sport! 35 MjSPOOÖTS FZC Pochet verdedigt zijn titel in de PZC Familieloop NK windsurfen in Bruinisse Beachvolleybal in Vlissingen Formule 1 zeilen in Bruinisse Jessie Eikenhout bij Oranje -16 De Bandenshop kartkampioen Stijlvolle waterfles Bobble 'Ik loop al sinds m'n 26e hard, maar had nog nooit ingeschreven voor een wedstrijd. Het kwam er gewoon niet van door drukke werkzaamheden.' Laurens Meeuwsen vrijdag 29 juni 2012 Kijk voor de voliedige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de, regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Aan de PZC Familieloop doen altijd veel gezinnen mee. Namens de familie Meeuwsen uit Krabbendijke staan vader Laurens en zijn zoons Peter, Mar- tijn, Robert-Jan en Christian aan de start. foto. PZC door Maurice Steketee MIDDELBURG - De PZC Familieloop is met name bedoeld voor begin nende hardlopers, maar ook de snelle mannen en vrouwen weten de wedstrijd te vinden. Bij de mannen staat op de halve marathon Neals Strik ingeschre ven. De inwoner van Baarn won onlangs nog de Halve van Renesse in 1.12,09. Een jaar eerder was hij in die wedstrijd eveneens de sterk ste. Ook titelverdediger Anthony Po chet is zaterdag waarschijnlijk van de partij. De Belg legde de 21 kilo meter tussen Vlissingen en Zoute- lande vorig jaar af in 1.11,14 uur. Hij doet mee op uitnodiging van Delta Mossel in Yerseke. Vorig jaar verscheen hij ook aan de start van de Kustmarathon, maar daarin kon hij geen rol van betekenis spe len. Een andere podiumkandidaat is Er- win Harmes. De Middelburger doet aan bijna elke wedstrijd in Zeeland mee en loopt altijd in de voorste gelederen. Bij de vrouwen zullen de meeste ogen gericht zijn op Elisa Rijk. De Tilburgse won eerder dit jaar de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen met grote overmacht. De oud-in woonster van Schoondijke is mo menteel in training voor de Kust marathon. Op de tien kilometer bij de man nen is er geen uitgesproken favo riet. Bij de vrouwen staat Esther Vermue op de deelnamelijst. De Lewedorpse heeft op de tien kilo meter een persoonlijk record staan onder de 38 minuten. Vermue, die lid is van Rotterdam Atletiek, is een specialiste op de middellange afstand. Oók Loura Kleinepier, dinsdag nog winnares van de Sportvisserloop in Yerseke, is zater dag van de partij. Misschien krijgen de mannen en vrouwen die al ingeschreven staan nog meer tegenstand, want het is zaterdag nog mogelijk om na in te schrijven. ■RDAG 30 JUNI EN ZONDAG 1 JULI Het Mazda NK Windsurf doet dit weekeinde Bruinisse aan. De titelstrijd wordt nabij de Greve- lingendam gehouden. Het de derde wedstrijd in een serie van vijf. Er kan, afhankelijk van de wind, in twee disciplines worden gevaren: sla lom en formula windsurfing. Bij de slalom gaat Adriaan van Rijsselberghe aan de leiding. Hij is de oudere broer van Dorian van Rijsselberghe, deelnemer aan de Spelen in Londen. Bij de For mula slalom staat Dennis Littel aan kop. De wed strijden beginnen zaterdag 11.30 uur en op zondag om 10.30 uur. Het badstrand van Vlissingen is zaterdag en zon dag het toneel van de eredivisie, eerste, tweede en derde divisie beachvolleybal. Zowel de man nen als de vrouwen komen in actie. Bij de eredi visie komen vele toppers in actie. Zo zijn de win naars van vorige weekeinde op Ameland, Eric Jan Rothfusz en Jeroen van Zwieten, van de par tij. Ze zullen moeten af zien te rekenen met de Beach Team Holland-teams Brouwer/Meeuwsen en Varenhorst/Stiekema. Vrijdagavond is er een clinic voor de jeugd. Beachvolleybalster Deborah Kadijk zal de jeugd de fijne kneepjes van het beachvolleyball bijbrengen. MIDDELBURG Jessie Eikenhout is opgenomen in de Nederlandse selectie voor meis jes onder zestien jaar. De voetbal ster komt uit voor Zeelandia Mid delburg. De nationale ploeg is in voorberei ding op het Nordic Tournament, waarin Noorwegen, Denemarken en Duitsland in de poulefase de te genstanders zijn. Het toernooi be gint op 9 juli in Noorwegen. Voor Jessie Eikenhout staat er maandag in Zeist nog een oefen wedstrijd op het programma. GOES Het kartteam van De Bandenshop heeft de bedrijfscompetitie op de baan van Indoor Karting Rama in Goes gewonnen. Een derde plaats in de finalerace volstond voor de ti tel. De overwinning in de laatste wedstrijd ging naar Karting- goes.com. De tweede plaats ging na een spannende race van twee uur naar Onderhoudsbedrijf De Waardt. De Bandenshop veroverde in de kwalificatie polo-position. Kartinggoes.com startte vanaf de vierde plek. Herbruikbaar Bobble is een gepatenteerde, stijlvolle en herbruikbare fles die water filtert terwijl u drinkt. Door het ingenieuze recyclebare koolstoffilter worden chloor en andere organische bacteriën uit het kraanwater verwijderd. Bobble is bedoeld als alternatief voor alle niet herbruikbare plastic waterflesjes, die slecht zijn voor het milieu en voor uw portemonnee. Elk filter staat gelijk aan 300 waterflesjes. Verkrijgbaar in de kleuren rood, roze, zwarten blauw. Adviesprijs: C 16.95 Lezersprijs 11.95* •Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie diversen )tenloop20i De snelste mono-huil klasse ter wereld komt naar Nederland. Van zondag tot en met dinsdag komen internationale 18 foot (18ft) Skiff zeil teams naar Bruinisse om op het Grevelingen- meer te zeilen. De 18ft skiff is een 'speedmachi- ne'. De boot is gemaakt van exotische - lichtge wicht - materialen gecombineerd met moderne technologieën. Topsnelheden van vijftig kilome ter per uur zijn geen uitzondering. Elke boot is uitgerust met een zeiloppervlak van ruim 120 vierkante meter en wegen ongeveer 150 kilogram. De deelnemers hebben drie dagen voor de boeg met veel wedstrijden. De wedstrijd op zondag begint om 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35