Stadsfestival aan zee Festival Onderstroom 2012 Theater op straat, muziek aan zee Terug op het Bellamypark Pipototal; dt openingsparadt festivaldirecteur A ONNO HAKKER Door Simönè Maas Het is bijna zover: een nieuwe editie van Festival Onderstroom - en wat voor een! Van 5 tot en met 8 juli maakt het kleurrijkste festival van Zeeland het stadscentrum van Vlissingen weer tot één groot podium. Met een nieuw logo, een nieuwe website en het Bellamypark als het nieuwe festivalhart, heeft Festival Onderstroom een frisse nieuwe touch. Maar wat de inhoud betreft keert het festival juist terug naar de basis. Onno Bakker, de festivaldirecteur van de Cultuurwerf, vertelt: "Behalve een keur aan internationale voorstellingen is er dit jaar ook meer ruimte voor een Zeeuws geluid. Onder andere de makers van 'Vlissingse Verhalen', 'Het Slagveld' van 'Het Getij' en 'Vlissingen in Super 8' hebben zich door het bijzondere maritieme karakter laten inspireren." Grote en kleine theateracts zullen het net vernieuwde Vlissingse Bellamypark op z'n kop zetten met gekke, lieve, grappige en bijzondere shows - en aan zee spelen de beste bands het Dijktheater plat. Met dê reeks terrassen en restaurants aan de zijlijn hoef je dit jaar .geen seconde meer van Festival Onderstroom te missen: bereid je voor op vier sfeervolle Onderstroom zomerdagen! "Wij bieden de beste straattheatervoorstellingen voor jong en oud" In deze speciale festivalbijlage vind je interviews, achtergrondverhalen en het programma, zodat je alvast wat 'musteees' kunt selecteren. Maar let op: geen beschrijving is beter dan de beleving. Festival Onderstroom is en blijft een feest van verrassing! Groots en meeslepend theater Festival Onderstroom is theater op straat, op de mooiste locaties, zoals je ze eerder nog niet zag. Bijvoorbeeld Esperando la Luna, de poëtische theatervoorstelling op het Rondeel met de Westerschelde als decor. Maar ook de verticale dans van Delrevés boven het water, aan de muur van het Keizersbolwerk en het absurdistische 'Het Slagveld' tussen de kanonnen op de Öranjedijk. ParkParade Op en rond het Bellamypark kun je je laten verrassen door allerlei kleine voorstellingen. Het ruimteschiptheater 'Het Zeegat Uit', met alleen beeld en geluid, de bijzondere koffiecreatie Gaffè Ripopolo, een mysterieuze tekenmachine, swingen met DJ Swooiish of bingo spelen in Het Groot Meesleeptheater van Mama Roux... Muziek aan zee Festival Onderstroom is ook Muziek aan zeel Öp het Dijktheater kun je elke dag genieten van gratis concerten. Feestelijke bands uit landen van over de hele wereld die de zon met zich meebrengen. Nieuw! Festival Onderstroom Junior Zóndag staan er "de móóiste en grappigste acts plus de meest aanstekelijke muziek vöor onze jonge bezoekers op het programma. Daarnaast zijn er workshops jongleren clownerie, popmuziek, circus en goochel acrobatiek. Nachtsfroom Inmiddels zijn de afterparties van Festival Onderstroom in dê Piek toch wél ëên traditie. Op Vrijdag én zaterdag van 22.00 - 02.00 uUr is Nachtstroorfi dé plek waar artiéstên ên bezoekers elkaar ontmoeten. In êèn sfeervolle setting mët ëên ftapjê en een drankje, de fijnste dansbare muziek en verrassende (gast)optredens. Niet zelden vöfffit Nachtstroóm hèt décor voor spontane optredënè Of anderë creatieve uitspattingen Vanuit hèt publiek. Wat er dit jaar Voorbij zal komën valt dus moeilijk te voorspellen, maar duidelijk is: bij Nachtstfööftï fiiöèt jé zijn! Alle voorstellingen van Festival Onderstroom vinden plaats op of rond het festivaihart, dat dit jaar weer terug is op het Bellamypark. Onder de naam 'ParkParade' zal op het onlangs gerenoveerde Bellamypark een groot aantal doorlopende voorstellingen te zien zijn. Op de kop van het Bellamypark komt het HavenTheater, met elke avond de grotere theater op straat voorstellingen. Ën in het Paradetheater spelen de meer intiemere optredens. Eten en drinken Op en rond het.Bellamypark zijn ook vele gezellige drink- en eetgelegenhêden. Op het festivalterréin bij de fontein is het mediterrane festivaiwijnterras met sprankelende wijnen en kleine hapjes. De Soepbus maakt heerlijke soepen en salades. Het Onderstroom Festivalcafé hééft elke avond êên feestelijke festivatmaaltijd op de menukaart. Mis voörai niet dè spectaculaire bonté opèningsoptocht door dè stad. Mét gekke machines, Vuur, acrobatiek en muziek. De stöèt start óp donderdag juli öm 21.30 uur bij hét Dijktheater ên gaat via de Niëuwêhdijk naar het Bellamypark waar ër een feestelijke finale plaatsvindt. tijdschema's en straatthèatèf öp biz. 4 én 5 Meer theater, muziek en achtergronden öp biz. 6 én 7 Met dank aan: Wegener huis aan huis Média B.V.. 't Vooronder, Waterschap Zeeuwse Eilanden, MuZEÉum én natuurlijk al onze vrijwilligers. Redactie: de Cultuurwerf, Lindy Hüibregtse mét Simórie Maas www.simonêrnaas-corn. pjna Verbrugge, Manon Vèróude, Mare Maquelin Concept en ontwerpvörmgeving: Evéhhuis Van Bróekhoveh www.evenhoven.ril Opmaak: Lenriert Sieling www.lenndesign.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47