Rolstoelende jongeren gaan voor een ton Bij De Meeuw kun je veel meer dan benzine tanken FZC i8l zeeland Tekort van drie ton in plan MeerWaarde Inbrekers laten man na overval geboeid achter Feestelijk slot aan AZC-project Taaiontmoeting Oplaadbare LEDIamp - dinsdag 26 juni 2012 door Lilian Dominicus Benzinestation De Meeuw ligt zo'n beetje op de grens tussen het dorp Rilland en de bui tenwereld. Hier komt het in- en uitkomend verkeer van Zeeland om te tanken. Je moet er even voor de snelweg afj maar die moeite loont als je de prijzen ver gelijkt met de pompen die direct aan de A58 liggen. Ook degenen die een auto van de zaak rijden hebben er voordeel bij. Klanten kunnen namelijk kiezen: de korting op de adviesprijzen di rect verrekenen of bij laten schrij ven op een spaarkaart. Slim, zo hou je klanten. Maar dat kunnen ze bij De Meeuw toch wel, klanten tevreden stemmen. Wim en Irma Meeuwsen zijn ondernemers met een gastvrije instelling. Ze stoppen deze verslaggeefster over de dag verspreid geschilde appeltjes, fram bozen en koffie en water toe. Vijf jaar geleden hebben ze hier grondig verbouwd en ontstond er een fijne plek voor pauzes. De kof fie is van goede kwaliteit, er zijn _0rtvee' DE KRANT IN RILLAND leestafels met tijdschriften en aan de counter worden de broodjes vers gesmeerd. „Ik heb hier een klant die altijd om een broodje martino komt. Volgens hem zijn dat de beste uit de hele omge ving", zegt een vrolijk gemutste Louis Zandee, terwijl hij een pisto letje doormidden snijdt. „Louis Zandee, uw werktijd is om. U kunt gaan", schalt zijn collega Jan- nick Roeland door de microfoon, bij wijze van grap. „Doe ik ook al tijd bij hem", knipoogt Zandee. De koffietafels zijn een vaste pits top voor onder andere de agenten van de verkeerspolitie. Die komen hier graag om een bakje en een praatje en een eventueel toiletbe- zoek. „Tegelijkertijd, door onze aanwezigheid, houden we het doorrijden na het tanken in de ga ten. Zo helpen we elkaar", zegt 5aS8SSS»8SKW»K»»8! door Lilian Dominicus WAARDE - Het dorpsverbeterings plan MeerWaarde vertoont, ook na versobering van het oorspronke lijke ontwerp, nog een tekort van 300.000 euro. Daarvan komt een deel (165.000 euro) op het conto van de gemeen te, het andere (135.000 euro) voor rekening van woningstichting R8cB Wonen. Dat staat in een nieuw voorstel, waarover de ge meenteraad vanavond een besluit neemt. Om het tekort te overbruggen, wil R&B Wonen het zogeheten '1% fonds' maximaal, dat wil zeggen met 100.000 euro, inzetten. De woonstichting trekt jaarlijks 1 pro cent van haar jaarhuur uit voor dorpsvernieuwing of investerin- gen in de openbare ruimte. Voor waarde is- dat de gemeente eenzelf de bedrag inzet Zo is 200.000 eu ro van het tekort gedekt. De rest van het tekort bestaat uit 35.000 euro voor R8cB en 65.000 voor Reimerswaal. De woonstichting wil ook dat laatste bedrag wel beta len, als de gemeente belooft de MeerWaarde-nieuwbouw te hu ren van R8cB en niet voor koop te kiezen. MeerWaarde mocht van de raad niet meer dan 2,3 miljoen euro kos ten. Het gemeentelijk deel was 6 ton te duur, daarom is het oor spronkelijke ontwerp aangepast. De bezuiniging leverde dus 435.000 euro op. Voor het resteren de bedrag, 165.000 euro, dus, denkt het college nu de oplossing te hebben gevonden. NIEUW NAMEN - Een 54-jarige al leenstaande man is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond twee uur in zijn woning aan het Nobel- plein in Nieuw Namen vastgebon den achtergelaten, nadat drie ge maskerde mannen hem thuis had den overvallen. De politie heeft dit zondagavond laat pas bekend gemaakt. De bewoner lag gewoon te slapen, toen de overvallers met geweld zijn huis binnendrongen. Onder bedreiging van wapens - welke wil de politie niet zeggen om het on derzoek niet in gevaar te brengen - hebben de inbrekers de woning doorzocht. De inbrekers zijn naar een van de agenten. Wie hier even stopt voor een tankbeurt, kan ge lijk nog de laatste boodschappen meenemen. Ze verkopen hier ap pels, peren, aardbeien, frambozen, kersen en fruitsap alles van lokale fruittelers. Ook de eieren zijn van een kippenboer uit de buurt en dus altijd kakelvers. En natuurlijk allerlei accessoires voor in de auto, bbq-spullen, snoep, koek, soep, kattenvoer, tan denborstels en cadeau-artikelen. Het is een beetje stil, deze maan dag. „Je had hier gisteren moeten zijn", zegt Irma. „Toen stond het hier helemaal vol. Vooral veel Duit sers." Verslaggeefster Lilian Dominicus hield in juni elke maandag op een andere plek in Riland-Bath kantoor. Na de zo mer gaat zij verder met verslaggeving vanuit Rilland. Het doel hiervan is om een evenwichtig