Nog een laatste vos... dan kan Project strand weer gestart 22 Juf Oosterburcht zegt na vakantie officieel gedag Expositie in kerk vrijdag 29 juni 2012 Re-integratie door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een chauffeur van De Zuidhoek en twee klanten van het re-integratieproject De Zuidhoek houden deze zomer de Schouwse duinovergangen vrij van zand en zwerfvuil. De aansturing van deze medewer kers was vorig jaar een probleem. Daarom is de leiding dit jaar in handen gegeven van het Groenbe- drijf! Het werk kost de gemeente 17.000 euro. De helft wordt in rekening gebracht bij Openbare Werken (af valverwerking), de andere helft komt uit het budget voor toeris me. Het project Strandbeheer bestaat inmiddels zeven jaar. Aanvankelijk hielden de herintreders ook toe zicht .op fietsenstallingen en fun geerden zij als gastheer. Sinds vo rig jaar zijn die taken geschrapt en maken de Zuidhoekmedewerkers alleen nog schoon. De vereniging van strandpaviljoen houders en andere toeristische on dernemers zijn tevreden over het werk van de Zuidhoekers. Ze be perkten zich vorig jaar niet tot de duinovergangen, maar hielden ook parkeerplaatsen en wegen schoon. Het project eindigt op 21 september. Buurgemeente Goedereede gaat eens stapje verder. Daar worden mensen met een bijstandsuitke ring verplicht ingezet op het strand. Elf werklozen uit Goedere ede, Dirksland en Middelharnis houden samen met tien medewer kers van sociale werkvoorziening Webego toezicht op de parkeerter reinen bij de stranden. Afgelopen zomer is er niets uit auto's ont vreemd. Goereese werklozen doen vanaf komende maandag ook het beheer van bezoekerscentrum De Punt op de Brouwersdam. door Esme Soesman De laatste radijsjes uit de schooltuin van openbare basis school De Klimop in Dreischor zijn ge plukt, de tafels van de School met de Bijbel in Nieuwerkerk gepoetst en volgepropte rugtassen met schriften en bedompt ruikende gymkleding is vol overgave in hoe ken van gangen en bijkeukens ge smeten. Vandaag trekt nog een en kele vos door de straten van Schou- wen-Duiveland, maar dan is het klaar. Het schooljaar zit er op. Voor Indy Raats (groep 7, na de zo mer groep 8) en Robin van Mou- rik (groep 8, straks de Pontes in Zierikzee) van obs De Schoener in Brouwershaven geen dag te vroeg. „Jaaaaaaaaa, even geen school", verzucht het tweetal in koor. Niet dat leerlingen de laatste week veel te klagen hadden. Met musicals, ge zamenlijke vieringen van de ver jaardagen van juffen en meesters en andere feestelijkheden - zoals gisteren bijvoorbeeld dansclinics op De Schoener worden de laatste loodjes dragelijk gemaakt. Veelal tussen serieuzere bedrijven door. „Ja, we proberen ook nog iets te le ren", lacht directeur Jetty van de Werken van de School met de Bij bel in Nieuwerkerk. De laatste we ken is er al gebarbecued en zijn leerlingen op schoolreisje of kamp geweest. Achtste groepers hebben dinsdag een afscheidsfeest gehad. Met de overige leerlingen maakt msmsasmsaassasm AFSCHEID Ook op Kiek Noe! wordt afscheid ge nomen van groep 8: zie de School met de Bijbel in Nieuwerkerk. EN VERDER Zijn onder meer beelden van laatste schooldagactiviteiten te zien op www.pzc.nl/video. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland OOSTERLAND - Na 32 jaar op Obase- school De Oosterburcht te hebben gewerkt zet juffrouw Jacqueline Van Westen een punt achter haar onderwijscarrière. Er wordt afscheid van haar geno men met een receptie op donder dagavond 6 september. Het team van Obaseschool De Oosterburcht roept oud-leerlingen en -collega's op die avond langs te komen. Van Westen is als kleuterjuf begonnen, maar heeft later jaren bij groep 7 en 8 voor de klas gestaan. Ook als 'gymjuf heeft ze voor De Ooster burcht veel gedaan. Meer informa tie over het afscheid is te vinden op www.deoosterburcht.obase.nl ze het niet te bont. De boel oprui men. De tafels poetsen. „Gewone dingen. Sommige kinderen heb ben ook ritme nodig." Die behoef te aan structuur ziet ook directeur Hans Schreurs van De Schoener bij zijn leerlingen terug. Dus gin- 'We doen gewone din gen. Dat is het beste. Sommige kinderen heb ben ook ritme nodig' BRUINISSE - De Gereformeerde Kerk Bruinisse heeft in juli en au gustus een foto-expositie 'psalmen dicht-bij ver-beeld'. De expositie is op woensdagochtenden te zien tus sen 9.30 uur en 11.45 uur. De expo start 4 juli en duurt tot 24 augus tus in de kerk, Noorddijk 24. SPECIAL PLANT FAIR FERDINANDUSHOF Zondag 1 juli van 10.00 tot 17.00 uur Met gespecialiseerde plantenkwekers Toegang gratis i.v.m. ons 20-jarig jubileum Ferdinandushof, Rode Sluisweg 13, 4575 NE Overslag www.ferdinandushof.nl De jongste leerlingen van de Schoener leren wat partydansjes (dansstappen op bekende liedjes) van Maaike van Rijn. IK BEN ER! MITO TURBO TWINAIR U RIJDT AL MITO VANAF 17.050,- I 100". benzJne I to bpm to wegenbelasting^ geheel 2012 (Üjjautomondo Pearyweg 19, Goes. Telefoon: 0113-275757. Beider 36a, Roosendaal. Telefoon: 0165-566744 www.automondo.nl 14co BIJTELLING A Gecombineerd gemiddeld brandstofverbruik: 3.5 - 6,017100 km (28,6 16.7 km/L). go,-emissie: 90 - 139 g/km. Prijs iad. BTW/6PM n od.Losten lijkUm uk». Prijwijripopi ei zetfoateo rorixkoadtn. Ifgebeeld model ka. almjken tan staadaanjatroeriag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54