binnenland7 Staat in cassatie in zaak Srebrenica 'Drama dropping viel mee' Kamer: tarieven omlaag vanai—mmVrrn^ Altijd korting op stipreizen.nl (sfig woensdag 27 juni 2012 AMSTERDAM - Dat de Staat der Ne derlanden in cassatie gaat in de Srebrenica-zaak is haar goed recht, maar het is wel teleurstellend. Dat vindt advocaat Liesbeth Zegveld van de nabestaanden van drie mos limmannen die in 1995 omkwa men na de val van Srebrenica. Het gerechtshof in Den Haag be paalde vorig jaar dat de staat aan sprakelijk is voor de dood van de ze mannen. Het ministerie van De fensie heeft; dinsdag gemeld dat de staat het met die uitspraak niet eens is en naar de Hoge Raad stapt. De rechtszaak was aangespannen door de nabestaanden van de ver moorde elektricien Rizo Mustafic van Dutchbat en de nabestaanden van de broer en de vader van Hasan Nuhanovic, tolk van Dutch bat. Het bataljon, onder comman dant Thorn Karremans, was verant woordelijk voor de verdediging van de enclave tegen het Bosnisch- Servische leger van generaal Mla dic. De Nederlandse blauwhelmen bleken daartoe niet in staat, waar op zeker zevenduizend Bosnische moslims werden gedood. Zegveld vindt dat Nederland 'het balletje terugspeelt op de Verenig de Naties'. De staat gaat namelijk in cassatie omdat ze vindt dat ten tijde van de val van Srebrenica de VN de controle over Dutchbat had den en niet Nederland. „Dit zou je niet moeten doen over de ruggen van de nabestaanden." Zij zou het liefst zien dat Neder land de schade aan de nabestaan den vergoedt, want feit blijft dat zij hun familieleden zijn kwijtge raakt doordat de Nederlandse mili tairen hen van het Dutchbatter- rein hebben afgezet. „Ze kunnen dan nog om het principe in cassa tie gaan." Volgens Zegveld kunnen de nabe staanden nergens anders dan bij de Nederlandse staat aan een scha devergoeding komen. „Mocht de Hoge Raad zeggen dat Nederland niet aansprakelijk is, dan impli ceert ze daarmee dat de VN aan sprakelijk zijn. En er is geen rechts middel om de VN aansprakelijk te stellen." Ook vredesorganisatie IKV Pax- Christi betreurt het dat de staat heeft besloten in cassatie te gaan. voetsluis heropend. De vestingswer- ken werden gebouwd tussen 1695 en 1710 om marinehaven Hellevoet- sluis te verdedigen. In het rijksmonu ment zit onder meer sinds 1972 het clubhuis van Scouting Hellevoet- sluis, waar meer dan tweehonderd kinderen uit het stadje iedere week hun vrije tijd doorbrengen. Het is één van de grootste scoutinggroe pen van Nederland en heeft lucht, land- en waterscouts. Achter het fort hebben de scouts een eigen ha ven aan het Brielse Meer. foto Frank van Beek/ANP ALMELO - Het valt wel mee met het 'drama' dat zich maandag zou hebben afgespeeld tijdens een dropping van Nederlandse scholie ren in het Duitse Heimbach. Een scholier liep bij het incident een gekneusde heup op en is inmid dels door zijn vader opgehaald. Dat heeft een woordvoerster van het Ortho Pedagogisch Didactisch Centrum (OPDC) 't Nijrees in Al melo gisteren gezegd. De derde klassen van de school voor voort gezet begeleid onderwijs zijn deze week op schoolreis in Heimbach, een uitstapje dat het OPDC al 20 jaar organiseert. Maandag raakte een groepje scholieren tijdens een puzzeltocht de weg kwijt. Twee 15-jarige jongens uit het groepje kwamen ten val, waarbij een van beiden zijn heup kneusde. Vol gens teamleider Richard Kerver, die mee op reis is, vielen de jon gens 2 tot 3 meter naar beneden. Omdat één jongen mogelijk ruglet sel had en in een moeilijke positie lag, is hij door de brandweer om hooggehaald en in een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. „Daar bleek het gelukkig allemaal erg mee te vallen." De andere jon gen die viel, is vandaag alweer mee op een kanotocht over de Roer. Hij heeft een schaafwond", aldus Kerver. Kerver benadrukt dat alle begeleiders en leraren het gebied heel goed kennen en dat ook de puzzeltocht een jaarlijks te rugkerend evenement is. „Er zijn totaal geen onverantwoorde din gen gebeurd. Er is ook onder de an dere kinderen geen enkele paniek geweest." De school heeft dinsdag een brief aan de geschrokken ouders gestuurd. De schoolreis wordt gewoon voortgezet. DEN HAAG - Een meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat het ex periment met vrije tarieven voor tandartsen direct moet stoppen. Dinsdag keerde ook de PW zich tegen de proef die sinds begin dit jaar loopt en tandartsen de moge lijkheid geeft om zelf prijzen van behandelingen te bepalen. Maan dag bleek dat gedurende het eerste kwartaal de prijzen van behande lingen gemiddeld met 6,1 procent gestegen zijn. „De prijzen gaan al leen maar omhoog, dus snel er mee stoppen", zei PW-Kamerlid Agema dinsdag. Eerder riepen PvdA, SP en GroenLinks al op tot het stopzetten van het experi ment. Net als patiëntenkoepel NP- CF en de Consumentenbond. Mi nister Schippers (Volksgezond heid) heeft tandartsen gewaar schuwd dat hun prijzen voor het einde van het jaar omlaag moeten. DEN HAAG - Door de storing bij alarmnummer 112 vorige week is in één geval een noodtelefoontje pas in tweede instantie na vier mi nuten binnengekomen. De ambu lance was negen minuten daarna ter plaatse. De persoon voor wie werd gebeld, is als gevolg van hart falen overleden. Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) wil dat er nader onder zoek wordt gedaan naar de feiten en omstandigheden rond deze melding. Dat wordt gedaan door de Inspectie Veiligheid en Justitie en de Inspectie voor de Gezond heidszorg. In totaal 164 bellers kre gen in de nacht van woensdag 20 op donderdag 21 juni door de sto ring geen contact met alarmnum mer 112. Zij zijn allemaal getra ceerd. De storing door onder houdswerkzaamheden vond tus sen 00.15 en 06.20 uur plaats. Vertrek aug. t/m Ms verlaa, Er'j*enï „gekocht voor hoogseizoen. Costü m Boeken!!!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7