op eerste dag gestrand Missie Fabian Florant strandt in het voorportaal 33 10-10-2010 Vibraties Honda hoofdpijndossier voor Stoner Van kwaad tot erger vrijdag 29 juni 2012 Sport in het kort De Amerikaanse zwemmer Mi chael Phelps heeft bij de olympi sche kwalificatiewedstrijden voor het eerst zijn concurrent Ryan Lochte verslagen op de 200 meter vrije slag. De 14-voudig olympisch kampioen tikte aan na 1.45,70, Lochte klokte 1.45,75. door Marco Knippen HELSINKI - In het land der blinden is eenoog koning, alleen is Fabian Florant niet blind voor die andere realiteit. De hinkstapspringer die op meer dan succes binnen de landsgrenzen aast, weet dat hij de aansluiting met de internationale top nog niet heeft gevonden. Bij het EK atletiek in Helsinki hoopte hij een inhaalslag te ma ken. Zijn missie bleek vergeefs. Hij overleefde het kwalificatiegewoel niet, al was de scheidslijn tussen euforie en deceptie flinterdun. Want om tot de eindstrijd door te dringen, had hij naar een positie onder de beste twaalf moeten hin ken, stappen én springen. In een veld van 27 deelnemers eindigde hij daarentegen als dertiende, waarbij de opgemeten afstand (16,35 meter) acht centimeter van de goede kant van de score af zat. Zodoende maakte Florant kennis met het wrede aspect van de top sport. Dat hij het fraaiste kaf was dat van het koren gescheiden werd, gold niet als een schrale troost maar als een hard gelag. Want zijn debuut als Nederlandse atleet op een internationaal toer nooi had hij met een doortocht willen inkleuren. Florant voelde zich misdeeld, om dat zijn eerste foutsprong een mi nieme overschrijding van de afzet lijn bedroeg. „Had ik die lijn niet gepasseerd, dan was er vermoede lijk 16,70 meter uitgerold en had ik in de finale gestaan." De atleet trok na afloop het boete kleed aan. Zijn wedstrijdprepara tie was tekort geschoten, doordat hij onvoldoende op de ongrijpbare wind had ingespeeld. „Ik had bij het inspringen een extra sprong moeten maken om aan de wind te wennen. Dat is een les voor de vol gende keer." Als het aan hem ligt, komt de herkansing snel. Florant voelt de druk van de naderende deadline voor de Olympische Spe len. Om een startbewijs op te ei sen, moet hij uiterlijk 8 juli aan de limiet hebben voldaan. Die staat op 17,20 meter, 55 centimeter ver der dan zijn nationale record in de buitenlucht (16,65). Florant landde overigens eind januari in de hal al een decimeter verder in de zand bak, waarmee hij het uit 1988 stammende Nederlandse record van Frans Maas (16,24) schrapte. Die eruptie vormde voor hem het bewijs dat de oogsttijd was aange broken. Fysiek malheur wierp hem echter terug. Na gisteren kan Florant concluderen dat hij nog stappen moet maken. Hij is ver verwijderd van het niveau Nelson Évora, de Portugees die vier jaar ge leden in Peking met 17,67 meter goud veroverde. En al helemaal van het kaliber van de Schot Jona than Edwards, de afgezwaaide olympisch-,wereld- en Europees kampioen die sinds 1995 met 18,29 meter wereldrecordhouder is. t Jhon van Beukering speelt ko mend seizoen op amateurbasis voor FC Dordrecht. De 28-jarige Arnhemmer keert terug uit Indone sië, waar hij afgelopen seizoen uit kwam voor FC Pelita Jaya. Van Beu kering, die in Nederland onder con tract stond bij onder meer Vitesse, NEC, Feyenoord en De Graafschap, had al enkele maanden geen salaris gehad en was transfervrij. „Indone sië was mooi om mee te maken, maar het is niet zo gelopen als ik had gehoopt. Vanwege een strijd tussen de clubs en bond werd er niet veel gevoetbald." De Nederlandse hockeyers hebben gisteren hun eerste oefenwedstrijd tegen Groot-Brittannië met 2-1 ge wonnen. Teun de Nooijer en Bob de Voogd maakten na blessures weer hun opwachting voor Oranje. Fabian Florant foto EPA Casey Stoner worsteld met de banden van Bridgesto- ne. „Met die nieuwe band van Bridgestone is het alleen maar slechter geworden", sprak de regerend wereld kampioen uit Australië. „Het gekke is dat bij elke stap die Bridgestone zet het van kwaad tot erger wordt." Valentino Rossi won op 10 oktober 2010 in Malieisië voor het laatst een CP. De Italiaan stapte daags daarna voor