'Terugbetalen subsidie is nekslag clubs' sw^etdeallnij 24 [zeeland J Axel krijgt veel grotere fietsenzaak Samenwerking Porgy Bess met Jazz-a-delic Beleef samen een 2-uur durende Biesbosch rondvaart voor 2 personen bij Rondvaartbedrijf Zilvermeeuw. NU €14,00 Volg ons op Twitter en Facebook woensdag 27 juni 2012 Fracties Hulst in de bres voor Kloortje en SAR door Eugène Verstraeten hulst - Als showband Kloortje en tafeltennisdub SAR uit Klooster- zande hun subsidie van 25.000 eu ro moeten terugbetalen en de ge meentegarantie wordt ingetrok ken, dan betekent dit het einde van beide goedlopende verenigin gen. Ronnie Roctus (Algemeen Be lang Groot Hulst) en Jos van Eek (lijst van Eek) zeggen dat in een hele reeks schriftelijke raadsvra gen, die opheldering moeten ge ven over de kwestie. Kloortje en SAR zouden hun nieu we clubgebouw aan anderen ver huren, terwijl afgesproken is dat dit niet mag. Ze hebben daarom te horen gekregen dat ze de gemeen telijke bijdrage van 25 mille moe ten terugbetalen en dat de gemeen tegarantie van 60.000 euro wordt ingetrokken. De sanctie was op de gemeentelijke website te lezen ter wijl de verenigingen nog van niets wisten. „Een zeer grove fout waar voor excuses op zijn plaats zouden zijn", vinden Roctus en Van Eek. Ze wijzen er op dat de brief geda teerd is op 26 april en dat er in staat dat het college op 15 mei heeft besloten. „Hoe kan het zijn dat iemand op 26 april al weet wat er in de collegevergadering van 15 mei besloten zal worden?", vragen de raadsleden zich af Ze willen ook weten wat de 'exacte voor waarden' zijn geweest voor het ge ven van de subsidie en de garan tie. Burgemeester en wethouders mel den in hun brief dat ze van 'ver schillende bronnen' hebben begre pen dat er meerdere verenigingen en gezelschappen -gebruik maken van het clubgebouw. Van Eek en Roctus willen wel eens weten wie of wat die bronnen dan wel zijn en wat de rol is van de dorpsraad Kloosterzande en de beheerder van de Hontenissehal. De gemeente zegt dat na onder zoek is gebleken dat het om de vol gende extra activiteiten gaat: kaar tingen, damesvoetbal, oefenen van popbandjes, zumba en yoga. Vol gens Roctus en Van Eek is die op somming echter onjuist. Daarom willen ze inzage in het uitgevoerde onderzoek. Afgesproken is dat bij verzoeken om het clubgebouw voor andere activiteiten te gebruiken, wordt overlegd met de verantwoordelijke ambtenaar. De raadsleden willen weten of daarvoor nadere richtlij nen zijn, 'of is het afhankelijk van hoe de muts van de betreffende ambtenaar op dat moment staat?" axel - Axel krijgt één van de groot ste fietsenzaken van Zeeuws- Vlaanderen. Eigenaren Rudi Diele- man en Fermin de Jonghe van Pro- file Axel hebben hun oog laten val len op het pand van het in 2009 failliet verklaarde elektronicabe drijf Gerrit de Jonge. Ze hebben de winkel en werk plaats gekocht. De verhuizing van hun huidige locatie aan de Kerk- dreefpassage in hartje Axel naar de nieuwe uitvalsbasis aan de Oranje straat, aan de rand van de Axelse binnenstad, is eind dit jaar ge pland. „We zijn uit ons jasje ge groeid aan de Kerkdreefpassage", verklaart De Jonghe de stap. Pro file Axel krijgt straks tweeënhalf a drie keer zoveel winkeloppervlak, zo'n 400 vierkante meter. Er komt ook meer ruimte voor de werk plaats. Die wordt in tweeën ge deeld, één deel voor particulieren en het andere voor zakelijke klan ten. „We hebben nogal wat bedrij ven als klanten, zoals Dow en Ya- ra, waaraan we fietsen leveren en het het onderhoud doen." Profile Axel staat bij oudere Axela ren nog bekend als Klaassen Fiet sen. Dieleman en De Jonghe heb ben het bedrijf acht jaar geleden overgenomen en uitgebouwd. Er werken naast de eigenaren en hun echtgenotes drie monteurs en één verkoper. De Jonghe realiseert zich dat het vertrek van de fietsenzaak uit de Kerkdreefpassage tot gevolg heeft dat er weer 'een gaf ontstaat in het winkelhart van Axel. „Dat is een zaak van de verhuurder. Wij willen vooruit." door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Cultureel podium Porgy 8c Bess aan de Noordstraat in Temeuzen slaat nieuwe wegen in. Eén van de belangrijkste doel stellingen voor het seizoen 2012- 2013 is meer jongeren binnen te krijgen. Veel wordt daarover nog niet gemeld in de laatste nieuws brief, maar 'we kunnen alvast ver klappen dat het iets met Jazz-a-de lic te maken heeft'. Jazz-a-delic is het populaire dance-event dat bij elke editie voor een bomvolle ski hal Snowbase zorgde. Nieuw is ook dat Porgy 8c Bess ko mend seizoen elke maand op een donderdagavond onderdak zal bie den aan een Comedy Café. Een aantal bekende stand-up come dians is al geboekt. Alle andere ac tiviteiten (jazz-, blues- en klassie ke muziekconcerten, literaire eve nementen, toneelvoorstellingen) worden gecontinueerd. 1-Iet interieur wordt ook opgefrist. Er komen nieuwe stoelen, betaald uit een bijdrage van het Rabobank- stimuleringsfonds. Met andere do naties worden licht en geluid ver beterd. En Roman Goedhart is aan getreden als nieuwe manager, als opvolger van Maja Lemmen. Bo vendien is de website www.porgy enbess.nl vernieuwd. zeeland Onderdeel van 'VGGGN f Media Woensdag 27 juni Geniet van een gezellige dag in en rondom de Biesbosch! Beleef samen een rondvaart door de Biesbosch voor 2 personen op een partyboot van Rondvaartbedrijf Zilvermeeuw. Om de rondvaart compleet te maken, krijgen jij en je i vriend(in) er allebei een kopje koffie f| of thee en een stukje appeltaart. VAN: €28,00 KOfflWO 50% @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL. ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68