Fred B. zag moord als missie Eigenaar Snowbase niet vervolgd Ansjovis De krant 6 weken voor 18 euro! PZC vrijdag 29 juni 2012 Ansjovis is het beste be wijs dat ook kleine din gen heel belangrijk kunnen zijn. Als groot liefhebber van Engraulis encrasicolus ging ik afgelopen zater dag mee met een boottripje naar de 'weer' (een soort fuik) bij de Bergse Diepsluis, waar ansjovis gevangen wordt. Ik moest de hele tijd denken aan de twee Bergse ansjovisvissers die onlangs opgepakt werden op verdenking van drugshandel en wapenbezit, maar ik durfde niks te vragen uit angst overboord ge kieperd te worden. Dus luisterde ik maar braaf naar de gids, die ons bijpraatte over de weervisse- rij op ansjovis. Wist u: dat over de visrechten op ansjovis jarenlang strijd is ge weest tussen Tholen en Bergen op Zoom? Dat die magere ansjo vis j es in blik uit Marokko komen? Dat de ansjovis uit de Oosterschel- de dikkeren naar verluidt veel smakelijker is? Dat die ansjovis lange tijd linea recta naar de door stoflongen geplaagde Limburgse mijnwerkers ging, omdat de ge- COLOFON PZC Park Veldzïgt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.ni Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes 1:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholén@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/9ezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur 055- 5388 000 088-0139 999 0900- 6743 836 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, Ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal <na2S) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <na28) Oik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (ré) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0= PZC gaal «Hgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon Veft u nadere informatie aan. „Mijn vader waarschuwde voor wat komen ging, maar niemand luisterde." Mekior Schroevers zouten ansjovis zou helpen om slijm op te hoesten? Intussen had ik enorme trek in zo'n ansjovis gekregen, desnoods zo'n kleine magere uit Marokko, maar ansjovis stond helaas niet op het programma. Waarom, werd duidelijk uit de film die op de terugreis vertoond werd. Die rolprent had veel weg van Jos de Putters prachtige film 'Het is een schone dag geweest'. Dag na dag zagen we de ansjovissers uitva ren, en weer terugkeren na een dag van weinig woorden en hard werken, met steeds minder ansjo vis. Thuis werden ze opgewacht door verlangende ansjovis-aficionados, sommigen zelfs op klapstoeltjes. Onderling dreigden schermutse lingen over wie eerder was en dus de oudste rechten had op de aangevoerde 4 kilo ansjovis. „Hoe lang wacht jij al? Ik al vanaf 10 uur." „Ik nog langer." Een scène die mij altijd bij zal blij ven: het vissersgezin rond de ta fel. Vier mensen, één ansjovis. En de visser, die berustend zegt: „Geef mij maar aardbeien." Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De van dubbele moord verdach te Fred B. stond donderdag te recht voor de rechtbank in Mid delburg. Hem wordt de dood van de ouders van zijn ex-vrien din verweten. Het Openbaar Ministerie eiste levenslange ge vangenisstraf. B.'s raadslieden pleitten voor een kortere straf en tbs met dwangverpleging. door Marcel Modde Geen greintje spijt be tuigde Fred B. don derdag in de rechts zaal over de dood van Henk (59) en Trees (55) Schroevers. Niet ten overstaande van de rechtbank, maar allerminst in de richting van zijn ex-vriendin Amanda en haar broers, die enkele meters achter hem in de zaal zaten. De 29-jarige Brusselaar werd, met de handen aan zijn middel ge boeid, door drie bewapende poli tiemannen voor het verdachten bankje geleid. Hij reageerde vaak opgefokt en geirriteerd op vragen van de rechtbank en moest her haaldelijk tot de orde worden ge roepen. B. maakte direct duidelijk dat hij doelbewust te werk is gegaan. En dat rechtbank, publieke tribune en media na het horen van zijn ver haal misschien wel gaan begrijpen waarom hij de moord heeft: ge pleegd. Alles wees in zijn optiek naar