Opbouw CAS is begonnen zeeland I19 Wind Omleiding door afsluiting van dam Voorverkoop Jan Rap Onder de Wieken doet het goed bij Uitdaging OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur dinsdag 26 juni 2012 door Meiita Lanting BROUWERSDAM - Tijdens concert at Sea komend weekeinde is de Brou- wersdam afgesloten voor verkeer. Dat geldt voor alle verkeer op de parallelbaan zeezijde en de hoofd rijbaan. De parallelbaan Grevelin- genzijde is afgesloten voor gemoto riseerd verkeer. De afsluiting duurt van vrijdaga vond 19.00 uur tot uiterlijk maandagochtend 4.00 uur. Verkeer van en naar de richting Rotterdam wordt omgeleid via Bruinisse (N59, Grevelingendam). De werkzaamheden aan de N59 bij Oosterland worden in verband daarmee tijdelijk stilgelegd waar door het verkeer daar wel gebruik kan maken van de hoofdrijbaan. Doorgaand verkeer van en naar Zeeland wordt geadviseerd via de snelwegen te rijden (A17/A4/A58) Festivalgangers die met de auto ko men worden geadviseerd niet op de routeplanner te rijden, maar de tijdelijke verkeersborden en aan wijzingen van verkeersregelaars te volgen. Vanuit alle richtingen wor den de routes naar de parkeerter reinen aangegeven. Bestemmingsverkeer naar Scharen- dijke, Ellemeet en vakantiepark Port Zélande is alleen mogelijk voor mensen die aannemelijk kun nen maken dat ze daar daadwerke lijk moeten zijn. Dat kan bijvoor beeld met een campingpasje. Meer informatie is te vinden op www.concertatsea.nl/festivalinfor- matie. Tijdens het festival heeft de politie Zeeland een speciaal twit- teraccount in gebruik: @politiecas. POORTVLIET Man zet auto op rotonde en doet plas Een 19-jarige man uit de gemeente Tholen heeft zaterdag zijn voertuig op een rotonde neergezet om daar na te gaan wildplassen. Dat gebeur de op de Postweg in Poortvliet Hij probeerde weg te rijden toen de politie langskwam. De agenten konden hem even later aanhouden. Na een blaastest bleek dat de man ruim negen keer de toegestane hoe veelheid alcohol had genuttigd. Zijn rijbewijs is ingevorderd. OUD-SABBINGE Eigen stoel mee naar dienst in open lucht Oud-Sabbinge heeft geen kerk, maar wel een prachtplek waar er een gestaan heeft. Daar wordt zon dag 1 juli om 10 uur een openlucht- dienst gehouden met als thema 'Weet ik niet'. Voorganger is Ma joor D. van Vuuren en ook de mu ziek wordt verzorgd door het Leger des Heils. Aangeraden wordt een stoel mee te nemen. Bij regen is het in de kerk van Wolphaartsdijk. ARNEMUIDEN Afslag A58 dicht wegens asfaltering Volgende week is in Arnemuiden de aansluiting van en naar de A58 afgesloten. Dit houdt verband met asfalterings- werk aan de Nieuwlandseweg en het Schuttershof. De afsluiting gaat in op maandagochtend 2 juli om 9.00 uur en duurt tot en met don derdag 5 juli. Het verkeer van en naar Arnemui den wordt omgeleid via de N57 en Middelburg. KIEK NOE! Schouwse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op; www.pzc.nl/kieknoe Harde wind is de grootste vijand van Concert at Sea. Door de ligging, pal aan de Noordzee, is het terrein gevoelig voor de wind. Als het té hard waait kan de veiligheid van bezoekers niet worden gegarandeerd. Het festival Concert at Sea is komend weekend op de Brou- wersdam, bij Scharendijke. Concert at Sea start vrijdag in de namiddag en duurt ook de hele zaterdag. Op twee verschillende podia treden artiesten op. door Meiita Lanting Hier wordt gewerkt aan de opbouw van Concert at Sea. Betre den op eigen risico'. Wie vanuit Scharen dijke de parallelweg zeezijde van de Brouwersdam op komt, wordt geconfronteerd met een lange rij dranghekken. Niet dat de weg al af gesloten is, maar het wordt wel duidelijk gemaakt dat daar ge werkt wordt. Want de Brouwers- dam is weer even overgenomen door de organisatoren van Con cert at Sea. Nog een paar dagen en dan barst het tweedaags muziekfes tival weer los. Dan komen per dag maximaal 40.000 bezoekers naar de Brouwersdam. Het is op deze winderige maandag middag een drukte van belang op de dam. Bovenop een stellage teke nen de silhouetten van drie man nen zich scherp af tegen de donke re lucht. Ze bouwen aan de tribu ne waar straks de vip's nippen aan de glas