Herinneringen aan oude school levendig 221 zeel; Klassenfotos PZC Iedere dag om 19.00 uur Agressieve Vlissinger bedreigt ziekenhuispersoneel met mes OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur woensdag 27 juni 2012 ■BSeBBMeSBHRRBBRKBa Een foto uit het foto-album van meester Gerretsen van Noord- gouwe. Het is één van de foto's die te zien was tijdens de reünie zaterdag in het dorpshuis van Noordgouwe. Omdat het geen standaard klassenfoto is, geeft de plaat een mooi beeld van een klaslokaal in die tijd. ilHrlHrMWII'WM' B ff rfrtWffWtttTOItMnOTI'lfflTHIITBffffniHWra SaBaBn99SaH88SUB888SSS9B9BMNB)SS£B88tttt8BSg het PZC videojournaal www.pzc.nl VLISSINGEN - De politie heeft dinsdagochtend bij het ziekenhuis in Vlissingen een man (56) met be hulp van pepperspray overmees terd. Het gaat om een Vlissinger die eerst personeel van het zieken huis en daarna agenten bedreigde. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis gaat het om een psy chotische patiënt. Ze benadrukte dat zulke patiënten vaker voor pro blemen zorgen maar dat het perso neel getraind is om met hen om te gaan. „Een keer per jaar hebben we hulp van de politie nodig." De man had in het ziekenhuis een mes tevoorschijn gehaald. Door medewerkers werd hij naar buiten geloodst en zij belden de politie. Buiten escaleerde de situatie, aldus de politie, en één medewerker van het ziekenhuis werd met het mes op een dusdanige manier bedreigd dat hij opzij moest springen. Op dat moment kwamen de agenten ter plaatse en riepen dat de man zijn mes moest laten vallen. Hij be dreigde vervolgens agenten waar na zij hun vuurwapen trokken en de man met behulp van pepper spray overmeesterden. Daarna werd hij meegenomen naar het po litiebureau voor verhoor. Op de website van de PZC vind u een weblog over klassenfoto's die op scholen van Schouwen-Duiveland zijn gemaakt: www.pzc.nl/kieknoe. Reageren? Dat kan via: kieknoe@gmail.com of Postbus 80, 4300 AB Zierikzee. Een dikke honderd jaar geleden moeten de eerste schoolfoto's op Schouwen-Duiveland zijn ge maakt. Verslaggevers Piet Klee- mans en Esme Soesman gaan op hun blogKiek Noe! op zoek naar deze foto's, de verhalen er achter en de mensen erop. door Piet Kleemans en Esme Soesman Het was de bedoeling de tachtigste verjaar dag van meester Ger retsen niet stilletjes te laten passeren. Dat is gelukt. Sterker nog: zijn za terdag gehouden verjaardagsfeestje groeide uit tot een reünie-achtig festijn. Hoewel de school in Noord- gouwe een paar jaar geleden defini tief de deuren heeft gesloten, leeft het schoolverleden nog vrolijk voort. Dat bleek van het weekend wel. Rond de tweehonderd mensen kwamen op de verjaardag van meester Gerretsen af. Een knappe prestatie van organisatoren Marjo ke Clerx en Lianne Kooien (meis jesnaam Hagesteijn). De twee vriendinnen bedachten een maand geleden dat ze de oude meester wel eens in het zonnetje wilden zetten. „Het is zo'n leuke man. Hij is direct van de kweek school in Den Haag naar Noord- gouwe gekomen en is gebleven. Hij heeft hier zoveel voor'iedereen gedaan", vertelt Mar joke - die (zelf afkomstig uit Burgh-Haamstede) pas als moeder met de school ken- Eerder leverde Zierikzeeënaar Han van Eldik (ooit leerling te Noordgouwe) en Vlissinger Joop Rotte klassenfoto's uit Noordgou we aan. Dankzij de reünie hebben we nu een hele stapel foto's uit het dorp te pakken. Maar... zonder namen, zonder ver halen. Wie meer weet over de fo to's die te zien zijn op het blog Kiek Noe! kan reageren via: kieknoe@gmail.com of Postbus 80, 4300 AB Zierikzee. En natuurlijk blijven ook klassen foto's welkom, uit alle jaren en al le kernen. Zo hopen we onder meer op (meer) materiaal uit Zonnemaire, Oosterland, Noordwelle, Elle- meet en Serooskerke. nismaakte. Lianne (die wel zelf schoolging in Noordgouwe): „Ook buiten school deed hij altijd heel veel, zoals de vrijdagavondclub. Eerst alleen en later met juf Nelly Nelisse van de zondagsschool." Be zocht de meester zijn moeder in Den Haag dan reed hij vaak Zee land uit met een wagen volgela den met Noordgouwse kinderen, die zich dan bij schaatsbaan De Uithof door hem lieten afzetten. „En dan nam hij nog wat te drin ken en zakken chips voor ons mee pok." Guus Gerretsen dus. Een man die in 1954 als onderwijzer in Noord gouwe aan het werk ging en dat, volgens de organisatoren van de reünie, met veel bezieling tot 6 juli 1990 deed. Zijn populariteit ('Na tuurlijk zijn er ook mensen die niets met hem hadden, maar dat hou je toch') kwam trouwens voor een groot deel voort uit de manier waarop hij les gaf. „Hij hoefde maar één keer met zijn vin ger te knippen en iedereen was stil", meldt Marjoke. De lesstof werd er door hem bij de kinderen ingestampt. „Vooral ontleden. En de tafels. Tot in den treure werd al les herhaald. Maar ik denk dat veel van zijn vroegere leerlingen hem daar nu dankbaar voor zijn", aldus Lianne. Zij zat van 1966 tot 1973 op de lage re school in Noordgouwe, waar van de laatste vier jaar bij meester Gerretsen. Marjoke heeft haar oudste zoon Christian bij de mees ter in de klas gehad. Hij zat op de Noordgouwse basisschool tussen 1983 en 1988, maar kon nog jaren daarna bij zijn oude meester te recht voor bijles. Natuurlijk heeft hij zijn mooie opleiding en goede baan in eerste instantie aan zich zelf te danken, knikt Marjoke. „Maar we zijn wel altijd heel blij met de bijles die meester Gerret sen jarenlang heeft gegeven." En die meester zelf? Die genoot. Nadat in hoog tempo (met wat flyers en mailtjes) eerufeestje was opgetuigd, kon het grote ontmoe ten beginnen. Onder het genot van een drankje en (door de gas ten zelf meegebrachte) hapjes kon den onder meer foto's uit de oude doos worden bekeken. Lianne maakte van het fotoalbum dat de meester zelf in bezit heeft een dia voorstelling. Diezelfde foto's worden - zij het verspreid - de komende weken ook gepubliceerd op het blog Kiek Noe!: www.pzc.nl/kieknoe Gezocht: foto's en verhalen voor Kiek Noe! Ook schoolreisjes en -kampen leveren boeiend materiaal op. Cora (Van de Wege) Slager stuurde deze foto, genomen tijdens een werkweek van de zesde klas van de lagere school uit het Duinwegje in Burgh-Haamstede. De leerlingen trokken op de fiets naar Domburg. MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54