beeld te krijgen van het dorp, waar de afgelopen jaren veel is gebeurd. De bevindingen moeten re sulteren in een groter achtergrondver haal over Rilland en een debat in het najaar. Tips? Bel 06-50668394 of mail l.dominicus@pzc.nl. GOES - Stichting De Vrolijkheid en Vluchtelingenwerk Zeeland vie ren zaterdag 30 juni het slot van het succesvolle project Taaiont moetingen. Daarin zijn vrijwilli gers eens per week als taalcoach op stap gegaan met een bewoner van het asielzoekerscentrum (AZC) in Goes. Ook onder leiding van vrijwilligers, hebben kinderen uit det centrum een half jaar lang leuke en creatieve dingen gedaan in het teken van de Nederlandse taal. Het project is onderdeel van De Werkelijkheid, die beoogt de kracht van asielzoekers zichtbaar te maken. De feestelijke afsluiting vindt plaats in de Goederenloods van 14 tot 17 uur. Daar zal ook het boek te zien zijn dat de kinderen hebben gemaakt. Onder het motto Rolling on Wheels beginnen zestien jonge ren, bijna allen lijden ze aan de ziekte van Duchenne, zaterdag in Kamperland aan een rolstoel- tocht van 450 kilometer. Ze ho pen daarmee geld in te zamelen voor de stichting On Wheels. door Rob Paardekam On Wheels zet zich al jaren in voor kin deren met Duchen ne (een agressieve spierziekte) en an dere beperkingen. De stichting or ganiseert activiteiten voor deze jongens en meiden en heeft twee aangepaste chalets waar de doel groep van een vakantie kan genie ten. Het eerste chalet werd destijds gebouwd op vakantiepark De Roompot in Kamperland. In het Limburgse Arcen is inmiddels een tweede vakantiewoning verrezen. Dat laatste huisje is bekostigd met het geld dat is ingezameld met het evenement Rolling on Wheels. De eerste editie in 2008 leverde 40.000 euro op. In 2010 - de twee de editie - bracht Rolling on Wheels liefst 150.000 euro in het laatje. Ook dit jaar gaan zestien jongeren weer met de rolstoel op pad voor een tocht van 450 kilometer. Ze vertrekken zondag om half 3 bij ca fé Havenzicht Kamperland, waar ze door onder meer de brandweer en muziekvereniging Apollo wor den uitgezwaaid. De tocht voert daarna in zeven etappes naar Goes, Roosendaal, Oirschot, Ar cen, Loon op Zand, Hellevoetsluis en Hoek van Holland. Natuurlijk maken de zestien jongeren deze reis niet alleen. Ze worden bege leid door enkele tientallen vrijwilli gers. Eén van hen is Henk Zwe- mer uit Kamperland. Hij raakte twee jaar geleden betrokken bij de stichting On Wheels toen zijn zoon Wijnand deelnam aan de tocht. Ook dit jaar doet hij weer mee. Wijnand is overigens de enige deel nemer die niet de ziekte van Duchenne heeft, maar een open rug (spina bifida). Vader Henk, die ook hand- en spandiensten verleent voor het va kantiechalet op De Roompot, zegt zich met veel plezier in te zetten voor Rolling on Wheels. „Er is sprake van een enorme saamhorig heid", stelt hij. „Niet alleen onder de deelnemende jongeren, maar ook onder de begeleiders. Je moet er samen iets van maken." Het organiseren van de tocht is volgens Zwemer elk jaar weer een enorme opgave. Denk alleen al aan het re gelen van slaapplaatsen in de 'etap peplaatsen'. „En vergeet ook niet alle spullen die we moeten: meene men voor de jongeren, bijvoor beeld hulpmiddelen", stelt hij. „Het is zoveel dat er een grote vrachtwagen meerijdt." Toch vindt de inwoner van Kamperland dat het de moeite meer dan waard is. „De kinderen genieten ervan. Daar doen we het voor." Zoals gezegd is het doel tweeledig. Niet alleen hebben de deelnemen de jongeren een fantastische week, er wordt ook geld ingezameld voor de stichting On Wheels. Dat doen de jongeren (en hun aanhang) on- schatting veertig minuten binnen geweest, aldus de bewoner. Bij het vertrek van de boeven werd hij ge boeid achtergelaten. De man kon zich later zelf bevrijden en is naar een nabijgelegen, nog geopend ca fé, net over de grens in het Bel gische -Kieldrecht gegaan om alarm te slaan.. Of er uit het huis spullen of geld zijn gestolen, is (nog) niet bekend. De man heeft lichte verwondin gen overgehouden aan de overval en is erg geschrokken. Van de daders is er voorlopig geen spoor. De politie onderzoekt de zaak. Eventuele getuigen kunnen zich melden. Alecto sfeerverlichting Deze spatwaterdichte, lichtgewicht LED-lamp is draag baar en oplaadbaar. De ideale oplossing voor wanneer u op een zwoele zomeravond nog buiten wilt zitten als de zon al onder is. Of neem hem mee naar de camping! De lamp is voorzien van een handig laadstation en gaat automatisch branden als hij van het laadstation genomen wordt. Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 39,95 *excl. verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56