en ei bij Radioshack 3i ontspannen starten vrijdag 29 juni 2012 Tom Veelers (r) over zijn kopman sprinter Marcel Kittel^^S Sport in het kort I Een dag voor de start van de Ron de van Italië (Giro Donne) is de fiets van Marianne Vos gestolen, het rijwiel stond al in startplaats Napels. De Giro Donne, vorig jaar gewonnen door Vos, begint vrijdag in Napels met een rit over 139 kilo meter. De Ronde van Italië voor vrouwen ein digt op 7 juli in Berga mo. Vos maakte vori ge week bij het Neder- pioenschap haar rentree ton na een sleute been breuk. De Italiaanse wielrenner Fiiippo Pozzato gaat waarschijnlijk niet naar de Olympische Spelen in Lon den. De aanklager van het antido- pingbureau in zijn land wil hem voor een jaar schorsen vanwege zijn banden met de omstreden arts Michele Ferrari. Volgens de regels van het Italiaanse olympisch comi té (CONI) mag een sporter die wordt ver dacht van het gebruik van verbo den midde len, niet naar de Spe len. De 30-jarige ren ner wil ech ter wel graag naar Londen. Frank Schleck: „Ik heb al laten zien dat het met de vorm wel goed zit." van drie weken", zegt hij. Klöden sukkelde in het voorjaar en weet al evenmin hoe ver hij kan komen. Horner werd pas op het laatste moment toegevoegd aan het team. „Met een goede An dy Schleck was het in ieder geval een stuk gemakkelijker geweest",, zegt ploegleider Dirk Demol over het tactische plan van de ploeg. De afwezigheid van zijn maat Bruyneel heeft volgens hem een veel minder dramatisch effect op de ploeg. „Het zal heel raar zijn om zonder hem de Tour te doen, maar Alain en ik gaan alles goed van hem overnemen in de koers." Of hij echt niet naar de Tour komt, wilden velen gisteren we ten. „Nee, echt niet", antwoordde Demol. „Maar dat wil niet zeggen dat we geen dagelijks contact heb ben. Al moet je ook niet denken dat we tijdens de koers constant met elkaar bellen." Wie weet werkt de afwezigheid van Bruyneel wel louterend op het foto Laurent Cipriani/AP moreel van de overgebleven Schleck. In het volgepakte zaaltje deed hij in ieder geval zijn uiterste best om de ploeg zo goed mogelijk over het voetlicht te brengen. „En pas op he", zegt Demol. „In de Gi ro heb ik voor het eerst met hem samengewerkt. Frank is een goede leider en kapitein." Luis Leon Sanchez heeft zijn con tract bij de Rabobank met twee jaar verlengd. De 28-jarige Spaanse kampioen rijdt sinds 2011 voor de formatie. Vorig jaar zorgde hij voor het enige dagsucces van Rabobank in de Tour. „Dit is echt een goede ploeg en ik voel veel waardering en vertrouwen vanuit de ploeg. Ik heb het hier erg naar mijn zin." aanhaken. En lukt dat niet, dan is er nog geen man overboord. Dan richt ik me op een etappeoverwin ning. Bij een lange vlucht wil ik ze ker zitten." Zijn ploeggenoten fietsen met de zelfde grondhouding rond. Succes mag, maar hoeft niet. „Als de mo gelijkheid zich aandient, sla ik die niet af', zegt Westra. „Laat ik eerst maar eens kijken hoe mijn condi tie ervoor staat. Mijn voorberei dingverliep goed. Maar vorm blijft ongrijpbaar. In de tijdritten wil ik er proberen te staan. Zeker na het NK. En in Parijs-Nice maakte ik het Bradley Wiggins, de eindwin naar en favoriet in de Tour, erg las tig" Een verwachting spreekt hij niet uit. Westra weet hoe de mechanis men werken. „Daar word je op af gerekend als het tegenzit. Zelfs op een plek in de top twintig specu leer ik niet. Ik merk het wel. Is het niet prachtig om zo aan de Tour te beginnen?" Het schept bovendien de nodige rust. Wie van de daken schreeuwt dat hij voor het podium gaat, wacht een hoop aandacht. „Ik zit daar niet op te wachten. Laat mij maar lekker." Vergenoegd staart hij weer naar buiten. zie onze website:tourdefrance Het laatste Tour-nieuws op de site en iPad-app van de ze krant. Lieuwe Westra over de proloog: „Jongens met een baanachtergrond gaan met de zege aan de haal." foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31