Docent doelwit bezuiniging FZC iiiii Geld provincie voor Timmerfabriek Goese Markt stroomt vol voor muziekfeest Kamer neemt na vakantie besluit over kazerne VLISSINGEN - De provincie steekt geld in de ontwikkeling van de Timmerfabriek in Vlissingen tot kunsthal. Het pand moet onder meer drie fuserende organisaties op dat gebied huisvesten: Buro Beeldende Kunst uit Vlissingen, de Stichting Beeldende Kunst Mid delburg en CBK Zeeland. Gedeputeerde Staten besloten dinsdag jaarlijks ruim vijf miljoen euro te reserveren voor de uitvoe ring van het nieuwe Omgevings plan. De provincie wil op die ma nier grote projecten op het gebied van stedelijke vernieuwing in Zee land ondersteunen. De Timmerfa briek is daar in elk geval een van, aldus gedeputeerde Ben de Reu, die ervan uitgaat dat de gemeente Vlissingen in gelijke mate inves teert. Het gaat, zegt hij, om ieder ongeveer acht ton. Met dat geld kan het pand ge bruiksklaar worden gemaakt en is het mogelijk ook andere partijen te interesseren. „Het is de bedoe ling een impuls te geven aan het Scheldekwartier", aldus De Reu. Eerdere plannen om Omroep Zee land in het complex te vestigen, werden te duur bevonden. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 SPORT Kiki Bertens bereikt de tweede ronde van Wimbledon 35 Landelijk onderzoek toont aan: klassen worden groter door druk op personeelskosten WOENSDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Eerst regen, later 27 juni 2012 I 254e jaargang nr. 150 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I droger, 21° door Marcel Modde en Matthanja Schipper MIDDELBURG - Leidinggevenden van bijna vier van de vijf basis- en middelbare scholen geven aan dit jaar te bezuinigen op de perso neelskosten, omdat er minder geld beschikbaar is. Dat blijkt uit lande lijk onderzoek van het bureau DUO. In Zeeland is dat percentage net iets lager. De krimp van het perso neelsbestand wordt veelal opgevan gen door de omvang van de klas sen te vergroten. Het ministerie van OCW reageert 'verbaasd' op de voorgespiegelde groei van de groepen dit jaar. Dat kan niet het gevolg zijn van bezui nigingen van het Rijk op de onder wijsbudgetten, zegt een woord voerder over het onderzoek naar de inzet van de financiële midde len. „Onderwijs is door dit kabinet juist steeds ontzien", aldus de zegs man. Volgens de bevindingen van het particulier onderzoeksbureau krimpt het budget voor het basis onderwijs dit boekjaar 16 procent. Voor het voortgezet onderwijs is dat 14 procent. Het ministerie be nadrukt dat scholen veel vrijheid hebben om te bepalen hoe ze hun budget besteden. „Veel scholen hebben meer onderwijspersoneel in dienst dan op grond van het geld dat ze te besteden hebben mag worden verwacht. Schoolbe sturen bepalen zelf dus ook de groepsgrootte die zij nodig achten om goed onderwijs aan te bieden. OCW gaat uit van de professionali teit van besturen en scholen om op een verantwoorde manier de klassen in te delen, passend bij het budget waarover ze beschikken", aldus de zegsman. Hij benadrukt verder dat 'de kwaliteit van het on derwijs niet per se samenhangt met groepsgrootte'. pagina 2 en 3: scholen bezuinigen op leerkrachten; commentaar DEN HAAG - De Tweede Kamer velt op zijn vroegst na de zomervakan tie een oordeel over de mogelijke verhuizing van de marinierskazer ne van Doorn naar Vlissingen. De Kamer gaf gisteravond minis ter Hans Hillen (Defensie) groen licht om door te gaan met de voor bereidingen voor de verhuizing. Hoewel Hillen de kazerne wil ver huizen, heeft hij nog te weinig in formatie om nu een besluit te ne men. De komende maanden ge bruikt hij om te bepalen wat De fensie nodig heeft en wat de (ex ploitatie) kosten zijn. De Kamer wacht dat onderzoek af en bepaalt daarna of ze met de verhuizing kan instemmen. Hillen probeen begin september zijn besluit naar de Kamer te sturen. Of die voor of na de verkiezingen een oordeel velt is niet duidelijk. pagina 3: het plasticje kan van de vlag. DE STELLING UW MENING 342 reacties GOES - De 3J's werden dinsdag warm onthaald door duizenden fans op de Grote Markt in Goes. Daar maakte de Tros opnames voor het populai re televisieprogramma 'Muziekfeest op het plein'. Behalve de band uit Volendam maakten on der andere Gerard Joling, René Froger, Jeroen van der Boom en Nick Simon hun opwachting. foto Willem Mieras pagina 26 en 27: groot feest en stuk promotie Culturele bestemming Timmerfabriek mag best wat kosten Reageer op pzc.nl rot 50 p-p- KORTING OP alle reizen naar Duitsland. Boek «óór 2 juli 2012!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1