5 - .1 Makelaarskantoor Zwaan vrijdag 29 juni 2012 loSfiwT www.kleindishoek.nl taxaties advisering projectontwikkeling bemiddeling bij aan- en verkoop vastgoed WWW.ZWAANMAKELAARS.NL TELEFOON: (0031) (0)118 553288 ge kwekers geven interessante rondlei dingen over hun terrein. Bovendien or ganiseren ze regelmatig themarondlei dingen. Het is de moeite waard het ver haal achter een bepaald gewas te horen van een deskundige. Zo zijn er van ïo tot en met 14 juli de Phloxdagen en vanaf 7 augustus de Salviadagen in Kwe kerij 't Binnenland in Hulshorst (www.tcbinnenland.nl) of bewonder honderden soorten hortensia's in juli bij Kwekerij Het Houten Huis in Zalt- bommel (www.hethoutenhuis.eu). Inspiratie kan in vakantietijd ook in het buitenland worden opgedaan. Het meest bekend zijn de tuinreizen naar Engeland. Maar Ierland, België en Frankrijk behoren ook tot de mogelijk heden. Een tuinreis kan uiteraard op ei gen initiatief worden gemaakt of via een reisorganisatie in groepsverband. Help, mijn kamer is te klein/te hoog/te smal! Ca jij binnenkort (voor het eerst) op kamers en kun je wel wat tips gebruiken bij de inrichting? Studentenkamers zijn niet altijd groot, hebben vreemde afmetingen of je mag er weinig aan verbou wen. En dat allemaal met een studentenbudget Wie toch wil kunnen slapen, eten, feesten en studeren in het nieuwe onderko men, heeft slimme oplos singen nodig. Het woon- Niet alleen zijn de tuinen bijzonder om te zien, de ambiance van de landen geeft ook veel inspiratie. Al zullen niet alle planten het in ons klimaat net zo goed doen als in het buitenland. Welke tuin ook wordt bezocht, knoop altijd een praatje aan met de eigenaar, want die weet vaak vol passie te vertel len en dat geeft de meeste inspiratie. En neem de (klein)kinderen mee, want zo vertelde Bert Verhoog van Kwekerij Morning Glory in Aalsmeer: „Als je de kennis over planten met de paplepel krijgt ingegeven, dan komt de rest vanzelf'; Meer informatie: www.floriade.nl www.appeltern.nl team van deze krant is op zoek naar woonvragen van kamerbewoners. Stuur tot 12 juli 2012 vra gen en problemen in over het inrichten van je stu dentenkamer, liefst met fo to's. in de krant van 28 juli 2012 vind je tips en trucs, en wie weet worden jouw vragen wel beantwoord in een interieuradvies. Vragen en foto's kunnen worden gemaild naar wonen@wegener.nl oBois de Sice Podium op de Floriadein Venlo. Naast inspiratie- tuinen zijn er cul turele voorstellin gen te zien. Villa Flora op de Floriade is een overdekte bloe mententoonstel lingsruimte. foto's PR namen Marcel (53) en Tanja cosse- link (48) beroepen hij:tekstschrijver (zzp'er), zij: journalist woonplaats Vierakker tweede huisje in Bois de Cise, Frankrijk, sinds 2001 functie vakantiehuis, investering door Jan van Mullem Markant trapgeveltje; art-nou- veaustijlaan de kust: jullie hebben leven als God in Frank rijk' in de praktijk gebracht. Marcel Gosselink: „Ja, we genieten er nog net zoveel van als in 2001, toen we het huis voor het eerst zagen. Ik herin ner het me als de dag van gisteren: met de makelaar hadden we in de door ons gewenste regio - het grensvlak van Nor- mandië en Picardië - al drie woningen bezichtigd, toen hij aan het eind van de dag zei dat hij wellicht nóg iets aar digs had. Een huis in art-nouveaustijl, le Cottage genaamd. Iets boven budget, maar toch. Kijken kan geen kwaad. „Hij nam ons mee naar Bois de Cise, het 'bos van de inkeping' - verwijzend naar de inkepingen in de krijtkust van de Cöte Opale, op 500 meter van le Cottage. Het huis was eigendom van de directeur van een verzorgingstehuis, zei de makelaar onderweg. Van een man die ongeneeslijk ziek was ver klaard. Hij en zijn vrouw woonden zelf op het complex van het tehuis. Om zijn echtgenote na zijn overlijden goed achter te laten, had hij le Cottage ge kocht. Van een rijke Parijzenaar die het als vakantiehuis had aangeschaft, zoals voor bijna alle veertig woningen geldt die hier in de buurt rond 1900 zijn ge bouwd. De artsen hadden de directeur in de tussentijd echter van zijn hersen tumor kunnen genezen. Daarom was het huis feitelijk niet meer nodig en wilden ze het kwijt, ook omdat het hen anders toch maar zou doen den ken aam zijn ziekte. Toen we er laat die middag kwamen, wisten we het direct: mooier wordt het niet. We konden niet wachten om de bank in Neder land te bellen. „Het mooie trapgeveltje; de prachti- 'ge tegelvloer; de open haard; de prima staat van onderhoud; de zee op een hal ve kilometer; het perceel van 1500 vier kante meter - groot zat voor ons; de winkels en bezienswaardigheden op kleine afstand: ik weet zo niet wat ons niét beviel aan le Cottage. Ja toch: de vloerbedekking op de wanden. Typisch Frans. Die in ons huis was door en door verspocht. Tja, het is een oude wo ning; er is altijd iets te doen. Van het "verhelpen van een krakende deur tot grote projecten. Samen met vrouw en vrienden is er heel wat weekenden ge klust: nieuwe badkamer, schilderwerk, terras aanleggen, ander keukenblok- De belangrijkste dingen zijn nu klaar. „Een van de voordelen van een twee- de huis is dat je altijd een vakantie adres hebt. Wij hoeven nooit na te den ken over een bestemming. Saai? Nee. Het is niet zo dat we onze complete va kantie in Bois de Cise doorbrengen - al zou ik dat nog geen probleem vinden. Twee weken le Cottage, één week ver der trekken. Wandelen in de Pyrenee ën of zo. Vinden we ideaal. Een twee de voordeel is vooral op mijn werk van toepassing. Ik ben zzp'er, ik bouw vrij wel geen pensioen op. Le Cottage is een appeltje voor de dorst, voor later. „Trek daaruit niet de conclusie dat. we verkoopplannen hebben. Het be valt ons nog heel erg goed. Bovendien verhuren we het, wat weer inkomsten genereert. Mensen vragen wel eens: 'Jullie wonen in Vierakker ook lekker buiten, wat moet je nog in Frankrijk?' Tja, in Vierakker ben ik, als thuiswerk ende zzp'er, altijd met mijn werk of het huis bezig. In Frankrijk klussen we ook, maar daar is het ontspanning. „We proberen nog steeds eens per maand een lang weekend naar ons huis te gaan. De 525 kilometer kunnen we inmiddels dromen. En eenmaal -- daar, ligt er altijd een lekkere beloning op ons te wachten in de wijnkelder." reageren en aanmelden? featureredactie@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49