Gezonde stress voor de PZC Familieloop 341 sport jljmh Massale deelname aan Forza Cup Tweede plek Meerman in Wemeldinge vrijdag 29 juni 2012 ■^jj| jjjq^ ^pj zaterdag 30 juni 2012 to nJVn Voor de PZC Familieloop hebben yA^C~\C?t 1054 lopers zich aangemeld. |j 4p'8^§f 8-:'A8 8 A-V Av.f Zaterdag vertrekken bij het Arse naal in Vlissingen zo'n duizend hardlopers voor de PZC Familie loop. Ook dit jaar staan er weer veel gezinnen aan de start. Zoals de familie Meeuwsen uit Krab- bendijke. Zij doen met z'n vijven mee aan de jubileumeditie. door Maurice Steketee KRABBENDIJKE - Laurens Meeuw sen liep al meer dan twintig jaar elk week zijn rondjes door de pol ders van Krabbendijke, maar aan een wedstrijd had hij nog nooit meegedaan. Tot drie jaar geleden toen hij door zijn zoon Peter werd overgehaald om mee te doen aan de PZC Familieloop. Na die eerste kennismaking heeft het duo de smaak te pakken en trekken ze re gelmatig de provincie door om een wedstrijd mee te pikken. De PZC Familieloop mag daarbij uiter aard niet ontbreken, dus ook zater dag staan de Krabbendijkenaren aan de start tijdens de jubileumedi tie. Maar dit keer niet met z'n tweeën. Ook drie andere zoons van Laurens zijn inmiddels be smet met het hardloopvirus, waar door de familie Meeuwsen met vijf lopers is vertegenwoordigd in Vlissingen. „Het is door zoon Peter begon nen", vertelt vader Laurens Meeuwsen. „Hij zei: pa zullen we meedoen aan de PZC Familieloop. Ik loop al sinds m'n 26e hard, maar had nog nooit ingeschreven voor een wedstrijd. Het kwam er gewoon niet van door drukke werkzaamheden", zegt de 51-jari- ge Meeuwsen, die een boekhandel en drukkerij in Krabbendijke runt. „Maar sinds de eerste keer dat we meededen aan de Familieloop heb ben we de smaak te pakken. Ik ben er enthousiast door geraakt waardoor ik nu bijna elke maand wel aan een wedstrijd meedoe. M'n vrouw staat nu op zaterdag in de boekhandel waardoor ik meer tijd overhoud, 's Ochtends om half zeven zien mensen me al door Krabbendijke lopen, het is de per fecte manier om de dag te begin nen. Hardlopen levert gezonde stress op, waardoor je lekker in je vel zit." Zoon Peter gaat nog een stap ver der. Voor hem wordt de Familie loop al zijn twaalfde wedstrijd van 2012. De twintigjarige Krabbendijkenaar loopt zaterdag de tien kilometer, maar ook de langere afstanden lig gen hem wel. Zo is hij vorig jaar augustus serieus begonnen met trainen voor marathons. „Inmid dels heb ik er twee gelopen: de Kustmarathon en die van Zeeuws-Vlaanderen. Zaterdag hoop ik mijn persoonlijk record op de tien kilometer te verbeteren. Dat staat nu op 44.56 minuten. Dan moet het wel beter gaan dan De PZC Familieloop werd in 2008 voor het eerst gehouden. De trim- loop startte destijds in Middelburg en finishte op de boulevard in Vlis singen. Er waren 340 finishers. Niels Koole won de wedstrijd over tien kilometer, Tineke van Dort was de snelste op de drie kilome ter. De wedstrijd werd toen gehou den ter gelegenheid van het 250-ja- rig bestaan van de PZC. Omdat de animo steeds groter werd, werd er ook in de jaren daarna een Familieloop gehouden. O In vijfjaar tijd is er veel veranderd. Anno 2012 is het parkoers flink veranderd. Er wordt alleen nog maar in Vlissingen gelopen. Ook is er de laatste jaren een afstand aan dinsdag in de Sportvisserloop in Yerseke, want toen werd ik onder weg misselijk." Peter houdt al zijn tijden bij. „Daar ben ik dit jaar mee begonnen. Ik wil mezelf graag steeds verbeteren. M'n eerste marathon liep ik in vijf uur en twintig minuten. De tweede in vier uur en tien minuten. Ook op de kortere afstanden probeer ik steeds sneller te worden. Zaterdag ga ik rustig starten, want ik wU nog wel eens te hard vertrekken." De drie jongste zoons van Laurens Meeuwsen doen zaterdag voor het eerst mee aan de Familieloop. Mar- tijn (12), Robert-Jan (10) en Christi an (8) hebben zich ingeschreven voor de drie kilometer. Ook zij de den ter voorbereiding mee aan de Sportvisserloop. Een mooie gene rale repetitie, aldus vader Laurens, die zijn zoons totaal niet hoeft te stimuleren. „Ze zijn uit zichzelf heel erg enthousiast. We kijken er echt naar uit om zaterdag met bijna heel de familie mee te doen." toegevoegd: de halve marathon (21.1 kilometer). Start en finish zijn bij het Arsenaal en het par koers gaat over de hele boulevard. Qua deelnemers is er een flinke groei. In 2011 trokken de drie on derdelen 835 lopers aan. Voor de editie van komende zater dag hebben zich meer dan dui zend hardlopers ingeschreven. 8 U kunt vanaf 8.45 uur in de PZC-bus voor het Arsenaaltheater nog inschrijven. Maar let op: er is een beperkt aantal startbewijzen beschikbaar. De start van de 3 kilometer is om 9.30 uur uur, die van de 10 en de 21,1 kilometer zijn om 10.15 uur. 8 Elke finisher krijgt een medaille. Flinke groei in vijf jaar tijd GOES - Honderden trampoline- springers doen zaterdag in Goes mee aan de tiende Forza Cup. De wedstrijd van Forza Gymnastica duurt van 9.00 tot 21.00 uur en wordt gehouden in Sportpunt Zee land. Tijdens de Forza Cup wordt er in drie disciplines om de prijzen ge streden: trampoline, dubbele mini- tramp en tumbling. En binnen die takken van de gymnastiek zijn er weer meerdere niveaus: internatio naal, nationaal en de C-lijn. De deelnemende verenigingen komen uit Nederland (onder meer Turn'87 uit Oostburg en Forza uit Goes), België en Frankrijk. In alle disciplines maken internationale toppers hun opwachting. WEMELDINGE - Amsterdammer jan Willem van der Graaft heeft de zeezwemtocht Kattendijke-Wemel- dinge (3,8 km) gewonnen. In 39.10 minuten bleef hij Daan Glorie uit Heemskerk tien seconden voor. Bij de vrouwen won de Dongense Désirée Emmen (43.44) met een marge van negen tellen op de Vlis- singse Priscilla Meerman. De zeezwemtochten krijgen een vervolg op woensdag 1 augustus met Oostkapelle-Domburg, Dis- hoek-Zoutelande (woensdag 8 au gustus), Westkapelle-Zoutelande (woensdag 22 augustus) en de Vlis- singse Zeezwemrace (woensdag 29 augustus).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34