2014 23 Nieuwe Kop Noordstraat is nog geen kat in bakkie Water in de stad Koninklijke onderscheiding voor Piet de Koek Popeiland-festival in Puyenbroeck longedier estrijding woensdag 27 juni 2012 Als genoeg winkeliers toehappen en alles volgens planning verloopt met de procedures, kan de nieuwbouw op de Kop van de Noordstraat in de loop van 2014 beginnen. Sloopbedrijf Sagro moet begin september al klaar zijn. Leuk hoor, het idee om water terug te brengen in de binnenstad van Terneu- zen. BT'er (Bekende Terneuzenaar) Maikel Harte hield er laatst nog een warm pleidooi voor. Wethouder Frank van Hulle vindt het origineel. „Maar wegebben al water in de stad", verwijst hij naar de Herengracht. Harte bood aan mee te willen graven. Van Hulle: „Graag en dan ook meebetalen!" TERNEUZEN 'Perspectievennota nog niet vaststellen' Het Terneuzense college van B en W adviseert de gemeenteraad don derdagavond de perspectievennota 2013-2016, waarop de begroting wordt gebaseerd, nog niet vast te stellen. De raadsfracties wordt nl. gevraagd om met suggesties te ko men voor aanvullende bezuinigin gen. Vanwege een verlaging van de algemene uitkering van het Rijk moet dit jaar nog 660.000 extra worden bezuinigd, in 2013 555.000 en in 2014 een miljoen euro. ABSDALE Polderkermis in ere hersteld aan Tolweg Absdale herstelt het vermaak van weleer in ere, komende zaterdag, met een echte polderkermis. De activiteiten zijn vanaf 15.00 uur in en rond een feesttent aan de Tol weg. Er wordt een vierkamp gehou den. Kinderen kunnen terecht op een spingkussen en meedoen aan allerlei spelletjes. Ook is er, voor jong en oud, een bingo. Een dj zorgt doorlopend voor muziek. Om 19.00 uur begint de barbecue, gevolgd door een feestavond. HULST Beestenmarkt dicht voor nieuwbouw door Harmen van der Werf Kom op joh, het is tijd voor een feestje, niet voor allerlei kritische vragen. Kom mee naar buiten en vier het be gin van de sloop van de Terneu zense Kop van de Noordstraat mee. „Het voelt goed", zegt wet houder Frank van Hulle bij bin nenkomst in café De Vriendschap. De aftrap voor het 'sloopfeestje' wordt daar gegeven, op een steen worp afstand van de al jaren ver pauperde Kop van de Noordstraat. Van Hulle: „Ik ben blij dat we na zoveel jaren deze belangrijke stap kunnen zetten." Van Hulle draait er niet omheen. Sloop is één. Begin september moet alles weg zijn. Twee is de in vulling van het straks kaalgeslagen gebied. De wethouder maakt er geen geheim van dat 'de vervolg stappen' nog heel wat voeten in de aarde zullen hebben. „We zijn uit de impasse. Er gaat gesloopt worden. Het heeft allemaal langer geduurd dan iedereen gehoopt had. En helaas, nu hebben we te maken met de grote, boze buiten wereld, de economische buitenwe reld waarin het - zoals bekend - niet zo best gaat." „Hadden we vier, vijf jaar geleden deze stap maar kunnen zetten", blikt oud-centrummanager en te vens raadslid Bram Stoffels terug, „dan was het zo vol geweest met winkels en appartementen." Het mag niet zo zijn. De gemeente Ter- neuzen, woningcorporatie Clavis, de Rabobank en zeker projectont wikkelaar Leyten moeten stevig aan de bak om winkelketens over de streep te trekken. Van Hulle ver wacht in augustus meer duidelijk heid van Leyten. Volgens Van Hulle is er voldoende belangstelling. Anders kunnen hij en Leyten wel te rade bij