'We houden elkaar scherp' KAli k Adres PZC Iedere dag om 19.00 uur zeeland21 Grensgemeenten vieren Monumentendag samen Ondernemersplein Kaasmaker Schellach breidt uit - s Andersdoen.nl (0111-451188) en Vivars (06-53108604) zijn gevestigd aan de Lange Nobelstraat 2a in Zierikzee. De websites zijn: www.andersdoen.nl en www.vivars.nl. dinsdag 26 juni 2012 Jaren geleden huisden in Huis van Nassau in Zierikzee asielzoe kers in kleine, sombere kamers. Projectontwikkelaar René Faasse maakte daar open, lichte ruim tes van. Sinds kort zijn er twee reclamebureaus in één van de panden gehuisvest door Esme Soesman ziERlKZEE - Je kunt ze concurre rend noemen, maar zelf verwach ten ze vooral aanvullend te zijn. In het voormalige Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat in Zierik zee zijn sinds kort de bureaus An- dersdoen.nlén Vivars gevestigd. „Een verrijking van het team", stelt Steven Schravesande van An- dersdoen.nl. „Je kunt hier nu voor alles terecht." Schravesande heeft jarenlang voor een drukkerij gewerkt. Kees Ver spoor en William Viveen van Vi vars daarentegen hebben, respectie velijk als vormgever en technische man, vooral veel ervaring met het bouwen en ontwerpen van websi tes. Met de recente vestiging onder één dak is het gemakkelijk van el- kaars expertise gebruik te maken, elkaar aan te vullen en zelfs te ver sterken. „Elkaar scherp houden", zoals Kees Verspoor het zegt. „Je kunt sparren over bijvoorbeeld een bepaalde stijl", vult Schrave sande aan. „We willen er in ieder Vlnr: Kees Verspoor, William Viveen en Steven Schravesande in de op de eerste verdieping van het Huis van Nassau gevestigde studio. foto Ronald den Dekker geval samen voor zorgen dat de klant er beter van wordt." Doelbewust hebben de drie onder nemers er echter voor gekozen niet te fuseren. Verspoor en Vi veen: „Ieder heeft z'n eigen ma nier van werken en z'n eigen visie. Daar gaan we gewoon mee door." Groot voordeel van deze werkwij ze is dat concurrerende bedrijven zonder problemen een beroep kunnen doen op één van de twee bureaus. „Je hoeft geen concurren ten in je pakket te hebben; je kunt klanten van elkaar overnemen." Over de werkwijze hebben beide bedrijven nauwsluitende afspra ken gemaakt. Andersdoen.nl is zes jaar geleden begonnen in een unit op het be drijventerrein in Zierikzee en ver- kastte later naar het voormalige Huis van Nassau. De voorloper van het jonge Vivars (het bedrijf van Viveen en Verspoor dat sep tember vorig jaar is opgericht) was voorheen ondergebracht in de snack- en vissho'p op de Bruse kaai. Het vertrek van een directielid van het ene bedrijf en het 'dakloos' ra ken van het andere bedrijf bracht het drietal op het idee de handen ineen te slaan. „We kenden elkaar al langer. Door snel te handelen viel er geen gat in webactiviteiten voor Andersdoen. En Vivars heeft nu een mooie plek om mensen te ontvangen." Een plek overigens waar alle be trokkenen razend enthousiast over zijn. „Het Huis van Nassau geeft een meerwaarde aan het centrum en is ook voor onze bedrijven een pri ma plek." KERKWERVE Viswinkel Heerenkeet gaat woensdag open Viswinkel De Heerenkeet in Kerk- werve opent woensdag met een be scheiden receptie om 14.00 uur de deuren. Vanaf dat moment is de winkel wekelijks van donderdag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 17.30 uur geopend. De Heerenkeet wil zich onder