Protest valt erg slecht iSl zeeland PZC Route langs kunstenaars in Heikant Gevarieerde Molenstraatfeesten almanak Mol Oplaadbare LEDIamp dinsdag 26 juni 2012 (SS5S0KSS®l®SïSSa Appartementencomplex in Hulst onder vuur door Henk Boot HULST - De protesten tegen de bouw van een appartementencom plex op de hoek van de Zoutestraat/IJzerenhandstraat in Hulst vallen buitengewoon slecht bij directeur Jos Valckx van de woonstichting Hulst. Zowat de helft van de wijk Nieuw Hulst heeft moeite met het plan om tien van de 21 appartementen toe te wijzen aan Emergis. Die wil daar minimaal tien en maximaal twintig mensen met een psychia trische stoornis onderbrengen. Deze mensen wonen nu elders in Hulst in groepswoningen. Volgens nieuwe beleidsinzichten hebben ze meer recht op privacy dan in hun huidige groepswoningen. „Ik hoor nu al jaren dat de omwo nenden problemen hebben met deze doelgroep. Ik vind dat rond uit discriminerend. Eerst waren ze tegen de bouw van dertig apparte menten op deze plek, toen tegen twintig en nu ook tegen tien. Dat zegt mij genoeg". Een poging van wethouder Diana Van Damme-Fassaert om de zaak in der minne te schikken liep vori- HEIKANT- Kunst-in-Zeeuws-Vlaan- deren heeft voor zondag 1 juli een kunstroute georganiseerd door Heikant. De te bezoeken kunste naars wonen allemaal op loopafstand van elkaar in de Julia- nastraat. In het grafisch atelier NIMART van Nicole Henderiks op nummer 11 zijn etsen en tekeningen te zien en kunnen bezoekers kennisma ken met grafische technieken. Linda Schot op nummer 57 maakt KLOOSTERZANDE - De Molenstraat- feesten worden komend weekend in Kloosterzande gehouden. Zaterdag 30 juni is er een kinder vrijmarkt in de Cloosterstraat. Ver der zijn er een braderie met kraam pjes (ook zondag) en kermisattrac ties. Zondag wordt op de Hulster- weg het N.K. scootersprint gehou den. Ter gelegenheid van het 25-ja rig bestaan van volksdangroep Ha- Met een flinke klap op zijn kop maakte opa een einde aan het leven van de kleine kwelgeest die al weken zijn tuin aan het omploegen was. Trots als een indiaan met de scalp van zijn doodsvijand toonde hij, het staartje tussen vinger en duim ge klemd, het molletje aan het bezoek dat net aan de zondagse borrel zat. Voor de dochter uit Middelburg was Illustraties Het gidsje (Ver)ken Koewacht is verluchtigd met een groot aantal foto's van vroeger. Ze zijn afkomstig uit het meer dan 5000 dia's tellende archief van wijlen Floran Luijcks. Etiënne van Waes is bezig de dia's te digitaliseren en te inventariseren. ge week woensdag op niks uit. „Ik had gehoopt hun bezwaren tegen het bestemmingsplan weg te ne men", aldus de wethouder. Zo heeft ze directeur Valckx van de Woonstichting gevraagd om de elf resterende appartementen in het complex voor de vrije verhuur te bestemmen. „In de particuliere sfeer en niet voor collectief ver huur aan mensen met een vlekje, waarvan de omwonenden vrezen dat die er komen wonen." Ze rea geert voor de raad van donderdag nog op een schrijven van het actie comité aan de raadsleden. „Daar zitten slordigheden in, die ik graag vooraf wil rechtzetten". William Taelman zegt dat de omwonenden naar de Raad van State stappen om hun gelijk te halen, mocht de Hulster raad groen licht geven voor het bestemmingsplan. „Wij hebben geen probleem met tien Emergis-patiënten, maar daar blijft het niet bij. Procedureel maakt de gemeente er met het plan bovendien een potje van." Zo goochtelt de gemeente, zegt hij, met cijfers over de hoogte van het complex en het aantal parkeerplek ken. zeer divers werk, pastels, aquarel len en olieverven. Op dit moment werkt ze veel op koperplaat met olieverf. Johan van Waes en Addie Klaas- sen exposeren hun schilderijen in het atelier op nummer 42. Bij Joke en John Pannekoek op nummer 63a is het vooral grafiek en kera miek dat de aandacht trekt. Er is ook een demonstratie Raku sto ken. Het Rondje Heikant is van 10.00 tot 18.00 uur. BWStmiKeSSiaMMRtMHmïMKBBm va Naguila treden zondag binnen- en buitenlandse dansgroepen op. In het kader van het kunstweek end Kloosterzande exposeren op diverse locaties hobbyisten en kun stenaars. De horeca speelt op het feest in met live-muziek. Zo zit Kelly Pfaff, dochter van oud -keeper Jean-Ma- rie, zaterdagavond in De Klaroen achter de draaitafel. Tip? redactie@pzc.nl dit beeld van het rauwe plattelandsle ven zo bijzonder dat ze wijlen de mol vereeuwigde en de foto via face- book de wereld inslingerde. Een nichtje uit dé Randstad zag de mol op haar computer. „Doet dat geen pijn bij de mol als je hem zo optilt aan zijn staart?" Naar waarheid kon de Middelburgse antwoorden: „Nee, hoor. Hij voelde er niets van." Alecto sfeerverlichting Deze spatwaterdichte, lichtgewicht LED-lamp is draag baar en oplaadbaar. De ideale oplossing voor wanneer u op een zwoele zomeravond nog buiten wilt zitten als de zon al onder is. Of neem hem mee naar de camping! De lamp is voorzien van een handig laadstation en gaat automatisch branden als hij van het laadstation genomen wordt. Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 39,95 *excl. verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62