Ilg] zeeland 27 l Een jaar lang Publicatiefonds Frans van de Velde jubileert BB sa"" Interactieve TV, i internet en bellen Werkt in je voordeel Alles-in-1 basispakket 3 w i- woensdag 27 juni 2012 K door Jan van Damme VLISSINGEN - Heeft u het plan om een möoi boek over Vlissingen uit te geven? Of eén posterreeks? Of een geluidsopname? Dan moet u toch even bedenken dat het Van de Velde Publicatiefonds een gulle ondersteuner van Vlissingse en vaak ook Walcherse uitgaven is. Onlangs verwerktè het fonds de honderdste steunaanvraag, en werd tevens herdacht dat het pre cies tien jaar geleden werd ge sticht. Oud-directeur van de PZC Frans van de Velde (59) is initiatiefne mer en naamgever van het fonds. Hij is de laatste van vier generaties krantenmakers, die allemaal Francois als voornaam hadden. Zijn overgrootvader kocht in 1882 de Vlissingse Courant. In 1997 werd de PZC verkocht aan We gener. Van de Velde besloot tot de oprichting van het fonds, toen er in 2002 voor de uitgave van een maritieme geschiedenis van Zee land geld nodig was. Hij zegt: „Voor mij is de gedachte: het fami liekapitaal dat vrijkwam bij de ver koop van het bedrijf kon alleen ontstaan door de inzet van heel veel mensen in Vlissingen, en daar buiten. Met het fonds doe ik iets terug voor de stad en de regio." Van de honderd aanvragen wer den er de afgelopen tien jaar veer tig tot vijftig gehonoreerd. Van de Velde stortte bij de start een mil joen gulden in het fonds - nu 450.000 euro. Van de opbrengst van beleggingen kan jaarlijks 20.000 tot 25.000 euro aan steun worden gegeven. Per aanvraag wordt meestal duizend tot twee duizend euro toegekend, een be drag waarmee dan bijvoorbeeld de drukkosten kunnen worden be taald. Donkere Palissaden, het foto/tekstboek waarmee Pauline van Lynden in 2008 de Zeeuwse Boekenprijs won, is zijn favoriet. „Mooier en Zeeuwser heb ik het nog niet gezien", zegt Van de Vel de. Koos Scherphuis - ook al oud-di recteur van de PZC - is sinds kort voorzitter van de stichting. Hij heeft becijferd dat er in tien jaar 2 ton is uitgekeerd. De onlangs voor het eerst gehouden kinder- kunstweek is wat hem betreft hét jubileumproject van het fonds. In plaats van de geplande 2500,- euro werd het dubbele bedrag uitgetrok ken voor de uitgave van het op scholen verspreide kinder kunst-werkboek. Voor de uitgave van de catalogus met werk van de Vlissingse schilder Herman Goetheer werd 2000,- euro ge schonken. Scherphuis: „Dat was een mooi recent succes. Het boek is uitverkocht en de schilder ver kocht bijna al zijn werken." telfort.nl 08001707 Telfort winkels Nu met gratis monteur! Zanger Frans Duijts, bekend van onder meer de grote hit 'je denkt maar dan je alles mag van mij', is erg populair onder jongeren. Jeroen van der Boom bracht op de Grote Markt in Goes onder meer zijn grootste hit 'Jij bent zo' ten gehore. Zangeres Sieneke scoorde in Goes heel wat beter dan twee jaar geleden op het Songfestival. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27