Burgemeester ben je met het hele gezin Vertrouwenscommissie Kamperlandse autohulp in Italië en Frankrijk 221 ld Machines De Feijter op webveiling Rommelmarkt Fietser gewond Samenwerking tussen drie gemeenten vrijdag 29 juni 2012 smesmssssmmim door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Wie deze zomer met de auto rondtoert in de kust streek van de Ligurische zee, kan bij pech de mazzel hebben dat er een gele auto opduikt met een Kamperlandse monteur. Garage Van Halst heeft per dit seizoen twee monteurs gestationeerd in het Middellandse Zeegebied. Die zijn paraat om in een straal van 150 kilometer vanaf hun camping gestrande vakantiegangers te hel pen in opdracht van de alarmcen trale in Lyon. Van Halst werkte al als pechhulp- dienst voor heel Zeeland, maar be sloot vorig jaar het uitzenden van monteurs te proberen. Wie wilde, kon een week werken vanuit Nar- bonne. Dat beviel goed. De mon teurs logeren op een camping en het gezin kan mee. Chiel van Halst: „Het is aan alle kanten be ter. Het is klantgericht. Een Franse berger die de auto naar een garage brengt, doet geen moeite een slecht Franssprekende Nederlan der te verstaan. Met als gevolg dat de garage geen idee heeft waar pre cies de storing zit." De monteurs treden ook nogal eens op voor een second opinion. „Als de berger ver klaart dat de auto niet meer rijden kan en wij vinden enkel twee los se slangen, dan scheelt dat hoge kosten aan transport naar Neder land en vervangend vervoer." Zo gaan Barry Pinkster en zijn gezin drie weken naar Cecina, onder Pi- sa. René de Haze verblijft twee maanden in Bormes-les-Mimosas, bij Le Lavandou. Chiels zoon Joeri (15) houdt hem gezelschap. Naar gelang het seizoen verloopt, wil Van Halst volgende zomers meer monteurs op locatie sturen. Chiel van Halst (links) en Barry Pinkster. Op de achtergrond de hulpauto die in Italië zal rijden. foto Willem Mieras BIERVLIET - Het machinepark van De Feijter Groep in Biervliet komt vanaf vrijdag 6 juli via de website van veilinghuis BVA Auctions on der de hamer. De verkoop maakt deel uit van de afwikkeling van het 24-april uitgesproken faillisse ment van het grond-, weg- en wa terbouwbedrijf. De veiling vindt plaats in opdracht van curator Jan de Meester uit Goes en de Rabo bank, de pandhoudster van vele msHmmMmmmmmmwmmmiHBmtiïm WESTKAPELLE - Voetbalvereniging Noormannen houdt morgen een rommelmarkt op de markt in Westkapelle. Te koop zijn onder meer meubels, boeken, speelgoed, computers en toebehoren, gereed schap, televisies, huishoudelijke ar tikelen en nog veel meer. E L EGT R O machines en de inventaris van het bedrijf Geïnteresseerden kunnen op de si te van BVA Auctions alles bekijken en op kijkdagen op het terrein van De Feijter Groep aan de Corina- weg 1 bij Biervliet. De kijkdagen zijn vrijdag 6 juli en zaterdag 7 juli van 10.00 tot 16.00 uur. De online veiling begint vrijdag 6 juli, 17.00 uur en sluit dinsdag 10 juli om Voorzitter Krijn Hamelink: „De combinatie van vriendelijkheid en daadkracht is soms moeilijk te vinden. Bij deze kandidaat vonden we het wel. Bergmann is ook jong, zit in een andere levensfase, en dat is ook weieens verfrissend voor een gemeente die oudere burgemeesters gewend is." De raad sprak een paar maan den geleden nog de voorkeur uit voor een vrouw, als opvolger van Koos Schouwenaar. Dat is niet gelukt, maar met de aanstel ling van Harald Bergmann krijgt Middelburg opnieuw een burge meester die voor iedereen aan spreekbaar wil zijn. door Theo Giele POORTUCAAL - Zoontje Valentijn komt zich even voorstellen aan het bezoek uit Middelburg. In de schaduw van het prieeltje in de ruime tuin van de familie Berg-' mann-van Leeuwen in Poortugaal vertelt zijn vader Harald over zijn werk als burgemeester en de aan staande overstap naar de hoofd stad van Zeeland. Bergmann was veertig jaar en ac tief binnen de WD - hij was on der meer voorzitter van de Cen- trumraad, een deelgemeenteraad van Rotterdam - toen zijn partij hem tipte qver de vacante burge meesterspost in Albrandswaard. Een gemeente onder de rook van Rotterdam waartoe de dorpen Poortugaal, Rhoon en de Vi- nex-wijk Portland behoren. „Ik voelde me erg thuis in het voorzitterschap in Rotterdam-Cen trum. De volgende stap zou burge meester zijn. Ik heb toen wat vrienden bevraagd die het vak ken nen. Wat heb ik voor vaardighe den nodig, wat zijn de valkuilen? In de week daarna werd ik gebeld met de vraag of ik zou solliciteren. Het zou een hele stap zijn. Marjo- lijn en ik waren net getrouwd, ons eerste kind was op komst. We zijn toen in de