41 binnenland 'Vechten' om subsidie voor een zonnepaneel OM eist vier jaar celstraf tegen handlanger van Robert M. Goederenspoor naar Antwerpen pas na 2020 mm BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscPm Wisseling van de wacht KR AS, NL: Bi CTÏÏTffiTTS 11 vrijdag 29 juni 2012 huurauto! jul, &Ta?.!y 'j_, SCHIPHOL rmiiiiM.I g ,eo Fly-drive Madeira - Paul do Mar Zie www.kras.nl/38127 Zie www.kras.nl/74719 Vertrek: 20 augustus t/m 18 oktober verblijf in 4-sterren hotel Moniz Sol in Porto Moniz en hotel Ocean Gardens in Funchal inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38541 tgrtpen *ijn,p.er persoon. jeazij. anders vermeld. Prijzen zijn-exclusief reser.ueringskoster,' en Calamueitearonüs. xL DEN HAAG - Particulieren die zon nepanelen op hun dak willen, stor ten zich maandag massaal op het subsidiepotje van 22 miljoen euro dat minister Verhagen van Econo mische Zaken beschikbaar heeft ge steld. De installatiebranche gaat er van uit dat duizenden particulie ren pas nu besluiten om tot aan schaf over te gaan, omdat er subsi die wordt verleend. De verwachting is dat het geld in een mum van tijd op zal zijn. Als elke aanvrager de maximale subsi- 'yQfHENK) die van 650 euro krijgt toebedeeld, dan kunnen er slechts 34.000 aan vragen worden .gehonoreerd. Eer dere subsidies voor zonnepanelen waren ook binnen enkele uren ver geven. In Nederland zijn honder den lokale, regionale en landelijke initiatieven voor de aanschaf van zonnepanelen. Natuur en Milieu, dat met haar actie Zon Zoekt Dak 7100 belangstellenden trok, heeft "haar klanten donderdag instruc ties meegegeven hoe ze maandag de aanvraag moeten indienen. PAUL KUSTERS to-«er - Ui: 1 NIEUWE AFLEVERINGEN VAN SWIEBERTJE door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De aanleg van de goe derenspoorverbinding van Zee land naar de Antwerpse haven (Ve- za) heeft geen haast. „We vergeten hem niet, hij staat op de lijst van projecten, maar pas voor na 2020." Dat zei minister Melanie Schultz (Infrastructuur) donderdag in de Tweede Kamer. CDA, PvdA en Christenunie vroe gen de minister oog te hebben voor de verbinding. „Treinen die vanuit de Zeeuwse havens naar de Antwerpen rijden, moeten nu eerst door Roosendaal en de Drechtsteden om op Kijfhoek bij Zwijndrecht te worden geran geerd", zei CDA-Kamerlid Sander de Rouwe. „Daarna moeten de trei nen terug naar Roosendaal om dan pas naar Antwerpen te kunnen rij den. Het is in het belang van Zee land, Brabant en Zuid-Holland dat er zo snel mogelijk een verbinding wordt gemaakt tussen Zeeland en Antwerpen, zodat treinen direct door kunnen, rijden." PvdA en Christenunie steunden dat betoog. De verbinding staat wel in het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Milieu en Trans port (Mirt). Maar pas voor na 2020, benadrukte de minister. Ze schat de kosten tussen de 170 en 215 mil joen euro. „Zowel de Nederlandse als de Belgische capaciteitsbereke ningen laten zien dat er geen grote haast is. Ik snap dat het aantrekke lijk is voor Brabant en Zeeland maar in tijden van schaarste moet je toch prioriteiten stellen." Daar mee is de lijn niet definitief van de baan. „We vergeten hem niet, hij staat nog altijd op de lijst." door Floor Ligtvoef AMSTERDAM - De Amstelveense man die Robert M. vijftig euro be taalde om een van zijn oppasba- by's te mogen misbruiken, hoort volgens justitie vier jaar de cel in te gaan. Die straf eiste het open baar ministerie gisteren voor de Amsterdamse rechtbank. Het slachtoffer was een meisje van tus sen de negen en tien maanden oud. De 38-jarige man uit Amstelveen kende Robert M. uit de brede ken nissenkring van pedoseksuele mannen die elkaar via internet misbruikfilmpjes en foto's toestu ren. De van oorsprong Deense man bezocht Robert M. in 2010 toen die thuis op een baby'tje pas te. Terwijl M. haar luier verwissel de, zou de man zijn kans hebben gegrepen. Volgens justitie speelde hij met het kleine meisje en ver richtte hij intieme handelingen. In plaats van de baby te bevrijden uit de handen van M., van wie hij wist dat ze door haar oppasser stel selmatig op grove wijze seksueel werd misbruikt, maakte hij juist gebruik van de gelegenheid om zelf aan zijn gerief te komen. Hij betaalde M. en liet het meisje aan haar lot over. 'Schokkend', noem den de officieren dit. Het maakt het misbruik van het meisje in hun ogen extra strafbaar. Tegen over de ouders van het slachtoffer heeft hij eerder in de rechtszaal zijn spijt betuigd. Hij hoorde giste ren de zware beschuldigingen aan zijn adres echter stilletjes en schijn baar onbewogen aan. Behalve voor het misbuiken van de baby stond de man terecht voor het downloaden en versprei den van extreme kinderporno. „Deze kinderporno is ronduit sa distisch", meldde een van de offi cieren van justitie. Ze vindt het 'onverteerbaar' dat nog onbekend is wie veel van de slachtoffers en de daders op de films en foto's zijn. Ook een 33-jarige vriend en huisge noot van de man uit Amstelveen stond gisteren terecht voor het be zit van kinderporno. Omdat hij net als Robert M. in de kinderop vang werkte, werd hij snel opge pakt. Boven zijn bed troffen poli tieagenten een pornografisch ogen de fotocollage aan met grotendeels naakte baby's en peuters. Ook had hij vrijelijk toegang tot de computer met de heftige kin derporno van zijn vriend. Hij hoorde negen maanden cel eisen. waarom zou je meer betalen tt>e hele set is weer bij elkaar.' DEN HAAG - Generaal Peter van Uhm (rechts) salueert tijdens de ce remonie in Den Haag waarbij hij het commando over de strijdkrachten overgedraagt aan generaal Tom Mid 8- t/m 15-daagse fly-drives dendorp (links). Volgend de nieuwe commandant zijn het zware tijden voor de krijgsmacht, maar 'moet de winkel blijven draaien'. Hij moet het leger door bezuinigingen van bijna een miljard euro loodsen. De mis sies in het buitenland - vijftien op dit moment - gaan door en het mili taire apparaat moet zich ook nog vernieuwen en inspelen op nieuwe Vertrek: 5 juli t/m 29 oktober 4-sterren hotel direct aan zee tips: Santana, Porto da Cruz en Camara de Lobos inclusief vliegreis, verblijf en huurauto Vertrek: 9 augustus f/m 29 oktober verblijf in 3- en 4-sterren hotels! tips: Santana, Paul da Serra hoogvlakte en Funchal inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4