ZOMER zeeland 123 Zeeuws-Vlaanderen hoopt op koninklijk bezoek in jubileumjaar AO/ SAL^SO Mee-Zeeland en gemeente werken samen Schoolfoto's in alle soorten en maten Watersportbedrijven bereikbaar tijdens Concert at Sea TrendHome Mortiere Middelburg woensdag 27 juni 2012 MIDDELBURG Gratis internet voor bezoekers centrum Al vanaf 1 juli komt er gratis wifi beschikbaar in de Middelburgse binnenstad. Het college van B en W wil aan dit project van Promo tie Zeeland Delta en Delta de ko mende drie jaar een subsidie van 15.000 euro beschikbaar stellen voor deze draadloze internetverbin ding. Er komen tien punten met elk een bereik van 150 meter. BRUINISSE Kleedjesmarkten in Bruinisse De dorpsraad van Bruinisse houdt de komende vakantieperiode weer wekelijks 'kleedjesmarkten' in Brüi- nisse. Op woensdagochtend kun nen kinderen overtollig speelgoed aanbieden. De kleedjesmarkten starten om 8.00 uur, duren tot 13.30 uur en vinden plaats op het Kerk plein. De data zijn: 4, 11, 18 en 25 juli en 1 en 8 augustus. RBROUWERSDAM Serviërs opgepakt voor overval juwelier In Servië zijn drie mannen (45, 30 en 24 jaar) aangehouden voor een gewapende overval op juwelier Ma- ridiam aan de Noordstraat in Axel. De mannen zouden op 7 april 2011 de juwelier met wapens hebben be dreigd. Tijdens hun vlucht werd één van hen gehinderd door een passant waarna een schot afging en de dader zijn buit achterliet. SIRJANSLAND Fietsclub opgericht om voor te bereiden Sirjansland heeft een fietsclub op gericht met het oog op de volgende editie van Delta Ride for the Roses. Vanavond stappen de leden voor het eerst op de fiets. Vanuit Sirjans land heeft een club van 49 mensen onlangs meegedaan aan de 25 kilo meter en daarmee 1015 euro opge haald. De wens bestaat er volgend jaar de 50 te doen. Tijdens Concert at Sea zijn de be drijven die op de Brouwersdam ge vestigd zijn gewoon bereikbaar. Dan gaat het ook om bedrijven die aan de zeezijde zitten van de Brou wersdam zoals Beachclub 't Gorsje of kitesurfcentrum Juventa. Ko mend weekend is de Brouwersdam (inclusief hoofdrijbaan) urenlang dicht voor het verkeer in verband met het festival. De afsluiting be gint vrijdag om 19.00 uur. Vanaf 4.00 tot 12.00 uur zaterdag is de dam even open om daarna weer dicht te gaan tot zondagochtend 4.00 uur. Ze komen in alle soorten en maten voorbij: klassenfo- to's. Met leerlingen keurig opgesteld in de klassieke piramide vorm tot aan de meer speelse in vulling, waarbij kinderen op een rijtje zijn gezet op de fiets of naast de wip. Ook leuk, de foto's die ge maakt zijn tijdens de les of andere activiteiten. Kinderen in de zand bak of aan de knutsel. Verkleed als zwarte piet of op stap tijdens een schoolreisje. Ze komen allemaal voorbij op www.pzc.nl/kieknoe. Maar: minstens zo mooi... dat beeld van meester Gerretsen hier onder (links) in zijn eerste jaren als onderwijzer. Simpelweg aan het werk. De sommen op het bord zijn zichtbaar. Zierikzee-27-05-1989 En natuurlijk worden er van tijd tot tijd reünies en andere schoolfeestjes gehouden. Die leveren, net als de plaat met meester Gerretsen uit Noordgouwe, altijd weer leuke - geactualiseerde - groepsfoto's op. De reünie die in 1989 werd gehouden van het Professor Zeeman Lyceum en de Rijks HBS komt op Kiek Noe! meerdere malen voorbij. Op de foto boven is de meester te rug te zien tijdens de reünie; op de avond voorafgaand aan zijn tachtigste verjaardag. In het dorps huis van Noordgouwe wordt hij omringd door oud-leerlingen van de Noordgouwse school, in diver se leeftijdscategorieën. Ook die fo to's willen wij laten zien op Kiek Noe! door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland werkt nauw sa men met Mee-Zeeland. Een consu lent van de organisatie voor men sen met een beperking gaat samen met een medewerker van de ge meente op huisbezoek als een be roep op de WMO wordt gedaan. Op deze manier hoopt wethouder Gilles Houtekamer mensen beter te kunnen bedienen. „Je biedt zo de helpende hand." De huisbezoeken in samenwer king met Mee-Zeeland richten zich op mensen met een beper king of ouders van kinderen met een beperking in brede zin van het woord. Het gaat bijvoorbeeld om lichamelijke beperking of gees telijke beperking maar ook om vi suele of gehoor problemen, autis me, spraakproblemen of niet-aan- geboren hersenletsel. In februari is al een proef met de ze werkwijze gestart en die is vol gens Houtekamer succesvol verlo pen. Daarom wordt de proef nu ge formaliseerd. Met deze samenwerking loopt de gemeente vooruit op de verdere professionalisering van de WMO. „Daar willen we alvast op voorsor teren", zegt Houtekamer. Hij gaat er van uit dat de begeleiding van mensen met een beperking straks niet meer vanuit de AWBZ wordt geregeld, maar naar de gemeenten toe komt. Dan krijgt de gemeente er in een klap vierhonderd cliën ten voor de WMO bij. Hoe dat fi nancieel uitpakt is nog onduide lijk. Daarover heeft Houtekamer nog geen uitsluitsel ontvangen van de rijksoverheid. IJZENDIJKE - Het verlanglijstje van Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 ziet er met tweehonderd evene menten indrukwekkend uit. Van een zwemtocht over de Wester- schelde tussen Vlissingen en Bres- kens tot een touwtrekwedstrijd tussen oost en west langs de Braak mankreek. Van een opgepimpt Vestrockfestival tot een tweehon derd sterren-koksfestival. Allemaal evenementen van en voor Zeeuws- Vlamingen om de vingers bij af te likken, volgens het stichtingsbe stuur. Maar het tweehonderdjarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen is pas helemaal af, als de Koninklijk Huizen uit Nederland en België ac te de présence zouden geven. Een mooie gelegenheid is de ont hulling van een monument ter herinnering aan het besluit uit 1814 van Koning Willem I, waar mee het toenmalige Staats-Vlaan- deren als 'Zeeuwsch-Vlaanderen' aan Zeeland werd toegevoegd. Ach ter de schermen wordt er hard aan getrokken om de huidige of toe komstige vorsten van Nederland en België voor een bezoek aan de regio te interesseren. De stichting vindt het niet gepast om de wens verder toe te lichten. foto Dirk-Jan Gjeltema (I li ll II MET KORTINGEN TOT WEL Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118-606901 www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55