Interview Missan 23 'Bergmann heeft vriendelijkheid én daadkracht' Lange rijen voor de Introductieles kanopolo kassa's van GroenRijk en catamaranzeilen pekaar ^fUgpLus vrijdag 29 juni 2012 Op www.pzc.nl is het interview met Harald Bergmann te zien. Bergmann werd woensdagavond door de gemeenteraad van Middelburg unaniem voorgedragen als nieuwe burgemeester. Kanaalwcg 83 440 infcygpokaarcc Stclcunplaten Trommclkasscicn Mcgalcgels 100x100 Vele soorten grind iS: split bertratingimaterialen by 1 PE Vlakc 0113 38 16 62 door Carla van de Merbel Op het gemeentehuis in Poortugaal lopen de amb tenaren donderdag met een dubbel gevoel rond. Aan de ene kant zijn ze blij voor 'hun' Ha rald Bergmann, dat hij de kans krijgt burgemeester te worden van provinciehoofdstad Middelburg. Maar ze vinden het ook jammer dat hij vertrekt. Want Bergmann is geliefd in de gemeente Albrands- waard. Richard van Meibeek, al zo'n vijftien jaar raadslid in die ge meente, zegt dat Bergmann 'ge mist, zal worden'. „Voor onze ge meente is het jammer. Hij was net herbenoemd en we hadden ge dacht dat hij nog wel een poosje zou blijven. Maar voor Harald is het een prachtige stap." In Middelburg zijn ze - uiteraard - blij met de komst van Bergmann. Voor Krijn Hamelink, voorzitter van de vertrouwenscommissie die uit 33 sollicitanten de nieuwe bur gemeester moest kiezen, was Berg mann duidelijk de geschiktste kan didaat. „We hebben nauwkeurig gekeken naar de profielschets. De nieuwe burgemeester moest een verbinder zijn, goede contacten kunnen leggen en vriendelijk zijn. Daarin blonk Bergmann uit. Hij heeft ook veel ervaring in de Veilig heidsregio Rotterdam. En hij heeft daadkracht; hij kan op tijd optre den. Die combinatie - van vriende lijkheid en daadkracht - is soms moeilijk te vinden. Bij deze kandi daat vonden we het wel. Berg mann is ook jong, zit in een ande re levensfase, en dat is ook wei eens verfrissend voor een gemeen te die oudere burgemeesters ge wend is." De gemeenteraad verkoos woens dagavond unaniem de nummer één van de vertrouwenscommissie boven de nummer twee. Wie nummer twee was, wil Hamelink niet zeggen. „Sinds een jaar of zes wordt de nummer twee niet meer bekendgemaakt. Dat is om de kan didaat te beschermen." eBmKsemaassmimimmftmmmmmmmma HOE»KSSSSSSSSSS mBsaessaseassmmmmem middelburg - De kassamedewer kers van GroenRijk in Middelburg hadden donderdag een wel heel hectische dag. Bijna de hele dag door was het ej een drukte van jewelste. Volgens bedrijfsleider Pas cal van de Voorde was het zelfs met een verdubbeling van het hui dige aantal van vier kassa's niet mogelijk geweest om alle klanten snel te helpen. „De klanten ston den in lange rijen tot diep in de winkel." Maar de klanten vonden het niet erg om even te wachten voor ze konden afrekenen, zo lie ten ze weten. Velen vertrouwden de medewerkers van het groenbe- drijf toe dat ze speciaal gewacht hadden met hun aankopen tot GroenRijk weer open zou gaan. Het bedrijf moest enkele maanden noodgedwongen dicht omdat het begin april getroffen werd door een kleine brand met hele grote ge volgen. Het brandje, kortsluiting bij de vijverafdeling, zorgde ervoor dat roet door het hele gebouw werd verspreid waardoor het hele maal gestript moest worden. Vol gens Van de Voorde was er donder dag veel belangstelling voor plan ten. „Zowel potplanten als planten voor in de volle grond." Maar ook tal van andere artikelen vonden gretig aftrek bij de vele klanten die op de heropening afkwamen. arnemuiden - Vanaf recreatiege bied De Piet aan het Veerse Meer bij Arnemuiden worden morgen introductielessen catamaranzeilen en kanopolo gegeven voor kinde ren van ïo tot 16 jaar. De Catclub Zeeland houdt van ïi.oo tot 16.00 uur een open dag waarbij jongeren kunnen kennis maken met catamaranzeilen. Deel nemers kunnen meezeilen op Ho- bie Cat Dragoons. In het najaar of in het voorjaar van 2013 wordt een introductiecursus van zes zonda gen gegeven. Wie mee wil doen, moet een zwempak meenemen. Zeilpakken, zwemvesten en trape zebroeken zijn beschikbaar. VLISSINGEN Zwaargewonde bij schietincident Bij een poging tot zelfdododing in het gebouw van schietvereniging De Fles aan het Baskenburgplein in Vlissingen is donderdagavond een 66-jarige man uit Vlissingen ern stig gewond geraakt aan zijn hoofd. De man is per ambulance af gevoerd naar het ziekenhuis. De po litie heeft meteen na het incident de omgeving afgezet en onderzoek gedaan. Daaruit blijkt dat er geen sprake is van een misdrijf. MIDDELBURG Aanhouding wegens verkoop softdrugs De politie heeft woensdagavond een 50-jarige man uit Middelburg in zijn woning aangehouden op ver denking van dealen in softdrugs. De politie deed een inval naar aan leiding van klachten uit de buurt. In de woning werd een handelshoe- veelheid softdrugs aangetroffen en in beslag genomen. Een klant van de man werd ook aangehouden. Hij is na verhoor vrij gelaten. MIDDELBURG Jongens proberen brommer te stelen De politie heeft donderdagochtend vroeg, rond 05.30 uur, in de Ooster- scheldestraat in Middelburg vijf jongens in de leeftijd van 13 tot 15 jaar aangehouden. Door een getui ge was gemeld dat de jongens ge probeerd hadden een brommer te stelen uit een brandgang achter de Dorus Rijkerstraat. De jongeren ko men uit de gemeenten Middelburg en Veere. Tegen hen is is pro- ces-verbaal opgemaakt. OOST-SOUBURG Motoren gestolen bij garagebedrijf Bij een garagebedrijf aan de Julia- nastraat in Oost-Souburg zijn tus sen dinsdag 17.00 uur en woensdag 09.00 uur twee motoren weggeno men. Het gaat volgens de politie om een Yamaha met het kenteken MZ-37-PK en een Suzuki met het kenteken MF-RF-65. De politie stelt een onderzoek in naar de diefstal van de beide motoren. Kanoclub Zeeland geeft morgen middag bij De Piet tussen 13.30 en 14.30 uur een kennismakingsles ka nopolo. Dat gebeurt vanaf het cata- maranstrand achter de kanohaven. Kanopolo wordt gespeeld door twee teams van elk vijf spelers op een 'veld' van ongeveer twintig bij dertig meter. De kano's die erbij gebruikt wor den, zijn klein en wendbaar. De doelen hangen twee meter boven het water. Er wordt gespeeld met een waterpolobal. Kosten voor deelname aan de introductieles: 1 euro per persoon. www.catclubzeeland.nl www.kanoclubzeeland.nl Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klofinetweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl De bloemen van de Zeeuwse burgemeesters worden bezorgd bij Harald Bergmann, die een Middelburgse das draagt. foto Awe Krijgsman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23