meer onderscheiden met een veel zijdig en 'kwalitatief hoogstaand' assortiment. ZIERIKZEE Nieuwe 'Zeeuwen' aan de slag in Zierikzee In het pand Korte Groendal 14 in Zierikzee zijn Robert van Stigt Thans en Nadine van der Hulle de bedrijven Safari Zeeland.nl en com municatieorganisatie Het Witte Huis gestart. Safari Zeeland organi seert uitjes voor groepen met als pijlers natuur, cultuur, avontuur en culinair. Van der Hulle is organisa tie- en communicatieadviseur. In fo: 0111-850571 of 06-44295349. RENESSE Vergaderarrangement in Badhotel Renesse Badhotel Renesse biedt tot 22 de cember speciale vergader- en trai ningsarrangementen aan voor groe pen van minimaal twaalf perso nen. Deze kunnen gecombineerd met diverse activiteiten in de re gio, zoals blokarten op de Brou- wersdam, kookworkshops, solex- tocht of zeiltocht of met mountain- biken. Meer info via: 0111-462500 www.vergaderenaanzee.nl. door Eugène Verstraeten HULST - Langs beide zijden van de grens wordt al heel wat jaren een Open Monumentendag gehouden. Dit jaar echter werken de grensge meenten Hulst, Beveren, Sint-Gil lis-Waas en Stekene samen. Ze la ten gratis bussen rijden langs mo numenten in de regio. Het is de eerste concrete activiteit van de EGTS Linieland van Waas en Hulst, een Europese groepering voor territoriale samenwerking tus sen de gemeenten Beveren, Sint-Gillis-Waas, Stekene en Hulst, de provincies Oost-Vlaande- ren en Zeeland en Interwaas. Die samenwerking is een uitda ging, constateerde Hanneke Stam van het Comité Open Monumen tendag Hulst tijdens de gezamenlij ke presentatie van het programma. In Nederland is de open Monu mentendag namelijk traditioneel op zaterdag en in België op zon dag. De gratis bussen rijden op zondag 9 september. In alle vier de ge meenten vertrekt een bus om 13.00 uur. Reserveren is noodzake lijk en kan vanaf 1 augustus. Voor mensen die in Hulst willen opstap pen moet dat via 0114-315221. De bustocht duurt in totaal vijf uur. In de gemeente Hulst stopt de bus bij de Meester van der Heijden- groeve in Nieuw-Namen, waar zandlagen van drie miljoen jaar oud aan de oppervlakte komen. In Beveren gaat het naar het Fort Lief- kenshoek in Kallo. Daar is in april een Belevingscentrum geopend. In Sint-Gillis-Waas is het doel de Roo- manmolen in Sint-Pauwels. In de gemeente Stekene wordt de uit 1117 daterende Sint-Jacobuskerk in Kemzeke bezocht. MIDDELBURG - Kaasboerderij Schel lach gaat de veestapel uitbreiden. Zodra in 2015 het melkquotum ver valt, wil het bedrijf groeien van 72 naar 100 melkkoeien. Ter voorbereiding op de uitbrei ding bouwt de kaasboerderij nu al een nieuwe stal. Die vervangt de huidige koeienstal. De oude ver dwijnt niet, maar wordt gereno veerd voor het jongvee, zegt Els Mesu. „De nieuwe stal moet nu al gebouwd worden, omdat het twee jaar duurt voordat een kalf is uitge groeid tot een melkgevende koe. We hebben de ruimte dus al snel nodig." Ook na de uitbreiding zal (vrijwel) alle melk gebruikt worden in de ei gen kaasmakerij. „We gaan ook op zoek naar extra afzetpunten voor onze kaas", kondigt Mesu aan. Ze hoopt bijvoorbeeld meer kaas te verkopen aan de Zeeuwse horeca. het PZC videojournaal www.pzc.nl Voof raa^eC°' ,vatie ^ddeVbWg, rrie 6ece^oeerde Openingstijden: ma t/m vr 9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844 rV.efs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53