Vermeulen vertrouwt op zijn sprint 37 Vermeulen: mooiste momenten in atletiek Madeion Davidse wint met Andora Dennis reikt tot de halve finale Nieuwenhuis naar EK dressuur Zeeuws elftal speelt tegen Hibernian FC woensdag 27 juni 2012 VROUWENPOLDER - Bij de dressuur- wedstrijd van de RV Sé-Ros in Vrouwenpolder reden enkele nieu welingen in de Zi-klasse zich de kijker. In de eerste proef ontspon zich een nek-aan-nek-race tussen Madeion Davidse en Marleen Ja- kobsen. Davidse trok met merrie Andora aan het langste eind. De amazone uit Middelburg behaalde met de Trent B-nakomeling 65,29 procent. Jakobsen uit's-Heeren- hoek mocht met de Rubi- quil-zoon Ryquildo met 64,61 pro cent het rode erelint ophalen. In de herkansing was Christina La- budzik met de ruin Zaro met 62,65 procent de sterkste. De combinatie uit Domburg bleef Katja de Groes met Farrington-zoon Uriant ruim een procent voor. GOES - Sayin Sahim uit Rotterdam heeft het eerste open Goes 9 ball toernooi gewonnen. De veertienja rige Rotterdammer versloeg in de finale Rene Peeters uit Geleen, mentor van de Nederlandse jeugd- selectie. Het werd 7-5. Sean Dennis uit Vlissingen was de beste Zeeuw. Hij reikte tot de hal ve finale. Daarin moest hij het hoofd buigen voor de latere win naar Sahim: 6-7. Tamara Radema- kers-Peeters werd de beste dame. Er waren 61 deelnemers. NMMHHMHMHMHMMHHNHMMSMMMMMMHMnMHMMHMMHBBMSI door René van Stee SINT JANSTEEN - Jeff Vermeulen had dit seizoen al vier zeges op zak. Zo won de renner uit Hoog vliet onder meer de klassieker de Omloop van de Glazen Stad en de derde etappe in Olympia's "Tour. Die laatste overwinning boekte hij in de sprint. Dinsdag kwam er in de Ronde van Sint Jansteen een vijfde eerste plaats bij. En weder om was Vermeulèn de sterkste in de eindsprint. „Gelukkig wel", klonk het enigs zins opgelucht vlak na de finish. Want Vermeulen beet onlangs in de Ronde van Luyksgestelde (der de plaats) en de Omloop van Be- du m (tweede plaats) in het stof „Toen kwam ik telkens net iets te kort. Maar het vertrouwen in m'n eindschot was daardoor niet aange tast. Het was vandaag trouwens on mogelijk om weg te komen. En dan kun je niet anders dan de sprint afwachten." Vermeulen maakte deel uit van een kopgroep van dertien man die er na zo'n 25 van de 96 te rijden kilometers van- doorging. Daarin reden onder an deren ook Ronald Roos (Merks- plas, de winnaar van vorig jaar in Sint Jansteen), Pieter Vette (Hein- kenszand) en Ramon Vleugel (Ka- pelle). De leiders pakten al snel een mi nuut op het peloton. De voor sprong groeide zienderogen. Met nog ruim 38 kilometer te gaan werd het peloton zelfs gedubbeld. De zeer actieve Nicky Verdaas donk (Chaam) probeerde nog iets te forceren, maar hij kreeg geen en kele ruimte. Datzelfde gold voor Gerwin de Regt (Nispen). In de eindsprint toonde Jeff Ver meulen zich oppermachtig. Hij haalde het met enkele fietslengtes voorsprong op Verdaasdonk en Roos. Ramon Vleugel kwam als beste Zeeuw op veertien seconden achterstand als negende over de fi nish. Er stonden in Sint Jansteen vijftig renners aan de start. Dit deed se cretaris Bert van Mook van de plaatselijke Stichting Wielercomité