Toekomstvisie kostte fors meer tijd SCHOUWEN-DUIVELAND Roze zee van bloemen almanak Mol DINSDAG 26 juni 2012 17 Opbouw CAS is begonnen 18 en 19 Schouwse ambtenaren spendeerden 1330 uur en 8000 euro extra door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het opstellen van de gemeentelijke visie Tij voor de Toe komst kostte meer geld en veel meer tijd dan gepland. Het budget van 67.650 euro werd met iets meer dan 8000 euro over schreden. Het aantal uren dat de ambtenaren er aan werkten was aanzienlijk meer dan gepland. Be groot was 920 uur. Het werden uit eindelijk 2250 uur, 1330 uur meer dan voorgenomen. „We hebben veel meer gedaan. We zijn met het concept ook naar de inwoners ge weest," verklaart burgemeester Ge rard Rabelink de urenoverschrij- ding. De burgemeester weigert de extra uren om te rekenen in loonkosten. „Nee, dat doen we niet. We zien dit echt als een investering in de toekomst. We zijn trots op dit ei gen werk. Als we het hadden uitbe steed was het vele malen duurder geworden." Alleen van de ambtelij ke projectgroep zijn de uren ge teld. Mogelijk hebben ook project leider en stuurgroep extra uren ge maakt voor de toekomstvisie. In een brief aan de raad schrijven B en W dat het de eerste keer was dat de ambtenaren een dergelijk stuk schreven. „Er was geen refe rentiekader en onvoldoende tijd om de ramingen goed uit te wer ken. Ramingen waren daarom 'over de natte duim'." Tijdens de bezigheden is ook het werkmodel veranderd. Werd eerst gewerkt volgens het duurzame Pe ople, Planet, Profit-model; later is gekozen voor Wonen, Werken en Verblijven als uitgangspunt. Ver der was de rol van de stuurgroep niet transparant en tenslotte is het beeld dat ambtenaren over de vi sie hebben nogal wisselend. „Bij beleidsmedewerkers leeft de visie. Bij anderen veelal niet." Maar bij bevolking en gemeenteraad be staat draagvlak voor de toekomstvi sie, oordelen B en W tevreden. In Tij van de Toekomst blikt het gemeentebestuur dertig jaar voor uit. Vergrijzing en ontgroening hebben toegeslagen en dat heeft ge volgen voor dorpshuizen en scho len. Toerisme, vooral op of aan het water, is zeer belangrijk geworden. Het verleggen van de N59 is niet doorgegaan, maar het omstreden poldertracé in de N57 ligt er wel. Een beetje te laat, maar toch - zo staat in de raadsbrief - is een amb telijk werkgroep begonnen met het uitvoeringsprogramma voor de periode 2011-2014. DREISCHOR - Tussen Zonnemaire en Dreischor Bloemen die niet geschikt zijn voor de vaas, wel direct de blaadjes laat vallen. De velden op, een zaadje dat de meeste mensen wel ken- ligt deze roze zee van bloemen. Een groot want wie als kind wel eens een papaver of met de roze blomen staan er omwille van de nen van het wittebrood en/of harde bolletjes, veld met tere papavers. klaproos heeft geplukt weet dat de bloem vrij- zaadjes. De papaver brengt blauwmaanzaad foto Dirk-Jan Cjeltema BRUINISSE Vandaal boort gaatjes in tanks vrachtwagens Op en nabij Technologieweg in Bruinisse zijn zondag, tussen 16.00 en middernacht, gaatjes geboord in de dieseltanks van geparkeerde vrachtauto's. Drie vrachtwagens hadden gaatjes, waardoor de diesel langzaam op straat liep. Bij een an dere vrachtwagen bleef het bij een poging. Omdat de dieselolie niet werd opgevangen, lijkt het om ver nieling te gaan. KAPELLEBRUG Brand verwoest grote hooischuur Aan de Gentsevaart bij Kapelle- brug brandde maandagochtend een grote hooischuur uit. De brand weer richtte zich vooral op het voorkomen dat het vuur zich uit breidde naar een naastgelegen schuur niet koeien en liet de hooi schuur gecontroleerd uitbranden. De oorzaak is niet bekend. Uit de dakplaten kwam wat asbest vrij maar dat is niet verspreid. THOLEN Caravans gaan verloren bij brand Op earning De Muie in Sint-Maar tensdijk zijn maandagochtend twee stacaravans uitgebrand. Een derde caravan raakte beschadigd. De brand werd rond half 7 ontdekt. Toen de brandweer arriveerde, bleek al snel dat de twee caravans niet meer te redden waren. Hoe wel voor de zekerheid een ambu lance werd opgeroepen raakte nie mand gewond. Met een flinke klap op zijn kop maakte opa een einde aan het leven van de kleine kwelgeest die al weken zijn tuin aan het omploegen was. Trots als een indiaan met de scalp van zijn doodsvijand toonde hij, het staartje tussen vinger en duim ge klemd, het molletje aan het bezoek, dat net aan de zondagse borrel zat. Voor de dochter uit Middelburg was Tip? redactie@pzc.nl dit beeld van het rauwe plattelandsle ven zo bijzonder dat ze wijlen de mol vereeuwigde en de foto via face- book de wereld inslingerde. Een nichtje uit de Randstad zag de mol op haar computer. „Doet dat geen pijn bij de mol als je hem zo optilt aan zijn staart?" Naar waarheid kon de Middelburgse antwoorden: „Nee, hoor. Hij voelde er niets van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49