sweetdeal.nl economie 113 Veel werknemers kennen strengere vakantieregels niet Soepeler ontslag nog ver €34,95 Volg ons op ©twitter en /facebook PZv Elk jaar 300.000 huizen zuinig vrijdag 29 juni 2012 88BMS8Mia8SSS8Sft8dtad«i<8B»^aSKffSaiiSE8ifll)iBMiM^^ NU VAH: €10,00 @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND Premier Mark Rutte en de Britse premier David Cameron bij het begin van de EU-top. foto Olivier Hoslet/EPA grijpende 'verbouwing' van de Eu ropese Unie, via het tot stand bren gen van een bankenunie die alle grote banken onder controle houdt. En daarnaast het stichten van een begrotingsunie om het fi- mmmmusmmmmmmmmm nancieel beleid van de lidstaten on der toezicht van Brussel te plaat sen. Premier Rutte zei gisteren'wel voor verscherping van het toezicht op de banken en de financiële sec tor te zijn, maar niets te voelen voor het overdragen van soeverei niteit aan Europa. „Ik ben voor een stap voor stap aanpak, waarbij ik tegen het overdragen ben van nieuwe bevoegdheden aan Brus sel." DEN HAAG - Meer dan de helft van de werknemers weet niet dat er wettelijk paal en perk is gesteld aan het oppotten van vakantieda gen. Van de ondervraagden weet driekwart wel dat er iets is veran derd in de vakantiedagenregeling, maar niet precies wat, blijkt uit een werknemerspeiling van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Werknemers moeten sinds begin dit jaar hun wettelijke vakantieda gen (in de meeste gevallen 20 stuks) binnen zes maanden na af loop van het jaar waarin ze zijn op gebouwd opnemen. Ongebruikte vakantiedagen uit 2012 vervallen dus op 1 juli 2013. Voor vakantieda gen die voor 2012 zijn opgebouwd geldt nog wel de oude vervalter mijn van vijf jaar. De striktere re gels gelden ook niet voor boven wettelijke vakantiedagen of als er individueel of in de cao andere af spraken zijn gemaakt. Het ministe rie van Sociale Zaken is afgelopen voorjaar een voorlichtingscampag ne begonnen om werknemers te attenderen op de nieuwe regelge ving. Die heeft tot nu toe weinig effect gehad, blijkt uit de peiling. De campagne zal de komende tijd niettemin worden voortgezet, al dus een woordvoerster van het mi nisterie. Uit het onderzoek blijkt verder dat bijna een kwart van de ondervraagden denkt dat de vakan tiedagen volgens de nieuwe regels moeten worden opgenomen in hetzelfde jaar dat ze zijn opge bouwd. De mogelijkheid om vakantieda gen op te sparen voor bijvoorbeeld een sabbatical of een wereldreis is ingeperkt door het kabinet-Rutte om te stimuleren dat werknemers regelmatig vakantie opnemen. Dit om te voorkomen dat een stuw meer aan verlof ten koste gaat van de gezondheid en veiligheid van werknemers. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl DEN HAAG - Invoering van een soe peler ontslagrecht, zoals WD, CDA, D66, GroenLinks en Christenunie willen, is nog ver weg. Niet alleen moeten deze par tijen eerst een meerderheid zien te halen bij de Tweede Kamerverkie zingen op 12 september. Het plan stuit ook op veel verzet bij de vak beweging en moet nog worden uit gewerkt. Dat bleek donderdag tijdens een hoorzitting in de Kamer over de plannen voor versoepeling van het ontslagrecht die de vijf partijen hebben afgesproken in het Lente- akkoord. In de Kamer en in 'de polder' wordt al jaren geruzied over een eenvoudiger ontslagstel sel. Ondernemers willen dat de poli tiek het ontslaan van personeel makkelijker en goedkoper maakt. Nu zijn er nog twee routes bij ont slag: of via de kantonrechter of door een toets vooraf bij uitke ringsinstantie UWV. WD, CDA, D66, GroenLinks en de Christen- Unie willen deze toets afschaffen. Ook moet de ontslagvergoeding worden beperkt tot maximaal een half jaarsalaris, te gebruiken voor scholing. Nu is dat bij veel dienstja ren een veelvoud. Werkgevers worden verantwoorde lijk voor het eerste halfjaar van de WW. De FNV legde donderdag in een protestactie met zand en cac tussen een 'sociale woestijn' aan in het partijkantoor van de WD in Den Haag. Het verminderen van de ontslagbescherming werpt volgens de vakbeweging ons land 'terug naar de tijd van het wilde Westen', waarbij werkgevers in een 'fiitsontslag' lukraak van men sen afkunnen. De lagere ontslagvergoeding zou ook mensen treffen die vlak voor hun pensioen op straat komen te staan. Maar werkgeversvoorman Benard Wientjes van VNO-NCW sprak dit tegen. „Er komt hier geen 'hire and fire'-beleid. Dat past niet bij onze manier van den ken", zei hij. Het bedrijfsleven zit er volgens Wientjes niet op te wachten dat een 'paradijs voor advocaten' ont staat, omdat werknemers bij ont slag naar de rechter zullen stap pen. DEN HAAG - Elk jaar moeten mini maal 300.000 bestaande huizen en gebouwen zo worden aangepast dat ze minder energie verbruiken. Vanaf 2020 moet alle nieuwbouw energieneutraal zijn. Dat sprak mi nister Liesbeth Spies (Binnenland se Zaken) donderdag af met de bouw- en woningsector. Spies vernieuwde drie convenant- en uit 2008 waardoor het energie verbruik in bestaande woningen, de nieuwbouw en de huursector flink moet worden teruggedron gen. Daarnaast hoopt Spies dat de afspraken werk opleveren voor bouwers, installateurs en energie- adviseurs. Voor verduurzaming van de economie is in de begro ting van 2013 200 miljoen euro vrij gemaakt. 70 miljoen daarvan gaat naar een fonds voor energiebespa ring in huizen en gebouwen. Dat geld is beschikbaar voor grote pro jecten, maar ook voor particulie ren, stelde Spies. Onderdeel van W0G>0li\!0iFi Media Geniet samen van een 4-gangen keuzemenu voor 2 personen voor maar 34,95 bij Restaurant Margarita in Goes. Vrijdag 29 juni Mediterraan restaurant Margarita serveert jou en je tafelgenoot een smakelijk 4-gangen keuzemenu. In dit sfeervolle restaurant proef je i allerlei temperamentvolle gerechten I uit de regio Spanje, Middellandse zee, Italië, Cote d'Azur en Noord- Afrika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13