wijn of genieten van een Aan de Brouwersdam wordt hoog boven de grond gewerkt aan de VlP-tribune van Concert at Sea. foto Dirk-Jan Gjeltema snack. Nu is het nog het domein van harde werkers, podiumbou wers die in weer en wind met gro te stalen buizen sjouwen. Overal wordt gewerkt. Is het niet aan de kleine partytenten, dan is het wel aan het grote hoofdpo dium waar straks de artiesten op treden. Wie wel eens concert at Sea heeft bezocht weet hoe groot het zal zijn, al is daar nu nog niet zo veel van te zien. Her en der staan al grote partyten ten klaar. Goed vastgesjord om de wind te kunnen opvangen, want waaien doet het er bijna altijd. De opbouw van het festivalterrein trekt zoals altijd bekijks. Toeristen rijden langs, inwoners fietsen een ommetje. Even stoppen om te kij ken hoever de bouwers zijn. Som mige knippen een foto, anderen staan alleen te kijken. Zelfs twee zeehonden steken hun kop boven de golven uit en kijken naar het festivalterrein. Het lijkt alsof ze eens even goed willen bekijken wat daar gebeurt. Alleen de meeu wen lijken zich bar weinig aan te trekken van alle gedoe op de dam. Zoals altijd rusten ze uit op het as falt, drinken uit de plassen regen water en kijken of er wat te snaaien valt bij toeristen die een frietje of een boterham eten. Concert at Sea werd vorig jaar ge plaagd door harde wind. De zater dag moest het programma worden afgelast vanwege de weersomstan digheden. Hoewel de donkere wol ken zich gisteren nog samenpak ten boven het fèstivalterrein, ziet de verwachting voor het komend weekend er veelbelovend uit. Een graad of twintig en een wind kracht van slechts vier Beaufort ZIERIKZEE - De Stichting Rederij kers Zierikzee begint 1 juli met de voorverkoop van het open luchtspel 'Jan Rap en zijn maat'. De voorstellingenreeks wordt in september (14,15, 21 en 22) op vier prominente locaties in Zierikzee opgevoerd, waaronder de Vis markt en de Schutterszaal in het Stadhuismuseum. De stichting Re derijkers is de opvolger van de op geheven Stichting Historische Spe len Zierikzee. In plaats van groot schalige voorstellingen mikt de nieuwe stichting op het kleinscha lige. De eerste voorstellingenreeks is gewijd aan Jan Rap ofwel Jan Machielse van der Made - die in 1784 in Zierikzee werd opgehan gen. Per voorstelling worden vijf tig kaarten uitgegeven van 7 euro 50 per stuk. Kaarten zijn verkrijg baar bij het Stadhuismuseum. Info: www.rederijkerszierikzee.nl door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Radarschool Onder de Wieken in Burgh-Haam- stede heeft de hoogste score be reikt van alle deelnemende scho len bij het onderwijsproject De Uitdaging. De school, die dit jaar voor het eerst meedeed, scoorde een 8,7. Ook de andere Schouwen-Duive- landse deelnemer, Obaseschool 't Kofschip uit Zierikzee, sleepte met een 8,5 mooie punten in de wacht. Er deden in totaal zestien scholen mee; stuk voor stuk onderwijs instellingen die het project hebben doorlopen met hulp van externe coaches. De prestaties van alle deelnemen de scholen zijn gemeten via uitge breide enquêtes onder deelnemers en alle betrokken organisaties, licht Jeroen Portier van het Wel TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zijnshuis Schou wen-Du iveland toe. Daaruit kwam naar voren dat On der de Wieken prima scoorde op het gebied van gastvrijheid, het be schikbaar stellen van middelen en het meedenken van docenten. Ook het leereffect op kinderen en de waardering door de doelgroep en betrokken organisaties werden als goed beoordeeld. Gisteren is die prestatie beloond met de overhandiging van een oor konde aan de leerlingen van groep 8 van Onder de Wieken. Alle par tijen op Schouwen-Duiveland zijn van plan door te gaan met het De Uitdaging. Niet alleen de twee scholen, maar ook de organisaties die coaches le veren: Rabobank, Zeeuwland, ge meente Schouwen-Duiveland en Welzijnshuis Schouwen-Duive land ervaren deelname als nuttig. deze zomer Vernieuwde menukaart Tapasgerechten HOTEL BRASSERIE DE LEUGENAAR Boulevard Bankert 132 - Vlissingen 0118 412500 - info@hoteldeleugenaar.nl www.hoteldeleugenaar.nl MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51