Geen folder over rol gemeenteraad SCHOUWEN-DUIVELAND Zomer! almanak Bij de tijd VRIJDAG 29 juni 2012 21 PZC Knallende speakers en feestgangers 24 en 25 Meerderheid fracties ziet niets in extra informatie naar inwoners toe door Melita Lanting ZiERlKZEE - Er komt geen folder over de rol van de gemeenteraad. Een meerderheid van de raad vindt het niet nodig de burgers extra te informeren. Dat bleek don derdagavond tijdens de raadsverga dering. Een motie van de WD om de in woners via een folder te wijzen op de mogelijkheden en bevoegdhe den van de raad haalde het niet. „Deze motie is bedoeld voor ieder een die dit huis (het gemeente huis, red) ziet als een black box", zei indiener Wout van den Berg. Hij stelde voor een folder te ma ken, die alle burgers zouden krij gen die met een beleidsvraag op het gemeentehuis komen. Hij vindt dat nodig omdat burgers vaak alleen gesprekken voeren met ambtenaren of wethouders, ter wijl de raad uiteindelijk de beslis singen neemt. Veel inwoners we ten volgens hem de weg niet en als de burger dan uiteindelijk toch bij de raad komt, is de pap meestal gestort. „Daarvan hebben we ver schillende voorbeelden gehad, maar omwille van de tijd zal ik hier niet allemaal aanhalen", zei Van den Berg. „Een folder", schamperde Jacqueli ne van Burg, LSD. „We doen juist forse investeringen om digitaal te worden. Een folder belandt in een tas en bij het oud papier. We heb ben een website, we zitten op twit ter, we facebooken. Hier komen al leen maar klachten van want wat gebeurt er als die folder vergeten wordt te geven?" Volgens Van Burg weten de inwoners heel goed de raadsleden te vinden. „Dat ze ons niet kunnen vinden, zie ik niet aan onze mailbox." Theo de Gelder wilde ook geen folder. „Als jeblieft niet. Laten we wel de com municatie intern tegen het licht houden." Ook Christenunie, CDA en Pvda zagen geen meerwaarde in de mo tie. „Uw manier van benaderen is er een die wij cliëntisme noe men", zei Petri d'Anjou van de PvdA. De Christenunie meende dat hierin vooral een taak voor de raadsleden zelf ligt. „Wij steunen het idee, maar de motie niet", zei Wim Dorst van de Christenunie. Van den Berg probeerde zijn mo tie nog te redden door de tekst aan te passen. Het woord 'folder' werd geschrapt en ook het voor stel om die uit te laten reiken door ambtenaren liet hij weg. Hij kreeg alleen steun van de SGP en Alert! 2a5®535S»5SSS!8S5v: omroep zeeland tv Tip? redactie@pzc.nl De kleine meid uit Vlissingen groeit op in een gezin waar ze niet vies zijn van apparaten. Een smartphone, een tabletcomputer, het hoort inmiddels allemaal tot de standaarduitrusting en dat heeft zo z'n weerslag op het anderhalf jaar oude meisje. Moeite- loos wrijft ze met een vingertje over schermpjes en ze kan mateloos geïn teresseerd naar allerlei kinderfilm pjes op YouTube kijken. Daar bleef het tot voor kort bij, maar nu weet ze ook hoe ze knopjes van de werkte- lefoon van pappa moet bedienen. En dus heeft ze een inmiddels een facetime' gesprek gevoerd met de burgemeester en kon mamma net voorkomen dat de wethouder op zijn vakantieadres werd gebeld. U bent dus gewaarschuwd. f BROUWERSDAM - 'Pluk de dag' lijkt het credo Dat moeten Elise (links) en Annemarie uit den, doken ze het water in bij de Brouwers van deze zomer tot nu toe. Donderdag was Zonnemaire ook gedacht hebben. Ondanks dam. het dan eindelijk een zomerse dag en dus een dat het zeewater nog niet echt lekker op tem- Aan deze pret kwam aan het eind van de dag goede kans om het zeewater te testen. peratuur is met zo'n zestien a zeventien gra- alweer een einde, toen viel de eerste regen op Schouwen-Duiveland. Voor het weekend worden lagere temperaturen verwacht, maar de zon zal zich wel zeker laten laten zien. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53