Sl buitenland Syrië maant Navo: geen vergelding Voor het dak van WTC4 dinsdag 26 juni 2012 NEW YORK - Een delegatie van bouwvakkers zet een handtekening op de laatste stalen balk die gebruikt wordt bij de constructie van gebouw nummer vier van het World Trade Center in New York. De balk wordt gebruikt voor het dak van WTC4, dat zich op bijna drie honderd meter hoogte bevindt. Het gebouw wordt naar verwachting in de herfst van 2013 in gebruik genomen en wordt daarmee de eer ste toren van het WTC-complex die open gaat. foto Andrew Gombert/EPA TOKIO Eerste vis na Fukushima geveild De eerste visvangst voor de kust van Fukushima in Japan sinds de kernramp vorig jaar is maandag ge veild. De vangst bleek geen gevaar lijke concentratie straling te bevat ten. De vangst bestond uit octopus en zeeslakken. Vooralsnog zijn zee baars, platvis en andere vissen die gevangen zijn bij Fukushima nog niet geschikt voor consumptie, om dat ze te veel cesium bevatten. WENEN Pimpelmezen eisen mooie vrouwtjes Zodra vrouwelijke pïmpelmeesjes hun schoonheid verliezen, hebben de mannetjes plots veel minder zin om bij het nest te blijven. Ze be kommeren zich dan zelfs minder om hun jongen, ontdekten onder zoekers van het Konrad Lorenz Inti- tut in Wenen. „Waarschijnlijk spa ren de mannetjes zo hun krachten voor de volgende paartijd", opper de een van hen maandag. WASHINGTON Geen levenslang meer voor minderjarigen VS Minderjarigen mogen in de VS niet voor de rest van hun leven de cel in, ook minderjarige moordenaars niet. Dat heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof maandag be paald. Vijf van de negen rechters achten een levenslange gevangenis straf voor kinderen in strijd met de grondwet Eerder verbood het al de doodstraf voor minderjarigen. JOHANNESBURG Zuid-Afrikaanse bus in ravijn gestort Een volle bus is maandag in het Zuid-Afrikaanse Meyerton van een brug gestort. Het ongeval kostte ze ker negentien mensen het leven, 55 mensen raakten gewond. Het do dental zal naar verwachting nog oplopen. De buschauffeur verloor op de brug kennelijk de macht over het stuur. De bus ramde de re ling en stortte in het ravijn. DAMASCUS/LUXEMBURG - Aan de vooravond van overleg binnen de Navo heeft Syrië het Atlantisch bondgenootschap gewaarschuwd het neerhalen van een Turks ge vechtsvliegtuig niet te vergelden. Het territorium van Syrië is heilig, liet een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Damascus maandag weten. Hij wenste de Navo-lidstaten suc ces 'om de toestand te kalmeren en de stabiliteit te bevorderen' tij dens het overleg vandaag. De rege ring in Damascus vindt dat het Turkse gevechtsvliegtuig de Syri sche soevereiniteit op grove wijze heeft geschonden. Syrië haalde het toestel vrijdag neer op de grens tus sen de twee landen. Maandag maakte de Syrische regering be kend dat het vrijdag op nog een Turks toestel heeft geschoten. Het vliegtuig werd niet geraakt en de Syrische strijdkrachten staakten de aanval toen duidelijk werd dat het betrokken was bij de reddingsactie voor het neergeschoten toestel. De ministers van Buitenlandse Za ken van de Europese Unie, die het incident maandag in. Luxemburg bespraken, noemden de Syrische actie onacceptabel. Zij prezen de 'afgemeten en verantwoordelijke' eerste reactie van kandidaat-lid staat Turkije. De EU-ministers vin den dat de zaak grondig en snel moet worden onderzocht. „Wij moeten dit niet zien als een op maat naar van alles en nog wat", zei minister Uri Rosenthal van Bui tenlandse Zaken na de vergade ring. Hij sloot eerder op de dag een militair ingrijpen in Syrië uit. Zondagavond is opnieuw een Syri sche generaal naar buurland Tur kije gevlucht. Hij is de dertiende met die rang, sinds de volksop stand tegen president Assad in maart vorig jaar begon. De gene raal, wiens naam niet is bekendge maakt, was in het gezelschap van familieleden, twee kolonels en cir ca 30 soldaten. Het geweld in Syrië kostte maan dag zeker 13 mensen het leven. Het leger bombardeerde onder meer de stad Maariet al-Numan in de noordelijke provincie Idlib. Paulo Pinheiro, de speciale onder zoeker voor de mensenrechten van de Verenigde Naties, heeft in Damascus met de autoriteiten over onderzoek naar onder meer moordpartijen in het land gespro ken. Voor het eerst mocht hij het land in. Pinheiro's onderzoeks team werd in september door de VN-Mensenrechtraad in het leven geroepen om de schendingen van mensenrechten in Syrië in kaart te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8