Turkije en Navo dreigen r249 81 buitenland Rechter: besnijdenis is mishandeling Honderd vermisten na aardverschuiving Het hart van Tirol! woensdag 27 juni 2012 'Neerhalen vliegtuig onaanvaardbaar' Turkije dreigt Syrische vliegtui gen neer te schieten. Gevechten vlak bij Damascus tussen rebellen en elitetroe pen. Nieuwe regering, de derde sinds de opstand begon, geïn stalleerd in Damascus. ANKARA - Turkije en de Navo heb ben dinsdag dreigende taal laten horen aan het regime van de Syri sche president Bashar al-Assad. Na- vo-secretaris-generaal Rasmussen noemde tijdens speciaal beraad van het bondgenootschap het neerschieten, afgelopen vrijdag, van een Turks militair vliegtuig na mens de hele Navo volstrekt on aanvaardbaar. De Turkse premier Erdogan dreigde dat elk militair toestel dat vanuit Syrië de Turkse grens nadert, als een bedreiging en doelwit zal worden beschouwd. Ondertussen woedt de strijd in Sy rië verder. Rebellen en regeringsge trouwe troepen, inclusief de ge vreesde Republikeinse Garde van Maher al-Assad, een broer van Bas- har, zijn slaags geraakt vlak bij Da mascus. Zo is er dinsdag gevoch ten in Qudssaya, circa 8 kilometer ten noordwesten van het centrum van de hoofdstad en slechts 4 kilo meter ten noordwesten van het grootste paleis van president As sad. Volgens de oppositie is er niet eerder zo hevig gevochten bij Da mascus en heeft de regering voor het eerst ook veel geschut ingezet aan de rand van de stad. Er vielen opnieuw tientallen doden. In de noordelijke provincie Idlib zijn volgens de oppositie opnieuw veel militairen van jiet regeringsle ger overgelopen. Een woordvoer der van het rebellenleger FSA (Vrije Syrische Leger) sprak van tweehonderd militairen. In Damascus is dinsdag een nieuw kabinet beëdigd. Het is de derde re geringsploeg van Assad sinds de protesten tegen zijn regime in maart vorig jaar begonnen. In het nieuwe kabinet zitten ook enkele leden van de oppositie, berichtte het staatspersbureau Sana. Inmid dels hebben de onlusten aan meer dan vijftienduizend mensen het le ven gekost. zie onze website:buitenland 'Actie van Syrië nieuw voorbeeld van minachting' BUDUDA - Een vrouw treurt om haar vier kinderen die maandag bij een aardverschuiving werden bedolven. Zo'n honderd inwoners van drie dorpen in het oosten van Uganda die door een aardverschuiving werden be dolven, worden nog vermist. Reddingswerkers en dorpe lingen zochten dinsdag nog naar hen. Velen noemden de zoektocht hopeloos omdat de reddingswerkers slechts over simpel handgereedschap beschikken. De aardverschuivingen werden veroorzaakt door hevige re genval. De autoriteiten hebben vooralsnog geen schat tingen over het dodental naar buiten gebracht. foto Stephen Wandera/AP BERLIJN - De besnijdenis van jonge jongens op religieuze gronden is zware mishandeling. Een rechter in Keulen oordeelde dinsdag dat 'het fundamentele recht van een kind op lichamelijke onschend baarheid zwaarder weegt dan fun damentele rechten van de ouders'. Bovendien zou 'de religieuze vrij heid van de o'uders en hun recht kinderen op te voeden, niet wor den geschonden als ze moeten wachten tot het kind zelf kan bepa len of het besneden wil worden', aldus de rechter. Hij meende der halve dat zijn oordeel niet op on aanvaardbare wijze de zeggen schap en religieuze vrijheid van ouders aantast. De Centrale Raad van de Joden in Duitsland noemt in een reactie het vonnis 'een ongekende en dra matische ingreep in het leven van religieuze zelfbeschikking van be volkingsgroepen'. De rechter deed uitspraak in een zaak tegen een dokter die op ver zoek van islamitische ouders een 4-jarig jongetje had besneden. De arts werd eerst aangeklaagd we gens mishandeling, maar een lage re rechter sprak hem vrij, omdat de ouders met de ingreep instem den. In hoger beroep oordeelde de rechter dat er wel degelijk sprake was van ernstige