'Grote zaal wordt spil De Zaete XL' BEVELANDEN/THOLEN Brand legt stacaravans in de as almanak Mol DINSDAG 26 juni 2012 17 Rolstoelende jongeren gaan voor ton 18 en 19 Projectontwikkelaar: Yerseke krijgt weliswaar geen traditioneel dorpshuis, maar wel multifunctionele ruimte door Lilian Dominicus YERSEKE - Yerseke en haar bewo ners krijgen hoe dan ook een grote zaal voor feesten en bijeenkom sten. Dat verzekerde projectont wikkelaar Jan Sips maandagavond tijdens een informatiebijeenkomst over de plannen voor herontwik keling van het gebied rond dorps huis De Zaete in Yerseke. „We weten nog niet precies hoe we het gaan aanpakken met de fi nanciering, maar een grote zaal zullen we in de planvorming be trekken", sprak hij voor een rede lijk volle zaal in het huidige dorps huis De Zaete in Yerseke. „Het zal geen dorpshuis worden zoals de mensen dat nu gewend zijn, maar het wordt wel de spil van het plan. Het wordt een multifunctionele ruimte waar veel mogelijk is. Denk bijvoorbeeld aan een poppo dium." Wethouder Hans de Kunder (CDA) van de gemeente Reimers- waal was daar overigens even te vo ren in zijn toespraak voorzichtiger over. „De raad besluit hier dinsdag avond over en het zou niet gepast zijn hierop vooruit te lopen", ver telde hij. Het dorpshuis in Yerseke zal op termijn worden gesloopt om plaats te maken voor, zoals het maandagavond werd gepresen teerd, De Zaete XL. Dat plan om helst onder meer een zorghotel, wellnesscentrum, horecagelegen heid (met uitzicht over de Ooster- schelde), een onthaal-en een mu seum van de VW. In een voorstel dat twee weken ge leden naar de opinieraad was ge gaan liet het college doorscheme ren dat er geen geld zou zijn voor een dorpshuisfunctie. Dat nieuws leidde tot grote verontwaardiging vanuit het dorp. De gemeenteraad zal hier vanavond over besluiten, maar liet al tijdens de opiniërende discussie blijken zich sterk te wil len maken voor behoud van in ie der geval een grote zaal. Ook Imares is onderdeel van het plan. Het maritiem onderzoeksin stituut barst in het huidige ge bouw uit zijn voegen. „Kennis is een van de belangrijke peilers van De Zaete XL", zei Sips. Een onder nemer die het zorghotel wil exploi teren is nog niet gevonden, meld de Sips. „De hotel business heeft het moeilijk. Maar dit wordt geen hotel langs een snelweg, dit wordt een ontzorghotel. We denken dat we dat met een lokale onderne mer op moeten kunnen zetten." SINT-MAARTENSDIJK - Op earning De Muie in ontdekt. Toen de brandweer arriveerde, bleek wond. De eigenaren van de twee verwoeste Sint-Maartensdijk zijn maandagochtend twee al snel dat de twee caravans niet meer te red- caravans waren niet aanwezig. Mensen uit om- stacaravans uitgebrand. Een derde exemplaar den waren. Hoewel voor de zekerheid een am- liggende caravans werden door personeel van raakte beschadigd. De brand werd rond half 7 bulance werd opgeroepen raakte niemand ge- de camping gewaarschuwd. De brandweer had het vuur rond kwart over 7 onder contro le, maar het nablussen nam nog een paar uur in beslag. De oorzaak van de brand was giste ren nog niet bekend. foto Roland de Jong ARNEMUIDEN Afslag A58 dicht wegens asfaltering Volgende week is in Arnemuiden de aansluiting van en naar de A58 afgesloten. Dit houdt verband met asfalterings- werk aan de Nieuwlandseweg en het Schuttershof. De afsluiting gaat in op maandagochtend 2 juli om 9.00 uur en duurt tot en met don derdag 5 juli. Het verkeer van en naar Arnemuiden wordt omgeleid via de N57 en Middelburg. BRUINISSE Onbekende boort gaatjes in tanks Op en nabij Technologieweg in Bruinisse zijn zondag, tussen 16.00 uur en middernacht, gaatjes ge boord in de dieseltanks van gepar keerde vrachtauto's. Drie vrachtwa gens hadden gaatjes, waardoor de diesel langzaam op straat liep. Bij een andere vrachtwagen bleef het bij een poging. Omdat de dieselolie niet werd opgevangen, lijkt het om vernieling te gaan. KLOETINGE Vandaal op heterdaad betrapt door burger Een oplettende burger heeft in de nacht van zaterdag op zondag om streeks 4.20 uur een jongen staan de gehouden. De zestienjarige jon gen uit Eindhoven was even daar voor betrapt toen hij een autospie gel vernielde in de Lewestraat in Kloetinge. De burger heeft de jon gen vastgehouden en de politie ge beld. Die arriveerde even later om de jongen in te rekenen. Tip? redactie@pzc.nl Met een flinke klap op zijn kop maakte opa een einde aan het leven van de kleine kwelgeest die al weken zijn tuin aan het omploegen was. Trots als een indiaan met de scalp van zijn doodsvijand toonde hij, het staartje tussen vinger en duim ge klemd, het molletje aan het bezoek dat net aan de zondagse borrel zat. Voor de dochter uit Middelburg was dit beeld van het rauwe plattelandsle ven zo bijzonder dat ze wijlen de mol vereeuwigde en de foto via face- book de wereld inslingerde. Een nichtje uit de Randstad zag de mol op haar computer. „Doet dat geen pijn bij de mol als je hem zo optilt aan zijn staart?" Naar waarheid kon de Middelburgse antwoorden: „Nee, hoor. Hij voelde er niets van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55