Aantal baantjes slachtoffers is afgenomen BEI TO©S Man kondigt dood 4l Tientallen neuroloog krijgen geld Van der Sloot beklaagt zijn lot in brieven tM Robotvoetballers weer thuis KRAS.NL dinsdag 26 juni 2012 Vakantiewerk lijdt onder economische crisis AMSTERDAM - Door de economi sche crisis zijn er dit jaar minder vakantiebaantjes. Dat stellen uit zendbureau Tempo-Team en werk geversorganisatie MKB Nederland desgevraagd. Randstad stelt dat het werk 'gelijk' is aan vorig jaar. „Van alle kanten horen we dat er minder vakantiebanen zijn dan vo rig jaar', zegt een woordvoerder van MKB Nederland. De organisa tie heeft geen cijfers, maar wijst op de stijgende werkloosheid en het feit dat bedrijven de hand op de knip houden. „Als bedrijven minder werk hebben, zijn er ook minder vakantiekrachten nodig." Uitzendbureau Tempo-Team merkt eveneens dat het aantal va kantiebaantjes dit jaar 'wel wat minder is'. Volgens de woordvoer der zijn bedrijven door de crisis, voorzichtiger. „Zij huren alleen va kantiekrachten in als dat strikt noodzakelijk is, terwijl ze daar voorheen makkelijker mee omgin gen. Vooral kantoorbanen voor de zomer zijn lastig te vinden. Bedrij ven zeggen: 'Zolang er niet direct dingen mis gaan, doen we het de ze zomer wat rustiger aan'.' Door het regenachtige weer, zijn ook in de horeca minder handen nodig, constateert hij. 'Die bedrijven ma ken dikwijls ook gebruik van vaste oproepkrachten.' Toch is de situa tie niet dramatisch, aldus de zegs man van Tempo-Team. 'Voor scho lieren en studenten zijn er zeker mogelijkheden. Maar zij moeten niet kieskeurig zijn en de handen uit de mouwen willen steken.' Vooral bij bedrijven waar continuï teit cruciaal is, zoals thuiszorg, pro ductiewerk en postbezorging, is volgens hem werk te vinden. Uitzendbureau Randstad stelt juist dat de hoeveelheid vakantiewerk 'gelijk is aan vorig jaar', meldt een woordvoerder. Zij baseert zich op een eigen inventarisatie. 'Er is dus hoop.' De banen zitten vooral in de traditionele sectoren voor va kantiewerk, aldus de woordvoer ster van Randstad, zoals horeca, lo gistiek en productie. Landbouworganisatie ZLTO ziet in de eigen sector niet veel minder va kantiewerk dan vorig jaar. De teelt van voeding draait ondanks de cri sis wel door, stelt hij. De productie van fruit - vooral hard fruit als appels en peren - valt dit jaar 'door de natuurlijke omstandigheden' wel wat lager uit, stelt hij, wat in die sector dus ook minder werk oplevert. 'Er hangt minder aan de boom.' LIMA - De wegens moord in Peru begin dit jaar tot 28 jaar cel veroor deelde Joran van der Sloot heeft zich uitvoerig beklaagd over zijn lot. In met de hand geschreven brie ven gericht aan een Peruaans tv-programma stelt Van der Sloot dat hij alleen de moord in 2010 op Stephany Flores (21) bekende, om dat hem was verzekerd hooguit 15 jaar cel te krijgen. Dit berichtten Peruaanse media zondagavond. Van der Sloot wil strafverminde ring omdat zijn toenmalige advo caat, José Luis Jiménez, hem valse toezeggingen deed. Hij zei de af grijselijke daad te hebben gepleegd onder invloed van drank en drugs. „Ik wens alle dagen dat ik terug in de tijd kon gaan om mijn daad on gedaan te maken", schrijft Van der Sloot. Jiménez bestrijdt de lezing en liet weten dat er geen sprake was van een dergelijke overeen komst over de strafmaat. De huidige advocaat van Van der Sloot, Maximo Altez, zei dat zijn cliënt afgelopen woensdag en vrij dag de brieven verstuurde omdat hij zijn straf onrechtvaardig zwaar vindt. Hij zou in een emotionele opwelling hebben gehandeld en daarom hooguit 5 jaar cel moeten hebben gekregen. Van der Sloot is in hoger beroep gegaan. ZOMER 2012 |XZ ifcr-rr-tr=+— K0MEM6E ÖOMÖERÖA6 TUSSEN! 