Fred B. Bijzondere operatie in ADRZ De Zomerkrant komt er weer aan Amanda en haar broer Melcior leven in angst commentaar Stinkstad vrijdag 29 juni 2012 Oude auto's komen wat het Utrechtse gemeentebestuur betreft de binnen stad straks niet meer in. De kri tiek op dit plan is voorspelbaar. En voor een deel terecht. Want als elke gemeente eigen beleid ontwikkelt, ziet de automobi list door de bomen het bos niet meer. Bovendien is het niet eer lijk dat een vervuilende auto van zeven jaar oud wel door de stad mag pruttelen en een ouder maar schoner exemplaar niet. Dat pleit voor landelijke re gelgeving die wél eerlijk is. Maar de landelijke overheid treft juist maatregelen die be roerd uitpakken voor het mi lieu: de maximumsnelheid is op veel trajecten.verhoogd; de 8o kilometer zones rond steden staan ter discussie en er zijn fis cale voordelen voor auto's ouder dan vijftien jaar. Ondertussen wil Utrecht scho nere lucht. Wat nu? Misschien doet het gemeentebestuur er goed aan het verbod te vervan gen door beloning van goed ge drag. Volop goedkope parkeer gelegenheid scheppen voor 'schone' auto's, bijvoorbeeld. GOES - Twee Zeeuwse patiënten ondergaan zaterdag in het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis een zeer gecompliceerde operatie die hen weer in staat moet stellen hun vingers te gebruiken. De patiënten kunnen door ernstige verklevin- gen hun vingers niet meer buigen. Zij krijgen nieuwe pezen die, inclu sief bloedvaten en 'glijlagen', van elders uit hun lichaam getransplan teerd worden. De techniek daarvoor is ontwik keld door de Franse plastisch chi rurg prof dr. J.C. Guimberteau, die naar Zeeland komt op verzoek van het ADRZ en het Zeeuws Hand en Pols Centrum. Hij voert de vier uur durende operaties - één in de ochtend, één 's middags - uit sa men met plastisch chirurg H.P. van Not van het ADRZ. De Fransman, mede-oprichter en wetenschappelijk directeur is van het Aquitane Hand Institute, staat wereldwijd bekend als pionier op het gebied van microchirurgie en transplantaties. Daarover schreef hij diverse artikelen en boeken, maar in de medische wereld is Guimberteau vooral een begrip door de opnames die hij met mi croscopische camera's maakte on der de levende huid. De inzichten die dit opleverde over het mense lijk bindweefsel hebben een revolu tie betekend voor de manier waar op over wondgenezing wordt ge dacht. zie ook www.pzc.nl/video „Mijn leven zal nooit meer het zelfde zijn. Ik moet leven met de gevolgen dat mijn ex „Waarom? Omdat het lijden wat mjjn ou(jers zinloOS heeft Vermoord." je kunt hebben door de dood van je ouders het ergste is." Amanda Schroevers Maakt u foto's tijdens Concert at Sea of de PZC Familieloop? Zet die in een album op www.pzc.nl/foto. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Amanda Schroevers en haar broer Melcior legden in de rechtbank, voor het eerst sinds de moord, een openbare ver klaring af Hevig geëmotioneerd vertelden ze hoe hun leven er door toedoen van Fred B. uitziet. B. hoorde hun woorden vrijwel onbewogen aan. Zowel Amanda als Melcior uitten kritiek op de afwachtende hou ding van de instanties. Mishande ling, brandstichting, stalking, be dreigingen, maar ondertussen werd B. niet opgepakt. Amanda: „Ik gilde al een jaar van de daken. Niemand luisterde. Het gevoel van onmacht, woede. Zo groot en dat is alleen maar groter geworden." Melcior: „Ik heb machteloos moe ten toekijken hoe mijn ouders in één jaar tijd veranderden van ge zonde vijftigers die midden in het leven stonden, tot getergde men sen die geestelijk en lichamelijk op waren. Moegestreden. Mijn vader waarschuwde voor wat komen ging, maar niemand luisterde." Woede, verdriet en angst over heerst tegenwoordig hun leven. Amanda: De man die ons huis (in Haarlem, red.) in brand zette en brandend op me afkwam rennen, aan die gebeurtenis word ik herin nerd als ik onze hypotheek moet betalen voor iets wat onbewoon baar is. Aan de man die hier aan wezig is, word ik ieder moment herinnerd, als ik die die film van die nacht weer voor ogen zie. De dromen, zoals kinderen, moeten van de baan worden geschoven in verband met de angsten. De angst dat er op een dag een telefoontje komt, dat er iets is gebeurd met je dierbaren. Mijn leven zal nooit meer het zelfde zijn. Ik moet leven met de gevolgen dat mijn ex mijn ouders zinloos heeft vermoord." Op dat moment doet B. weer van zich spreken. „Zinloos?" Voorzit ter Gerard Nomes van de meervou dige strafkamer grijpt in en roept de verdachte tot de orde. Melcior: „Ik slaap tegenwoordig met alle ramen dicht, en een wapen op mijn nachtkastje om mensen die ik liefheb, te kunnen verdedigen. Want mijn ouders wa ren pas het begin." Terwijl de leerlin gen van de ba sisscholen de laatste uren van het jaar aftellen, werkt de zon al een paar dagen aan de juiste sfeer: de vakantie staat voor de deur. Net als in andere jaren trekt de krant tijdens de vakantie periode weer een zomers gezicht. Vanaf aanstaande maandag ver schijnt dagelijks bij deze krant weer de Zomerkrant, een speciaal katern met zonnige reportages, een agen da met uitgaanstips en natuurlijk de Lezersfoto. U kunt vanaf donder dag al uw zomerse foto insturen via www.pzc.nl/foto, in het album Zo mer 2012. Het katern Buiten stopt in de zomervakantie; het thema Wonen krijgen een plaats in de zaterdag se bijlage en onze weke lijkse speciale aandacht voor Werken vindt u te rug in het regiokatern op genomen. Met de rubriek Mensen gaan we na de zomer weer verder. Met extra pagina's Sportzomer blij ven we de grote sportevenementen in de zomer natuurlijk op de voet volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3