mishandeling. Maar dat wordt de arts niet aange rekend, omdat er juridisch zo veel onduidelijkheid over bestond. ALZEY Dementendorp in Duitsland In Duitsland komt een dorp voor dementerenden. De gemeenteraad van het plaatsje Alzey ging dinsdag akkoord. De bedoeling is dat circa 120 mensen met dementie in het dorp worden ondergebracht. Ze kunnen daar rekenen op goede me dische zorg. In het dorp van 12.000 vierkante meter komen ook onder meer een kapper en een supermarkt. SINGAPORE Kerkleider opgepakt voor miljoenenfraude In Singapore is de oprichter van een van de grootste evangelische kerken in het land gearresteerd we gens het aanwenden van miljoe nen euro's aan kerkfondsen voor de muzikale carrière van zijn vrouw. Er zou ruim achttien mil joen euro zijn gestoken in de car rière van de vrouw die popsongs in het Mandarijn zingt. LONDEN Big Ben omgedoopt tot Elizabeth Tower De klokkentoren van het Britse par lement, beter bekend als de Big Ben, krijgt een nieuwe naam. De to ren wordt vernoemd naar Queen Elizabeth II en krijgt de welluiden de naam Elizabeth Tower. De klok kentoren waarin de Big Ben, de be roemde 13,5 ton wegende klok, hangt krijgt de nieuwe naam ter ere van het diamanten jubileum van koningin Elizabeth. STENDAL Lange celstraf wegens verhongeren baby Een 23-jarige Duitse vrouw is ver oordeeld tot zes jaar celstraf om dat ze haar drie maanden jonge ba by heeft laten verhongeren. De vrouw had uit gemakzucht haar jongste kind niet genoeg gevoed. Dat het jongetje zou sterven, nam ze op de koop toe, stelde de recht bank in Stendal (tussen Wolfsburg en Berlijn) dinsdag. LISSABON Cannabismarkt groeit in Europa De afzet van cannabis in Europa groeit en ook de daarmee gepaard gaande criminaliteit. Nederland is een van de vijf landen waar de groei de afgelopen twee decennia heel sterk was. Dat blijkt uit onder zoek van het Europese Monitorcen trum voor Drugs en Drugsversla ving in Lissabon. Het onderzoek toont aan dat het aandeel marihua na steeg en dat van hasj daalde. ANTWERPEN Cel voor voorman Sharia4Belgium De woordvoerder van Sharia4Bel- gium, Fouad Belkacem, is in Ant werpen veroordeeld tot zes maan den cel. De rechter acht hem schul dig aan het beledigen van agenten en het aanzetten tot haat en ge weld. Dat meldden Belgische me dia. De woordvoerder van de funda mentalistische moslimorganisatie werd begin deze maand opgepakt K\ds tim u\aar gratis'. 8-c/aa^e- All Inoius'iy/è Zulle-rtal Hartelijk welkom in een van de mooiste regio's van Oostenrijk! Het plaatsje Zeil am Ziller ligt in het nart van Tirol en is een ideaal uitgangspunt voor uitstapjes. Er is bijzonder veel te doen. Wat dacht u bijvoorbeeld van een boottochtje over de Achensee? Of tuft u met een stoomtreintje door het Zil- lertal? Ook zeker doen: een bezoek aan de Krimmler-watervalien en de Hintertux-gletsjer. Of gaat u lekker shoppen in Innsbruck? En als 55-plusser profiteert u bovendien van 5% kortintj op de hiernaast genoemde prijzen. Uw verblijf U verblijft in een twee-, drie- of vier- persoonskamer in het gezellige hotel Neuwirt. Dit nette familiehotel ligt in het centrum van Zeil am Ziller. Het is een uitstekende uitvalsbasis voor uitstapjes in de prachtige omgeving. Informatie Reserveringen if&jfc www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 44900 8-daagseAII Inclusive Oostenrijk zoek boekcode 44900 Inbegrepen 7x overnachting met ontbijt buffet 6x lunchpakket dagelijks driegangenmenu en saladebuffet dagelijks onbeperkt drankjes bij avondeten (o.a. bier, wijn) van 18:30 t/m 20:00 uur dagelijks drankjes (limonade, cola, sodawater) 10-20 uur gratis deelname activiteiten plaatselijke VW Prijzen 01/07-07/07 08/07-18/08 19/08-29/09 30/09-08/10 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten en kosten calamiteitenfonds, OEt fte-nt v daar al A phSfO^*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8