12:35 EN 15:15 UUR... HENGELO - Tientallen patiënten van de omstreden ex-neuroloog Ernst Jansen Steur hebben een schadevergoeding gekregen. Het gaat om bedragen die variëren van enkele honderden euro's tot een som van 280.000 euro. Letselschadespecialist Yme Drost zei maandag naar aanleiding van een artikel in het AD dat tachtig mensen die hij bijstaat, een schade vergoeding hebben gekregen van het Medisch Spectrum Twente. Hij staat nog eens 25 mensen bij voor wie de schadeafwikkeling nog loopt. Ook zagen enkele tientallen mensen af van een civiele claim. Eind mei maakte het Openbaar Mi nisterie (OM) in Almelo bekend dat het Jansen Steur gaat vervol gen omdat hij jarenlang verkeerde diagnoses zou hebben gesteld. Vol gens het OM gaat het om mishan deling met zwaar lichamelijk let sel, mogelijk met de dood tot ge volg. Daarvoor zullen negen zaken extra onderzocht worden door een psycholoog of een psychiater. Volgens advocaat Drost kreeg een man 280.000 euro uitgekeerd om dat hij een jaar lang een verkeerde diagnose kreeg. De neuroloog zou hem hebben verteld dat hij leed aan ms, een aandoening van het centrale zenuwstelsel. Maar in wer kelijkheid ging het om een begin nende dwarslaesie, aldus Drost. „Hij is rolstoelafhankelijk gewor den. Als hij direct een goede diag nose had gekregen, was dat moge lijk niet het geval geweest." Drost zei dat de hoogtes van de uit gekeerde bedragen uiteindelijk ge middeld genomen meevallen. De letselschadespecialist zegt dat veel mensen de zaak nog niet achter zich hebben kunnen laten. „Dat kan pas als Jansen Steur zich voor de rechter heeft moeten verant woorden. Ze zitten nog vol vra gen. Waarom heeft Jansen Steur dit gedaan? Wat waren zijn motie ven?" SCHIPHOL - De kersverse wereldkam pioenen robotvoetbal van de Techni sche Universiteit Eindhoven werden maandag in stijl ontvangen op Schip hol. Het team Tech United won de ti tel zondag in Mexico met een over winning op het team uit Iran. Het team werd maandagavond ontvan- door Kumari den Ouden LEEUWARDEN - Hans Groeneweg (55) uit Leeuwarden kondigde eind vorige week zijn overlijden aan via Twitter en nam op ontroe rende wijze afscheid van zijn vol gers: „Maandag wordt palliatieve sedatie gestart en dan hoop ik een paar dagen later te overlijden. Het is over. Lichaam houdt op." Na zijn aangekondigde dood volgt 8-daagse riviercruise per MS Allegro* Riviercruise NOORDELIJKE PROVINCIËN 7 nachten cruise alle maaltijden aan boord I KRAS.NL-reis- leiding aan boord 1 x live-muziek gratis gebruik PAUL KUSTERS toosenhenk E0S ■~m. r*':. rj <Z3S3d LHraJ ALLERLAATSTE PLAATSEN !N JULI! Er zijn nog enkele plaatsen vrij op deze 8-daagse afwisselende cruise met het MS Allegro****. In de heerlijke zomermaand juli vaart dit schip vanuit Amsterdam naar de karakteristieke Friese steden Lemmer. Sneek. Leeuwarden en Harlingen. Daarna zetten we koers naar Waddeneiland Texel, Medemblik, de oude VOC-stad Hoorn, Zuiderzeestad Enkhuizen en Volendam. Boek snel en cruise mee deze zomer! Hét comfortabele MS Allegro is in 2011 gemoderniseerd en beschikt over o.a. een bar met lounge, restaurant, personenlift, sauna en massage- en wellness-salon. I Juli 7 €629 Juli 28 €579 I Prijs o.b.v. 2-pers. (voordeelhut)benedendek). Zie www.kras.nl/32653 waarom zou je meer betalen fm een stroom aan steunbetuigingen. Van familie, vrienden, kennissen, maar ook van vreemden. Zijn snel groeiende groep volgers kan zijn naderende einde op de voet vol gen. „Het gaat gebeuren. Ik ga de Twi light Zone binnen om mijn laatste reis te starten. Iedereen bedankt voor de hartverwarmende berich ten", luidt het ogenschijnlijk laat ste bericht van Groeneweg. Maar BERLIJN Aangifte tegen 'bosjongen' Hengelo De Berlijnse jeugdinstelling waar 'bosjongen' Robin van Helsum ne gen maanden zat, heeft aangifte te gen hem gedaan wegens oplich ting, zo meldden Duitse media maandag. De zorg voor de Neder lander zou 30.000 euro hebben ge kost. Dat geld wil de instelling te rug. De Hengeloër verbleef in een begeleidingsinstelling voor minder jarigen, terwijl hij twintig jaar is. DEN HAAG Alle pubers op gesprek bij arts Alle kinderen vanaf 14 jaar in het voortgezet onderwijs moeten van af volgend jaar een gesprek krijgen met een arts of verpleegkundige. Een belangrijk onderwerp is dan het risico van overgewicht, maar bijvoorbeeld ook pesten of een zaamheid. Het 'pubergesprek' is on derdeel van een actieplan van het ministerie van Volksgezondheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4