De Sporters zichtbaar genoegen. „Want de spoeling wordt met de jaren dunner. Hooguit dertig man aan het vertrek is tegenwoprdig geen uitzondering meer. Het is bij ons ook al eens minder geweest, ondanks inspanningen om ren ners te lokken. Door bijvoorbeeld de kosten van de Westerschelde- tunnel te vergoeden of de eerste twintig finishers een geldprijs te geven", vertelde hij. De noodklok luiden deed Van Mook nog niet meteen, maar er moet volgens hem iets gebeuren om criteriums in de streek over eind te houden. Daarom gaan de organisatoren uit Sint Jansteen in september met de verantwoordelij ken voor de koersen in Axel en Zuiddorpe om de tafel zitten. „We willen de handen ineenslaan. Over het hoe en wat kan ik nu nog weinig zeggen, maar je kunt denken aan een gezamenlijke lei- dersprijs voor Axel, Zuiddorpe en Sint Jansteen. Wellicht dat dit meer coureurs aantrekt." Ronde van Sint Jansteen (96 kilome ter): 1. Jeff Vermeulen (Hoogvliet), 2. Nicky Verdaasdonk (Chaam), 3. Ronald Roos (Merksplas), 4. Jehudi Schoonak- ker (Oosteeklo), 5. Jarno van Guyse (België), 6. Gerwin de Regt (Nispen), 7. Gunter Sterk (Stekene), 8. Gertjan Boeykens (Stekene), 9. Ramon Vleugel (Kapelle), 10. Rikke Dijkxhoorn (Rijs wijk), 11. Pieter Vette (Heinkenszand), 12. Koen van de Velde (Stekene), 13. Tonnie Akkermans (Etten-Leur), 14. Ri- cardo van de Klundert (Hoogerheide), 15. Pieter Israel (Kruiningen), 16. Ru ben Tissink (Kapelle), 17. Erik Ver- eecken (Hulst), 19. Michel Stroosnijder (Hansweert), 20. Jimmy de Bruin (Sint Jansteen). ERMELO - Jeanine Nieuwenhuis mag meedoen aan het EK dres suur voor junioren. De amazone uit Serooskerke is opgenomen in de nationale ploeg. Ze komt met Hexagon's Baldacci in actie. Het Europees kampioenschap voor de junioren is van 9 tot 15 juli in het Zwitserse Bern. De ploeg staat onder leiding van bonds coach Tineke Bartels-de Vries. MIDDELBURG - Het Zeeuws elftal komt deze zomer nog een keer in actie. De ploeg speelt op zondag 22 juli tegen het Schotse Hibernian FC. Volgende week woensdag 4 juli treft de Zeeuwse selectie het Bel gische Lierse SK. Dat duel wordt op sportpark Het Schenge in Goes gespeeld en begint om 19.00 uur. De ontmoeting tegen Hibernian FC wordt in Vlissingen gespeeld en begint om 14.30 uur. De stich ting Zeeuws elftal, die de wed strijd organiseert, hoopt dat VC Vlissingen als gastheer wil funge ren. De onderhandelingen met de club lopen nog. Hibernian FC speelt sinds 1999 on afgebroken in de Scottish Premier League. De ploeg was het voorbije seizoen bekerfinalist en verloor met 5-1 van de grote rivaal Heart of Midlothian. MIDDELBURG - Als Sven Vermeulen aan de Olym- indrukwekkend gevonden", zegt hij, verwijzend ter won in Barcelona. Zulke prestaties hebben pische Spelen denkt, denkt hij eerst aan atletiek, naar de Amerikaan die tijdens vier verschillende toch iets extra's, omdat ze uit de atletiek ko- De Vlissinger weet dat dat de moeder aller (olym- edities in totaal negen keer goud won. „En dat men." pische) sporten is. „Ik heb Carl Lewis altijd heel heb ik ook bij Ellen van Langen, die de 800 me- foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37