Stoffels. Hij zou het een goede zaak vinden als aan de noordkant van de Noordstraat een doorbraak zou ko men naar het Arsenaalplein. Win kels die daar zitten, kunnen dan naar de nieuwe Kop van de Noord straat. Stoffels noemt Blokker, Ac tion en het nog niet in Terneuzen gevestigde H8tM. Een mooi vergezicht, maar eerst moet er nog wel wat geregeld wor den. Zo zit er nog een tekort op de nieuwbouw van bruto 6.000 vier kante meters winkelruimte, veer tien appartementen en drie a vier stadshuizen. Alle ogen zijn gericht op de provincie. Terneuzen dat al 2,7 miljoen euro voor het project heeft gereserveerd, hoopt op ruim twee miljoen euro uit Middelburg. De provincie wil Terneuzen best tegemoetkomen, maar, stelt van Hulle, 'veel zal afhangen van waar mee Leyten komt'. Aan de Beestenmarkt in Hulst wor den op de voormalige locatie van de winkel van Max Korting vier huizen gebouwd. In verband met die werkzaamheden moet de Bees tenmarkt een aantal keren worden afgesloten. Dat gebeurt vrijdag 29 juni van 7.30 tot 12.00 uur, woens dag 4 juli van 7.30 tot 13.00 uur, woensdag 11 juli van 7.30 tot 12.00 uur en dinsdag 14 augustus van 7.30 tot 12.00 uur. KAPELLEBRUG Opnieuw rookartikelen gestolen uit tankstation Aan de Gentsevaart in Kapellebrug is voor de tweede keer in korte tijd een tankstation het doelwit ge weest van inbrekers. De inbraak is van zondag op maandag gepleegd rond 3.15 uur. Een ruit was ver nield. Een onbekende hoeveelheid rookwaar is gestolen. Van donder dag 21 op vrijdag 22 juni is er ook al ingebroken bij een tankstation aan de Gentsevaart. Toen is eveneens rookwaar meegenomen. TERHOLE - Piet de Koek (69) uit Ter hole is koninklijk onderscheiden tot lid in de Orde van Oranje Nas sau. Hij kreeg de bijbehorende ver sierselen gisteren uitgereikt tijdens de seizoensafsluitende barbecue van de ouderenbond KBO Terho le. Piet de Koek is vanaf 1992 secreta ris van de KBO Terhole en viert zijn twintigjarig jubileum. Verder luidt De Koek ook al twintig jaar de kerkklok bij begrafenissen op het dorp. Vanaf 2000 is hij penningmeester van het zangkoor. Piet de Koek is al sinds 1970 betrok ken bij de EHBO, de laatste 20 jaar in verband met zijn gezondheid als ondersteunend lid. Van 1971 tot 2004 was hij in verschillende functies betrokken bij de W Ter hole. WACHTEBEKE - In domein Puyen broeck in Wachtebeke vindt van daag de 15e editie van Popeiland plaats, een popfestival met veel randanimatie voor kinderen. De Ketnetband met Kaatje, Ian Tho mas, Bandits, Kato en Iris spelen op het hoofdpodium. Charlotte van Ketnet praat alles aan elkaar. Tussen 12.00 en 18.00 uur zijn er ook meer dan 40 workshops en at tracties zoals schminken, olievaten percussie, djembé, crazy surf tri- kes, karts, Lan-games en laserbatt- le. Toegang 10 euro. Meer info op de website www.popeiland.be. Piet de Koek, lid in de Orde van Oranje Nassau. foto Peter Nicolai - Advies- inspectie- en rapportagesys kakkerlakken - Bedrijfsmatig en particulier; vliegen" Gecertificeerd EVMWageningen - HACCP hygiënecodes '25? UV lampen vogelwering 0| 15.53 05 85 06-53 55 06 00 decerminacie www.lader.nl - Lader Plaagdierbestrijding Kop van de Noordstraat begin jaren zestig, met geopende bruggen richting Axelsestraat. foto Zeeuwse Beeldbank, Zeeuwse Bibliotheek, C. Kotvis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67