mini gestapt en door de gemeente gereden. We hadden er meteen een goed gevoel bij. Dat is belangrijk, want als je burgemees ter bent, moet je samen echt in de samenleving willen staan. En ik heb toen op die vacature geschre ven." Zeven jaar later staat de mini nog altijd op de oprit van hun woning. In die tijd zijn dochter Julia (6) en zoon Valentijn (5) geboren. Het midden in de samenleving staan neemt Bergmann serieus. Hij zeg een open persoon te willen zijn. Mensen mogen weten wie de bur gemeester is. Via een website (http://www.marjolijn-en-harald. net) geven hij en zijn vrouw een kijkje in hun leven. Bergmann legt uit waarom hij en zijn vrouw hiervoor kiezen. Bij openheid hoort dat je mensen laat delen in 'blijmoedige en minder blijmoedige' gebeurtenissen in hun leven, vindt hij. „We beleven dit werk óók als gezin. Ik wil mijn gezin er ook zoveel mogelijk bij be trekken. De persoon Harald Berg mann en de burgemeester Harald Bergmann zijn één. De één is niet van de ander te scheiden." Het werk als burgemeester slokt veel tijd op. Om het niet te veel ten koste te laten gaan van het ge zinsleven, nemen Bergmann en zijn vrouw de kinderen zo vaak mogelijk mee als ze een evene ment in de gemeente bezoeken. „Zo kan ik ze meegeven dat dit Harald Bergmann (46) Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl IK BEN ER! MITO TURBO TWINAIR U RIJDT AL MITO VANAF 17.050, (jjpautomondo Pearyweg 19, Goes. Telefoon: 0113-275757. Beider 36a, Roosendaal. Telefoon: 0165-566744. www.automondo.nl ook het werk van hun papa is." Ze ven jaar geleden deed zijn partij hem de suggestie te solliciteren. „Nee, dat was voor Middelburg niet het geval. Daar wil iedereen binnen de WD wel heen. Deze va cature komt voor ons op het juiste moment. Het is een uitgelezen kans." Hij kende Middelburg van toeris tische uitstapjes. Na het bekend worden van de vacature is het ge zin een paar keer in de stad ge weest. Ook in de regen en ook in de wijken en kernen buiten het historisch centrum. „We hadden toen weer dat zelfde positieve ge voel als toen we in de mini in 2005 door Albrandswaard reden." Provinciehoofdstad, het mooie cen trum, de Roosevelt Academy, alle maal zaken die Middelburg tot een aantrekkelijke gemeente maken. En daarbij komt dat de gemeente nog van een grootte is dat je als burgemeester nog echt burgemees ter kan zijn, verwacht Bergmann. In veel grotere gemeenten wordt de afstand tot de mensen groter. Dorpen tussen groen en stad is het motto van zijn huidige ge meente. Met de verhuizing naar Middel burg - 'zo spoedig mogelijk' - be landen hij en zijn gezin.in een stad tussen dorpen en groen. Ï4% 8UTÉLUNG A Gecombineerd gemiddeld brandstofverbruik: 3,5 - 6,0 L/100 km (28,6 16,7 km/L). COj-emissie: 90 - 139 g/km. Prijs incl. BTW/BPM en ezel. kosten rijklaar maken. Prijsttijaigingen en zetfouten voorbehouden. Afgebeeld model kan afwijken van standaarduitvoering. Harald M. Bergmann, geboren op 23 september 1965 te Rotterdam. Gehuwd met Marjolijn van Leeu wen, twee kinderen: Julia (6) en Valentijn (5). Lid van de WD. Opleiding: rechten te Leiden. Diverse functies bij de gemeente Rotterdam en in het bedrijfsleven. In 2002 gekozen als voorzitter MIDDELBURG - Bij éen aanrijding met een auto op de kruising Schroeweg-Torenweg in Middel burg is donderdagmiddag een 19-jarige fïetsster gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 16.30 uur. De fïetsster kon na behande ling in het ziekenhuis weer naar huis. nhmkhsmmmmmmmtmmxmmmmmmm SPECIAL PLANT FAIR FERDINANDUSHOF Zondag 1 juli van 10.00 tot 17.00 uur Met gespecialiseerde plantenkwekers Toegang gratis i.v.m. ons 20-jarig jubileum Ferdinandushof, Rode Sluisweg 13, 4575 NE Overslag www.ferdinandushof.nl van het dagelijks bestuur van de Rotterdamse deelgemeente Stads centrum. t Sinds november 2005 burgemees ter van de gemeente Albrands waard, Zuid-Holland (25.000 inwo ners). i Op 27 juni 2012 voorgedragen als burgemeester van de gemeente Middelburg. MIDDELBURG - De burgemeesters van Schouwen-Duiveland, Vlissin- gen, Middelburg en de voorzitter van de Veiligheidsregio onderte kenden donderdag een nieuw con tract voor samenwerking voor een nieuw personeels- en salarissys teem. De gemeentes Schouwen-Duive land, Vlissingen en Middelburg zoeken op diverse terreinen samen werking. Zo is de samenwerking tussen Middelburg en Vlissingen op het gebied van belastingen al ge realiseerd. De organisaties zien eenzelfde systeem als voorwaarde om in de toekomst beter te kun nen samenwerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22