zeeland19 Henk Zwemer Uilskuikens Zwaakse Weel geringd ZOMERKOOPJESMARKT DONDERDAG 28 JUNI Vooral niet op de routeplanner naar Concert At Sea, Brouwersdam heel weekend voor alle verkeer gesloten commentaar Broodnijd li OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur dinsdag 26 juni 2012 KWADENDAMME - De onlangs uitge komen kerkuiljongen in de kast met webcam bij informatiepunt Zwaakse Weel worden woensdag geringd. Dat gebeurt vanaf 13.00 uur door uilendeskundige Peter Boelée van bureau Natuurbeleve- Tijdens het ringen is ook een aan tal kinderen aanwezig die mee mo gen kijken. Het infopunt is gevestigd aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. In de verbouwde boerenschuur staat een webcam waarop de uils kuikens zijn te bewonderen. BROUWERSDAM - Tijdens concert at Sea komend weekeinde is de hele Brouwersdam afgesloten voor ver keer. Dat geldt voor alle verkeer op de parallelbaan zeezijde en de hoofdrijbaan. De parallelbaan Gre- velingenzijde is afgesloten voor ge motoriseerd verkeer. De afsluiting duurt van vrijdagavond 19.00 uur tot uiterlijk maandagochtend 4.00 uur. Verkeer van en naar de richting Rotterdam wordt omgeleid via Bruinisse (N59, Grevelingendam). De werkzaamheden aan de N59 bij Oosterland worden in verband daarmee tijdelijk stilgelegd waar door het verkeer wel gebruik kan maken van de hoofdrijbaan. Doorgaand verkeer vanen naar Zeeland wordt geadviseerd via de snelwegen te rijden (A17/A4/A58) Festivalgangers die met de auto ko men worden geadviseerd niet op de routeplanner te rijden, maar de tijdelijke verkeersborden en aan wijzingen van verkeersregelaars te volgen. Vanuit alle richtingen wor den de routes naar de parkeerter reinen aangegeven. Bestemmingsverkeer naar Scharen- dijke, Ellemeet en vakantiepark Port Zélande is alleen mogelijk voor mensen die aannemelijk kun nen maken dat ze daar daadwerke lijk moeten zijn. HOTEL BRASSERIE DE LEUGENAAR Boulevard Bankert 132 - Vlissingen 0118 412500 - info@hoteldeleugenaar.nl www.hoteldeleugenaar.nl anders eten „Er is sprake van een enorme saamhorigheid. Niet alleen onder de deelnemende jongeren, maar ook onder de begeleiders. Je moet er samen iets van maken." De zestien jongeren, bijna allemaal met de ziekte van Duchenne, maakten onlangs al een oefentochtje. foto Stichting On Wheels der meer door zich te laten sponso ren en activiteiten te organiseren. Zo hield Henk Zwemer een wed strijdje 'latje schieten' bij voetbal vereniging Bevelanders in Kamper land. Daar haalde hij zeshonderd euro mee op. Zwemer heeft het bange ver moeden dat de opbrengst van 2010 (150.000 euro) dit jaar niet wordt gehaald. Het is vol gens hem steeds moeilijker om sponsors te vinden. Bovendien ge ven ze over het algemeen minder geld dan twee jaar geleden. „Ik hoop dat we een ton ophalen, maar zelfs dat zal al moeilijk wor- den."Zoals gezegd werd het ingeza melde geld van de eerste twee edi ties gebruikt voor de bouw van een tweede vakantiechalet in Ar- cen. Deze keer wordt het besteed aan een nieuwe kleine rolstoelbus voor de stichting On Wheels, die is gevestigd in het Zuid-Hollandse Maasdijk. De nieuwe bus moet de huidige verouderde pausmobiel, zoals de stichting hem zelf noemt, vervangen. www.rollingonwheels.nl Duchenne De ziekte van Duchenne - ook wel Duchenne spierdystrofie genoemd - is een erfelijke spierziekte, die de spieren ernstig verzwakt. De eerste verschijnselen zijn vaak al zichtbaar vóór het tweede le vensjaar. Op den duur kunnen de aangetaste spieren niet meer ge bruikt worden. De ziekte komt bijna alleen bij jon gens voor. In ons land treft het 1 op de 4000 pasgeboren jongens. Kinderen met Duchenne gaan over het algemeen laat lopen, meestal pas na 18 maanden. Omdat de beenspieren niet goed functione ren, hebben zij heel veel moeite met opstaan. Doorgaans komen jongens met Duchenne al rond hun 6e in een elektrische rolstoel terecht. Ener zijds worden ze mobieler, maar an derzijds worden hun spieren op de ze manier steeds zwakker. De Koninklijke Maat schap Wilhelmina- polder (KMWP) wil iets groots doen, de polder bestaat per slot 200 jaar. Een internationaal gezelschap van kunstenaars, gerenom meerd op het gebied van land- art, keek naar de polder en kwam met ontwerpen. Die wer den beoordeeld door mensen uit de kunstwereld en mensen van de KMWP. De Duitser Mi chael Beutler won de opdracht met negen grote en kleine be tonnen bollen in één lijn over zeven kilometer. Zeeuwse kunstenaars maken nu bezwaar: te groot en te duur. De tijd is gekomen dat we van kunstenaars moeten ho ren dat het onverantwoord is om in tijden van bezuiniging op cultuur ruim een half mil joen uit te geven aan één pro ject in de open ruimte. Dat riekt naar broodnijd. Moet de polder het geld dan maar ver delen over tien kleine project- jes? Het lijkt erop dat de actie voerders het concept landart niet hebben begrepen. Ontsie ring van het landschap kan ook nauwelijks een argument zijn. De grootste bol is tien meter in doorsnee. De Wilhelminapol- der werkt met landbouwmachi nes die niet veel kleiner zijn. msmmsmBaBBeassmesmmeBmmseeaeeaaasasaa POORTVLIET Parkeren op rotonde om te wildplassen Een 19-jarige man uit de gemeente Tholen heeft zaterdag zijn voertuig op een rotonde neergezet om daar na te gaan wildplassen. Dat gebeur de op de Postweg in Poortvliet. Hij probeerde weg te rijden toen de politie langskwam. De agenten konden hem even later aanhouden. Na een blaastest bleek dat de man ruim negen keer de toegestane hoe veelheid alcohol had genuttigd. Zijn rijbewijs is ingevorderd. wij jijn uw bestemming deze zomer voor heerlijk etenl Vernieuwde menukaart Tapasgerechten Mosselen MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57