Stichting mikt op koninklijk bezoek Drie Serviërs ODeeoakt kwijt „a 71 Arrestaties twee harddrugsdealers ZEEUWS-VLAANDEREN Voor de leut en de 'pintstop' L/i ic sci vici3 upgcpcmx km te harrf n en Vljf drugsklanten in Terneuzen WOENSDAG 27 juni 2012 21 De sloop kan beginnen 22 en 23 Viering tweehonderdjarig bestaan Zeeuws-Vlaanderen als deel van Zeeland en Nederland door Henk Boot IJZENDIJKE - Het verlanglijstje van Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 ziet er met 200 evenementen in drukwekkend uit. Van een zwem tocht over de Westerschelde tus sen Vlissingen en Breskens tot een touwtrekwedstrijd tussen oost en west langs de Braakmankreek. Van een opgepimpt Vestrockfestival tot een 200 sterren-koksfestival. Alle maal evenementen van en voor Zeeuws-Vlamingen om de vingers bij af te likken, volgens het stich tingsbestuur. Maar het tweehon derdjarig bestaan van Zeeuws- Vlaanderen is pas helemaal af, als de Koninklijke Huizen uit Neder land en België acte de présence zouden geven. Een mooie gelegenheid is de ont hulling van een monument ter herinnering aan het besluit uit 1814 van Koning Willem I, waar mee het toenmalige Staats-Vlaan- deren als 'Zeeuwsch-Vlaanderen' aan Zeeland werd toegevoegd. Ach ter de schermen wordt er hard aan getrokken om de huidige of toe komstige vorsten van Nederland en België voor een bezoek aan de regio te interesseren. Voorzitter Frans Reijniers wil er niet veel over kwijt, want dat vindt hij nu niet gepast. „Maar voor ons staat 2014 in het teken van verbinden: tussen Zeeuws-Vlamingen uit oost, midden en west, tussen Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland. En zelfs tussen Neder land en Vlaanderen. We zijn hier een grensregio", sprak hij maan dagavond in 'stiefcontent' Ilzendij- ke, op een bijeenkomst voor het verenigingsleven. Een kleine honderd vertegenwoor digers van die clubs waren present om trekkers voor werkgroepen te kiezen, die de 200 tot nu toe opge borrelde ideeën verder uit moeten werken. „Het moet vooral van jul lie komen: kom met projectvoor stellen, meld wanneer je iets wilt organiseren, wat je nodig hebt, zoek sponsors en som op welke be lemmeringen er kunnen zijn", al dus projectcoördinator Peter Og- gel. De stichting probeert grote be drijven te porren en overheden warm te maken om het feestjaar te sponsoren. Alleen die projecten die voldoen aan de criteria (verbin den, innovatief van en voor Zeeuws-Vlamingen en toekomstge richt), kunnen onder de vlag van ZV 2014 worden uitgevoerd. Drie data staan nu reeds vast: 14 februa ri, 20 juli en 19 september. Daarom heen is nog volop ruimte. SINT JANSTEEN - Een recordaantal van 65 so- lijk waren de deelnemers weer ludiek ver- Bij de race gaat het niet om wie het hardst consumptiebonnen. Deelnemers die niet tot lexen en oldtimerbrommers verscheen dins- kleed: Superman en Batman reden mee, een gaat, maar wie simpelweg op de 25e minuut het eind konden wachten, konden tijdens de dagavond aan de start van de vierde Solexra- bruidspaar, en een botsauto deed een poging de finish passeert wint. Deze keer was dat race even remmen voor een pintstop. ce tijdens de Steense Kermis. Zoals gewoon- mee te racen, maar kampte met motorpech. Marnix Zwartelé. De prijs wordt uitgekeerd in foto Camile Schelstraete AXEL - In Servië zijn deze week drie mannen (45, 30 en 24 jaar) aangehouden voor een gewapende overval op juwelier Maridiam aan de Noordstraat in Axel. Zij zouden op 7 april 2011 de juwe lier met wapens hebben bedreigd. Tijdens hun vlucht werd één van de daders gehinderd door een pas sant waarna een schot afging en de dader zijn buit achterliet. De verdachten vluchtten te voet ver der. Bij het technisch onderzoek is een verdachte personenauto, die geparkeerd stond aan het Szyd- lowskiplein, voor nader onderzoek in beslag genomen. De auto bleek een huurauto, afkomstig uit Servië te zijn. In de auto lag een gsm, die in gebruik was geweest bij één van de daders. De verdachten worden in Servië gehoord en vervolgd. Een 27-jarige automobilist uit de ge meente Terneuzen is zijn rijbewijs voorlopig kwijt. Hij reed in de nacht van maandag op dinsdag 151 kilometer per uur over de Midden weg (N61) van IJzendijke naar Bier vliet. Hij had 'de pech' dat politie net ter plekke was en hem kon aan houden. De maximale toegestane snelheid op dit stuk Middenweg is 80 kilometer per uur. TERNEUZEN - De politie in Terneu zen heeft maandag een behoorlij ke vangst aan harddrugs gedaan na de aanhouding van twee dealers. Enkele honderden grammen hard drugs zijn in beslag genomen na huiszoekingen aan de Jacob van Lennepstraat in de wijk Zuider park en aan de Grenulaan in de Temeuzense binnenstad. De poli tie is de dealers (22 en 24) uit Ter neuzen op het spoor gekomen na een tip. Vijf klanten zijn ook opge pakt, vier mannen uit Terneuzen van 31,39,45 en 50 jaar en een Ter- neuzense vrouw van 48 jaar. De klanten zijn maandag al vrijgela ten, de dealers zijn dinsdag in ver zekering gesteld. De harddrugs zijn gevonden in hoeveelheden voor gebruikers (tot 0,5 gram) en voor de handel (tot 100 gram).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65