeschreven voor stelling (opgehangen aan talenten van de leerlingen) gespeeld. In bei de dorpen verzorgen kinderen uit groep 8 vandaag ook nog iets te eten voor hun schoolgenootjes. Op de reformatorische ds. Boger- manschool in Oosterland begint de vakantie vandaag vroeg. Van spectaculaire activiteiten was afge lopen week geen sprake, vertelt schooldirecteur Johan Maliepaard. „Vorige week hebben we juffen- en meesterdag gehad. Daarvoor was het schoolreisje. We ruimen nu de laatste dingen op en dan gaan de deuren vrijdag om 12 uur dicht." Weer een schooljaar voor bij. „Ik hoor van iedereen dat het jaar omgevlogen is. Vooral de laat ste twee maanden, met die vakan tiedagen in mei, vliegt de tijd. Het jaar was zo voorbij." NOORDGOUWE - Het strijkkwartet Farfalle treedt zaterdagavond op in de kerk van Noordgouwe. Farfalle is een kwartet van jonge meiden. Ze hebben elkaar ontmoet bij het Jeugdorkest Nederland en hebben al diverse prijzen in de wacht ge sleept. Ze spelen muziek van Haydn, Beethoven, Schubert en Shostakovich. Het concert is een initiatief van de Stichting Kamermuziek Schou wen-Duiveland en begint om 20.00 uur. Entree: tien euro. ZIERIKZEE - Toneelgezelschap De Rederijekers in Zierikzee krijgt 4900 euro subsidie om in het na jaar een aantal voorstellingen over Jan Rap te spelen. De Rederijekers is de opvolger van de stichting His torische Spelen die vorig jaar werd opgeheven na enkele slecht bezoch te voorstellingen. De Rederijekers brengt kleinschalig volkstoneel op historische locaties in Zierikzee. foto Ronald den Dekker Het Schouws Kamerkoor en de Hervormde gemeente Dreischor houden zondag 1 juli een Choral Evensong in de kerk van Dreischor. Tijdens deze dienst zijn koorwer ken uit diverse stijlperioden te ho ren, zoals Mendelssohn, Adrian Bat ten of Edward Bairstow. De Engelstalige dienst bevat geen preek of eucharistie, maar twee korte lezingen en een kleine over denking. De Choral Evensong komt vanuit Engeland overge waaid. De dienst begint om 17.00 uur en duurt 45 minuten. Voor de Deltaweek, die vandaag in Zierikzee begint, hebben zich 120 schippers ingeschreven. In de feest tent op het parkeerterrein aan de Hoofdpoortstraat treedt vanavond om 20.00 uur Shakyground op. De ze band speelt funk- en soulhits. Za terdag staat de band Stoot op het programma. Zij spelen vanaf 20.00 uur covers van Nederpopbands. Maandag vertrekken de wedstrijd- zeilers naar Sint Annaland. De Del taweek eindigt zondag 8 juli in Co- lijnsplaat. Op zaterdag treedt daar de band Copycat op. door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Sinds gisteren wij zen 45 bordjes de weg naar de vele musea die Schouwen-Duiveland rijk is. Wethouder Wim Stouten plantte er gistermiddag een aan de Middenweg, in de buurt van Ou- werkerk. De bewegwijzering .van de musea was tot nu toe niet eenduidig. Sommige musea beschikten hele maal niet over een routing. Boven dien liggen een aantal musea, zo als het Watersnoodmuseum bij voorbeeld, wat verscholen in het landschap. Met de afronding van dit deelproject uit de Museumnota zijn ze beter vindbaar geworden. De gemeente acht het toerisme een belangrijke economische pijler en vindt daarom dat de toerist goed de weg moet worden gewe zen. Toch is niet iedereen blij met ver wijsborden. Die in Brouwershaven staat, volgens de stadsraad, op een ongelukkige plek. „Bij het oude stadhuis," zegt secretaris Antoinet te Laheij. „en dat is niet de plek waar mensen Brouwershaven bin nenrijden. Zonde, dat de gemeen te niet eerst even contact heeft op genomen met de stadsraad." De borden zijn uitgevoerd in het bruin, de kleur die de Anwb ge bruikt bij toeristische verwijzin gen. De bordjes staan niet in Zierikzee. De centrumstad krijgt een aparte routing naar musea en beziens waardigheden. 5 - Wethouder Wim Stouten plaatst een verwijsbord aan de Middenweg even buiten Ouwerkerk. foto PZC Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klorinetweg 5 Middelburg 1 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55