Amanda en haar ontrouw. En dat zou hij haar uiteindelijk be taald zetten door haar ouders te treffen. Hij had Amanda ook kun nen doden, verklaarde B., maar heeft haar bewust gespaard. „Waar om? Omdat het lijden wat je kunt hebben door de dood van je ouders het ergste is." Officier van Justitie Rob Ramme- loo hield de verdachte voor dat hij zijn moord tot in details heeft ge pland. B. had de 18e juni 2011 bij de Blokker in Brussel een mes ge kocht en was op de trein naar Mid delburg gestapt. B. ging er tijdens de zitting prat op dat hij zijn actie, als voormalig lid van het Vreemde lingenlegioen, mét militaire precie- sie had voorbereid. Hij had zijn plan opgeschreven en onderweg in de trein nog verder uitgewerkt. Die map had hij bij zich bij zijn ar restatie. Wat anders ging dan gepland, voer de hij eveneens aan, was de wor steling met de vader van Amanda. Henk Schroevers had snel moeten sterven. Uiteindelijk bezweek hij pas in het ziekenhuis aan elf steek wonden. Onderweg in de ambu lance noemde hij nog B. als dader, aldus Rammeloo. Daarmee prikte de officier ook de bewering van B. door dat het aardedonker was in de ouderlijke slaapkamer, hij daar door zijn mes was verloren, Henk Schroevers dat wapen te pakken had gekregen en vervolgens op de Belg had ingestoken. B. hield vol Trees Schroevers als schild te heb- ben gebruikt en dat ze door toe doen van haar man om het leven zou zijn gekomen. Rammeloo liet geen spaan heel van die lezing. Uit onderzoek was volgens hem ko men vast te staan dat het veel lich ter in de woning was geweest dan B. deed voorkomen. En uit bestu dering van de bloedsporen kan het niet anders dan dat Trees Schroevers niet staand maar lig gend op haar bed is doodgestoken, aldus de officier. Ze had 31 steek en snijwonden. Psychiatrisch onderzoek heeft aan getoond dat B. een persoonlijk heidsstoornis heeft en psychoti sche trekken vertoont. Volgens zijn advocaten Jos en Rinus Wou ters vond dat zijn oorsprong in zijn jeugd, toen B. werd mishan deld door zijn stiefvader. Ook zou hij psycho-sociale gevolgen heb ben overgehouden aan militaire Moordverdachte Fred B. (op de foto geknield) werd op 19 juni vorig jaar aangehouden in Middelburg door de politie. archieffoto Rolf de Feijter missies in het buitenland in de drie jaar dat hij legionair was. „Mijn cliënt heeft een sterke be hoefte aan roekeloos gedrag", al dus Jos Wouters. B. zei zich niet te zullen neerleg gen bij een lange gevangenisstraf De enige fout die hij in zijn 'mis sie' heeft begaan, is dat hij er niet in was geslaagd zichzelf te doden ('ik was het mes kwijt'). En de missie zal hij hoe dan ook nog af maken, hield hij de rechtbank door Emile Galon MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie vervolgt niet langer Snow- base-eigenaar Olivier Beherman voor valsheid in geschrifte rond om de bouw van de Terneuzense skihal. Het OM heeft het strafrech telijk onderzoek tegen hem gesepo neerd. Beherman is blij dat hij nu verder kan met de skihal. Hij werd vanaf 2009 door het OM, samen met een Terneuzense advocaat, be schouwd als verdachte. Het OM was aanvankelijk van plan om eind 2009, tegelijkertijd met het proces tegen Checkpoint, hen voor de rechtbank te brengen. Op het laatste moment zag het daar vanaf omdat er meer onderzoek nodig was. Vervolgens bleef het lang stil en het OM bleef herhalen dat 'de zaak nog in onderzoek was'. In het najaar van 2011 werd in overleg met de Middelburgse rechtbank wel een nieuwe datum gepland voor de rechtszaak. Maar iater werd die zitting weer ge schrapt. Elke Kool (OM) bena drukt dat het om een technisch se pot gaat. „We hebben bewijs tegen hen maar moeten met een rechts zaak wachten tot de cassatieproce dure in de Checkpointzaak is afge rond, Dat gaat te lang duren zodat we hebben besloten te sepone ren." Raadsman Mark Dunsbergen is op zijn beurt niet verbaasd dat er is geseponeerd. Hij geeft aan dat hij vanaf het begin 'het een erg ma ger dossier vond'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2