4l dinsdag 26 juni 2012 Geen mooiere plek dan hier op het strand, met de wind in haar haren en de geur van de zee in haar neus, om te dansen met haar hoepels. Dat plezier, dat ze zelf een paar jaar geleden ontdekte, wil Loots delen. „Dit is waar ik naar op zoek was, besefte ik toen ik zelf met hoepelen begon: een manier om mensen in beweging te krijgen en te hou den, omdat ze het zo leuk vinden dat ze dóór willen gaan." Bewegingspsychologen houden zich pre cies daarmee bezig; wat is de motivatie van mensen om te gaan bewegen? Hoe zorg je dat mensen dat blijven doen, dat sporten geen op dracht is, maar iets datje voor je plezier doet? Sinds Anna Loots twee jaar geleden besloot haar brood met hoepelen te gaan verdienen, Hoepel met die hoela! Op het strand bij Dishoek, ter hoogte van de duinover gang bij restaurant Duinlust, kun je haar soms in actie zien met haar hoepels: Anna Loots, die met haar 'iHoop- act' de halve finale van Holland's got talent haalde. De sport- en bewegingspsychologe promoot sinds een paar jaar het 'spelend sporten': hoepelen, dus. heeft ze al zo'n tweeduizend mensen in beweging gekregen. Dagelijks bezoeken zo'n tweehonderd mensen haar website www. ihoop.nl om een hoepel te bestellen of zich in te schrijven voor de cursussen of workshops. Hoepelen is booming. „Ik ben al geïnterviewd door NRC, De Pers en Het Parool, door glossy's als Viva, Glamour en Red, ik ben op tv geweest", somt Loots op. „En ook bedrijven boeken me in, voor workshops teambuilding. Er is echt een hoepelype." Hoepelen wordt steeds minder gezien als een kinderspelletje. En terecht, want hoepelen kun je tot op hoge leeftijd blijven doen. „De leeftijd van mijn cursisten loopt uiteen van 17 tot 81 jaar. Het is niet belastend voor de knieën, zoals hardlopen. Maar je verbrandt er net zoveel calorieën mee: 4- tot 600 per uur. Het is dé manier om je corsetspieren te versterken, je middel dus. Als je drie weken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44