het eerst op zijn Ducati. Wat een droomhuwelijk had moeten worden, mondde uit in een bittere teleurstelling. door Jaap van Brummelen Het botert niet tussen Valentino Rossi en zijn Ducati. niet bij Rossi, die het moet heb ben van controle over het voor wiel. De overgang van de 8oocc naar het nieuwe ïooocc tijdperk zorgt voor nieuwe hoop. Maar alle moed die Rossi put uit die ene ge slaagde test in Sepang, wordt al in de openingsrace in Qatar de bo dem ingeslagen. Na zijn tiende plaats kan Rossi zich niet meer be heersen en laat zijn frustraties de vrije loop. „Deze fiets castreert de voordelen van mijn rijstijl. Ik heb mij op deze motor nooit op mijn gemak gevoeld, laat staan het ge voel gehad honderd procent tot de limiet te kunnen gaan en mijn rijstijl te kunnen uitbuiten", fulmi neert hij. Woorden die technisch directeur Filippo Preziosi van de ra cestal uit Borgo Panigale als een dolksteek in zijn rug moet hebben gevoeld. Het is duidelijk: de liefde tussen Ducati en Rossi is bekoeld. Het huwelijk is niet meer te red den. Silverstone is een troosteloze generale voor de TT. Rossi valt in één van de trainingen en eindigt in de race nog achter zijn team- maat Nicky Hay den als negende. De enige troost voor zijn fans: hij wil tot minstens eind 2014 door gaan. Maar waar? Honda lijkt geen optie. Voor-Yamaha koestert hij warme foto Vincent Jannink/ANP gevoelens. De vraag is dan: wie gaat dat betalen? Rossi verdient nu bij Ducati 20 miljoen euro. Daar van wordt 15 miljoen door hoofd sponsor Marlboro betaald, de ove rige 5 miljoen komen op het conto van privé-sponsors als Dainese, agv en Monster. Het gerucht wil dat Rossi in 2013 een eigen team wil beginnen met miljoenen spon sorgeld van Coca Cola. Maar of hem dat in één klap weer tot de ongenaakbare winnaar van weleer maakt? Het is zeer de vraag. Jorge Lorenzo is enorm gegroeid en er is een hele rits jonge coureurs in op komst. En Rossi zeifis met zijn 33 jaar niet de jongste meer. ASSEN - Zijn hattrick staat Maar gaat Jorge Lorenzo na Le Mans, Bar celona en Silverstone morgen op het TT-circuit zijn vierde Mo- toGP-zege op rij vieren? Het zit er dik in. De Yamaha fabriekscoureur zit in een flow. Hij ziet de slag met zijn uitdagers met vertrouwen tege moet. Die sukkelen allemaal met hun eigen kopzorgen, zo bleek tij dens de pre-event persconferentie aan de vooravond van de 82ste TT. De winnaar van vorig jaar Ben Spies worstelt dit seizoen vooral met zichzelf, de Britse revelatie Cal Crutchlow kwam met een gebro ken enkel hinkend naar binnen strompelen en voor wereldkampi oen Casey Stoner zijn de vibraties van zijn Honda fabrieksmachine een hoofdpijndossier. Een panklare oplossing ziet de Australische titel verdediger niet. „Vorig jaar hadden we geen probleem, nu blijft het ons achtervolgen. Met die nieuwe band van Bridgestone is het alleen maar slechter geworden. Het gekke is dat bij elke stap die Bridgestone zet het van kwaad tot erger wordt. Juist in Assen, waar het veel tijd kost om de juiste afstemming met de banden te vinden, maakt dat ons kwetsbaar." Daarbij bewaart Stoner niet be paald de beste herinneringen aan Assen. Vorig jaar liep hij bij een val een nekblessure op. „En daar heb ik vandaag nog hinder van", zei de Australiër die met zijn 26 jaar al be zig is met zijn afscheidstournee. De kathedraal van de motorsport zal hij niet missen. Op de vraag hoe hij denkt over de zondag als wedstrijddag voor de TT grapte hij: „Doe maar. Ik heb er toch geen last meer van." Robert Lathouwers bezorgde zich zelf gisteren een primeur. Hij plaatste zich voor het eerst in zijn carrière voor de finale een interna tionaal kam pioenschap. Bij het EK in Helsinki be leeft de 800-meterlo- per van avond, na eerdere de cepties tij dens de Spelen van 2008 en het EK van 2010, die vuurdoop. Andries jonker gaat komend sei zoen bij aan de slag bij VfL Wolfs burg als as sistent-trai ner van Felix Magath. De oud-coach van Willem II en voorma lige rechter hand van coach Louis van Gaal had de afge lopen voet baljaargang het tweede elftal van Bayern München onder zijn hoede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33