Verhuizing schakelklas uitgesteld Patiënt bedreigt ziekenhuispersoneel WALCHEREN Wilde ooievaars vinden elkaar in park Toorenvliedt almanak Ruitiesbroek WOENSDAG 27 juni 2012 21 Tijdens crisis vooral heel goed luisteren 22 en 23 Bloeddonoren voorlopig naar Vlissingen 24 en 25 Advies van commissie bezwaarschriften vertraagt intrek buitenlandse jongeren in gebouw ABS en Koozie door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het gaat niet meer lukken om de Internationale Scha kelklas in Middelburg voor aan vang van het nieuwe schooljaar te verhuizen naar het Molenwater. De kredietaanvraag voor de ver bouwing zou tijdens de vergade ring van de gemeenteraad van dinsdagavond besproken worden, maar het onderwerp was van de agenda gehaald en verplaatst naar die van 10 september. De reden voor het uitstel is het ad vies van de commissie bezwaar schriften over de verhuizing van de schakelklas. Wat dit advies is, wilde wethouder Ed de Graaf dins dag niet zeggen. „We hebben er vanochtend kort over gesproken. Er wordt nu een nota voorbereid waarover we als college volgende week dinsdag een beslissing ne men." Dan pas wordt ook het ad vies van de commissie bezwaar schriften openbaar. Bij de commissie zijn bezwaren in gediend door de Algemene Basis school (ABS), kinderopvang Koozie en de ouders van kinderen die daarop zitten. Zij willen niet dat de schakelklas - met kinderen van buitenlandse komaf in de leef tijd tussen 12 en 18 jaar - intrek neemt in het gebouw aan het Mo lenwater waar ook Koozie en een paar klassen van de ABS ruimte huren. Ook als het advies van de bezwa- rencommissie de verhuizing van de schakelklas niet definitief in de weg zal staan, dan nog loopt de verhuizing flinke vertraging op. De bovenverdieping van het pand moet voor de schakelklas nog wor den verbouwd en daarvoor moet nog een aannemer worden ge zocht. Vervolgens moeten de spul len nog verhuisd worden vanaf de huidige locatie aan de Stromen- weg. Directeur Frans van der Knaap van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren verwacht dat de schakelklas daarom voorlo pig nog op de huidige plek blijft zitten. „Formeel staan we 1 augus tus op straat, dus er zal een besluit voor een voorlopige voorziening moet komen. Maar het lijkt me de meest logische oplossing dat we voorlopig hier blijven. Tot bijvoor beeld de kerstvakantie of mis schien wel het hele schooljaar." De geplande nieuwbouw op het ter rein aan de Stromenweg begint nog niet zodat ook de gebouwen van de schakelklas nog niet ge sloopt hoeven te worden. llllllllllllllllllllllllH1! Ill MIDDELBURG - In een nest op de paal in de wegvliegwei bij vogel- en zoogdieropvang De Mikke in park Toorenvliedt in Middelburg heeft een ooievaarspaar drie kuikens gekre gen. Volgens vogelaars is het wel honderd jaar geleden dat er op Walcheren ooievaars heb ben gebroed. Coby Louwerse van De Mikke vertelt dat het mannetje al een jaar geleden was komen aan vliegen. Waarschijnlijk was die gelokt door de gehandicapte vrouwtjesooievaar van De Mik ke. Maar die twee kwamen niet tot paren. Op 25 maart trok ineens een andere, wilde, vrouwtjesooievaar in en dat klikte wel. Het eerste jong kwam 9 april uit het ei. Ook in het weidegebied tussen Sint Laurens en Veere huist een ooievaarspaar. Dat zijn twee ontsnapte vogels, vermoedelijk afkom stig uit Gapinge. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De politie heeft dinsdagochtend bij het ziekenhuis in Vlissingen een man (56) met be hulp van pepperspray overmees-, terd. Het gaat om een Vlissinger die eerst personeel van het zieken huis en daarna agenten bedreigde. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis gaat het om een psy chotische patiënt. Ze benadrukte dat zulke patiënten vaker voor pro blemen zorgen maar dat het perso neel getramd is om met hen om te gaan. „Een keer per jaar hebben we hulp van de politie nodig." De man had in het ziekenhuis een mes tevoorschijn gehaald. Door medewerkers werd hij naar buiten geloodst en zij belden de politie. Buiten escaleerde de situatie, aldus de politie, en één medewerker van het ziekenhuis werd met het mes op een dusdanige manier bedreigd dat hij opzij moest springen. Op dat moment kwamen de agenten ter plaatse en riepen dat de man zijn mes moest laten vallen. Hij be dreigde vervolgens agenten waar na zij hun vuurwapen trokken en de man met behulp van pepper spray overmeesterden. Daarna werd hij meegenomen naar het po litiebureau voor verhoor. Als iemand een opmerking maakt over zijn antieke ruitjesbroeken, heeft hij zijn antwoord klaar: „Ik ben nu eenmaal een nostalgische aartsconservatief." Op vakantie in de Balkan dacht hij wel wat nieuwe wollen broeken te kunnen scoren, maar de collectie bestond uit uitslui tend spijkergoed, dikwijls ook nog aan alle kanten gescheurd. Maar in Tip? redactie@pzc.nl het peperdure Zurich belandde hij in de hipste tent van de stad. En wat droeg de snelle ober? Juist: een ruit jesbroek. Toch maar gevraagd waar hij die gehaald had. Daar en daar in de Bahnhoffstrasse. En ja, hoor, ze hadden er drie in zijn maat. Nu nog een antwoord vinden voor als hij voortaan voor een trendsetter wordt versleten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21