Tien jaar speciaal politieteam TV Brugman 261 zeeland CADEAU Sprint dan snel naar Brugman. Groot feest en een aardig stuk promotie *~4d[ Ook genieten van een sportieve zomer? Concert at Sea rekent zaterdag op volle dam Vrijdag 29 juni tot 23.00 uur geopend bij aankoop van een complete keuken of badkamer woensdag 27 juni 2012 Inzet bij arrestatie Fred B. door Emile Calon MIDDELBURG - Vier waarschuwings schoten loste een lid van de Regio nale Ondersteunings Groep (ROG) voor Fred B. vorig jaar zich zomer op de Algemene Begraaf plaats in Middelburg overgaf Het eerst schot was op zo'n tien meter afstand. Het tweede en derde wa ren steeds een stuk dichterbij. Het vierde en laatste was zo dichtbij dat opspattende kluiten hem raak ten, weet commissaris Koos den Rooijen van de Zeeuwse politie. B. lag plat op de grond in de bos jes van de begraafplaats. Na een in tensieve zoektocht was hij ontdekt door een politiehond nadat hij daarvoor het echtpaar Schroevers, zo luidt althans de beschuldiging van het Openbaar Ministerie, had omgebracht. B. reageerde niet toen de leden van de ROG hem aanrie pen. Om die reden werden de waarschuwingsschoten gelost waarna- hij telkens werd aangeroe pen om overeind te komen en zich over te geven. „Na dat vierde schot reageerde hij pas, ging op zijn knieën zitten en gaf zich over", aldus Den Rooijen De ROG bestaat tien jaar en telt dertien agenten die in actie ko men als zich zaken voordoen waar op snel en adequaat ingrijpen no dig is. De ROG is geen arrestatie team maar de 'werkkleding' van de ROG lijkt sprekend op dat van een arrestatieteam. Den Rooijen vindt dat geen probleem. „Als het doelwit van het ROG denkt dat hij met een arrestatieteam (AT) heeft te maken, is dat alleen maar in het voordeel van het ROG." Een AT is zwaarder getraind en kan worden ingezet in elke levens bedreigende situatie. De korpslei ding moet toestemming geven als het ROG wordt ingezet. De korps leiding en de hoofdofficier van jus titie samen geven toestemming voor het inzetten van een AT. Het Zeeuwse politiekorps heeft geen eigen arrestatieteam. De zui delijke politiekorpsen hebben sa men een dergelijk team en het komt ook voor dat een ander arres tatieteam wordt ingezet in Zee land. Uit de cijfers van Den Rooi jen blijkt dat het AT zo'n tien keer per jaar in Zeeland actief is. De ROG zo'n 220 keer per jaar. „In 2011 exact 213 maal." Daarbij ging het in 37 procent van de gevallen om spoedklussen. Ook bij spoedklussen, zo zegt Den Rooi jen, voeren leden van het ROG en het AT het liefst eerst een verken ning uit. „Hoe beter voorbereid, hoe minder risico's voor de agen ten, de verdachten en omwonen den." Er wordt gekeken wat de bes te en veiligste manier van optre den is. De ROG komt in actie als er bijvoorbeeld vermoed wordt dat iemand een vuurwapen in huis heeft of aangehouden moet worden in verband met een ge pleegd misdrijf „Dan stormen ze zo snel mogelijk naar binnen. Ze moeten zo iemand namelijk verras sen. Ze moeten heel snel zijn om te voorkomen dat een verdachte nog de kans krijgt een wapen te pakken of bewijsmateriaal weg te werken." Omdat de ROG veel werkt op onre gelmatige tijden, en een lid van dat team lang en vaak van huis is, is de animo niet heel groot om toe te tre den. Den Rooijen. „Wel lukt het tot nu toe om het team op sterkte te houden." Of en in welke vorm de ROG binnen de nationale politie wordt georganiseerd is nog niet be kend. De Zeeuwse collega's zou den, aldus de commissaris, het ROG niet graag missen 'omdat ze al tijd snel en professioneel optreden'. GOES - Goes beleefde gisteren mis schien wel zijn grootste feest van het jaar. Op de Grote Markt wer den opnames gemaakt voor het te levisieprogramma Tros Muziek feest op het plein. Dat plein stroomde vol met dui zenden mensen die kwamen luis teren naar onder meer Nick 8c Si mon, Frans Bauer, Wolter Kroes, Thomas Berge, Jan Smit, René Fro- ger, Jeroen van der Boom en de 3j's. Hoewel iedere artiest op de nodige bijval van het publiek kon rekenen, werd Goes pas ecb,t gek toen Gerard Joling zo'n beetje hal verwege de avond zijn hit 'Maak me gek' uit de speakers liet schal len. In tegenstelling tot vroeger, toen playbacken vrij gewoon was in programma's van de Tros, zon gen alle artiesten live. Hoewel de opnames pas om half 9 's avonds begonnen, stonden de eerste liefhebbers 's middags al op de Markt. De vriendinnen Marie ke, Joyce, Marian en Bianca uit Gel derland en Limburg wilden zeker zijn van een plaatsje bij het po dium. „We lopen alle muziekfees ten af', vertelde Marian. „We heb ben elkaar zelfs leren kennen tij dens zo'n feest. Nu reizen we al- i tijd samen." Behalve een leuk feestje bezorgt de Tros Goes ook een aardig stukje promotie. De beelden van het mu- ziekfeest worden op 13 juli uitge zonden op Nederland 1. RENESSE - Concert at Sea verwacht zaterdag 40.000 bezoekers op de Brouwersdam. Er is nog een be perkt aantal kaarten beschikbaar, maar de organisatie verwacht dat die de laatste dagen ook van de hand gaan. Dat zou zaterdag een uitverkochte festivaldag beteke nen. Vrijdag wordt op 30.000 festi valgangers gerekend. De organisatie vindt het 'opmerke lijk' dat Concert at Sea opnieuw zoveel belangstellenden trekt, om dat veel andere festivals momen teel kampen met tegenvallende kaartverkoop. De editie van vorig jaar, toen de zaterdag moest wor den afgelast vanwege harde wind, lijkt evenmin nadelige invloed te hebben gehad op de animo van het publiek. Het is de zevende keer dat het festi val wordt gehouden. De opbouw van het terrein op de Brouwers- dam is in volle gang en verloopt volgens schema. Concert at Sea begint vrijdag met het onderdeel Cover at Sea. 's Avonds treden onder anderen Acda en De Munnik, VanVelzen en Golden Earring op. Op zaterdag zijn onder anderen Trijntje Ooster huis, Waylon, Go Back To The Zoo, De Dijk, Ilse DeLange, The Baseballs en initiatiefnemer Blof zelf op het hoofdpodium te zien. www.concertatsea.nl Brugman Happinez Gelakte keuken met granieten werkblad Actieprijs 5.850,- B rugman Ferro Stoere badkamer met betonnen wastafel i Actieprijs 6.850.- HMHHI www.brugman.nl Afspraak maken? U doet het eenvoudig op onze website. Inspiratie nodig? Vraag online het nieuwe Brugman magazine aan. j -4 Doe het samen met Keukens Badkamers Tegels Sanitair

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64