'Fred Teeven ondernam geen actie' binnenland 17 Ouderen geëvacueerd door brand Rotterdam Commissie wil nieuwe regels voor databeheer Studiebeurs in buitenland beperkt 'Zolang als de wetenschap bestaat, zijn er mensen die het niet zo nauw nemen met de regels' dinsdag 26 juni 2012 Wij starten weer eind augustus In één jaar naar het diploma: MAVO HAVO VWO Of in twee jaar naar het diploma HAVO via onze opleiding: HEXBO Open dag 28 juni op de locatie Ravensteijn- weg 1 te Middelburg van 15.30 tot 19.30 uur. Er zijn twee algemene informatierondes: de eerste van 16.00 uur tot 17.00 uur en de tweede van 18.00 uur tot 19.00 uur. Vraag onze folder aan, kijk op www.roczeeland.nl (onder Cluster Educatie, Opleidingen) of bel voor een afspraak! ROC Zeeland, cluster Educatie Ravensteijnweg 1 6337 PG Middelburg T0118-558660 www.roczeeland.nl vavofaroczeeland.nl Vanaf 1 augustus starten wij als Scalda! rotterdam - Verzorgingstehuis Humanitas aan de Bergweg in Rot terdam is maandagmiddag door brand getroffen. Het vuur woedde in een woning op de tweede ver dieping van het complex. Door de rookontwikkeling moesten circa too woningen worden ontruimd. Veertien bewoners hadden adem halingsproblemen door de rook. Vier van hen, onder wie de bewo ner van de volledig uitgebrande woning, zijn naar een ziekenhuis gebracht. De ongeveer 100 getroffen bewo ners zijn opgevangen in stadsbus sen en in de hal van de hoofdin gang aan de Bergweg. Dat deel van het pand hoefde niet ontruimd te worden. Ook de kinderen van de in het complex gevestigde kinder crèche De Bonte Specht zijn uit voorzorg in bussen opgevangen. De meeste bewoners konden be gin van de avond weer terug naar hun woning. De bewoners van zes woningen konden nog niet terug. De brand brak om kwart voor 4 uit. Rond half 5 was de brandweer het vuur meester. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Hum anitas telt 195 woningen, een woonvoorziening voor demente renden en dagopvang. Studeren per vak kan. Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. Hans Clevers, president van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen rotterdam - Dat hoogleraar Dirk Smeesters in gesprekken over mo gelijke fraude door zijn persoon bleef volhouden dat 'datamassage' thuishoort in zijn onderzoekscul tuur, is zorgwekkend, vindt presi dent Hans Clevers van de Konink lijke Nederlandse Academie van Wetenschappen (KNAW). Het weglaten van data die niet van pas komen, zou volgens Smeesters wel vaker gebeuren in zijn vakge bied (marketing) en in de sociale psychologie. De onderzoekscom missie Wetenschappëlijke Integri teit die het werk van professor Smeesters onder de loep nam, wil daarom nader onderzoek en regel geving voor de manier waarop met data wordt omgegaan in de twee vakgebieden. De commissie vindt ook dat er een vast protocol moet komen bin nen de afdeling van Smeesters, maar mogelijk ook universiteits- breed, over dataverzameling en da ta-opslag. Direct na de dataverza meling moeten de ruwe data 'ge fixeerd' worden, zodat ze te allen tijde zijn in te zien. De universiteit heeft al laten weten de aanbevelin gen van de commissie ter harte te nemen. De data die Smeesters gebruikt heeft bij een aantal van zijn publi caties, zijn niet meer terug te vin-, den. De ruwe data zouden na een computercrash verloren zijn ge gaan en de papier-en-potlood-data zouden zijn verdwenen bij een ver huizing. De onderzoekscommissie twijfelt aan de geloofwaardigheid van deze verklaringen. De vereniging van universiteiten VSNU heeft haar regels over we tenschappelijke integriteit intus sen aangescherpt. Ook bij de KNAW bestaat een commissie die onderzoek doet naar hoe verschil lende disciplines omgaan met on derzoeksgegevens. Kinderorganisaties uiten forse kritiek op staatssecretaris Kinderrechtenorganisaties vin den dat staatssecretaris Teeven (Veiligheid en Justitie) in 2011 niks heeft gedaan met hun aan bevelingen. Teeven zet volgens hen nog steeds in op strengere straffen en vaker opsluiten van minderjarigen. den haag - Staatssecretaris van Veiligheid en Justitie Fred Teeven heeft niets gedaan om de rechten van kinderen te verbeteren, vin den Unicef en Defence for Child ren. In het jaarbericht over 2012 dat vandaag wordt gepresenteerd, con stateren de twee organisaties dat Teeven is blijven inzetten op stren ger straffen en vaker opsluiten van minderjarigen. Daarmee heeft hij voorstellen van Unicef en Defence for Children om dat juist niet te doen naast zich neergelegd. Bij hef maken van nieuwe wetge ving wordt volgens het jaarrapport onvoldoende gekeken naar het be lang van het kind. Aparte bepalin gen voor minderjarige verdachten en veroordeelden ontbreken meestal en nog steeds wordt niet meer dan 61 procent van de zaken van minderjarigen binnen een halfjaar afgedaan. Unicef en Defence for Children overhandigen de conclusies van daag aan de Tweede Kamer in de hoop dat een volgend kabinet se rieus werk zal maken van kinder rechten. Dat is hard nodig, omdat het met een half miljoen minderja rigen in Nederland niet goed gaat, zo meldde de Kinderombudsman onlangs al in een rapport. Het gaat daarbij om kinderen die worden mishandeld of uitgebuit, die zijn beroofd van hun vrijheid, die al jaren in onzekerheid leven of ze in Nederland kunnen blij ven, ernstige problemen thuis heb ben of onder de armoedegrens le ven. Het aantal uitgebuite kinderen daalde vorig jaar weliswaar, maar er is nog veel nodig om te zorgen dat alle kinderen in Nederland daadwerkelijk veilig en gezond kunnen opgroeien. Daarvoor is het volgens het jaarbericht ook no dig dat de overheden in provincies en grote steden op tijd hun cijfers over de jeugdzorg op orde hebben. Dat laat momenteel nogal te wen- den haag - Staatssecretaris Halbe Zijlstra (Hoger Onderwijs) wil een financieel plafond instellen voor de zogeheten meeneembare studie financiering. Die is bedoeld voor studenten die hun hele studie in het buitenland willen volgen. Zijls tra vreest dat te veel mensen ge bruik gaan maken van de regeling, nu het Europees Hof van Justitie heeft gesteld dat de eisen moeten worden afgezwakt. Om het pla fond in te stellen, moet de wet worden gewijzigd. Zijlstra zal zo snel mogelijk nieuwe wetgeving naar de Tweede Kamer sturen, waarschijnlijk nog voor de zomer, zo schrijft hij maandag in een brief. Momenteel maken ongeveer 9000 studenten gebruik van de meeneembare studiefinanciering. Dat kost in totaal 45 miljoen euro per jaar. Het hof bepaalde eerder deze maand dat niet mag worden geëist dat studenten 3 van de 6 voorgaande jaren in Nederland hebben gewoond oni in aanmer king te komen voor meeneembare studiefinanciering. Die regel zou discriminerend zijn voor migran ten. Nederland wilde misbruik door buitenlandse studenten juist voorkomen. Korte intensieve opleidingen MAVO, HAVO, VWO in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7