:eeland 13 Ruim budget onderzoek en advies Geen gratis technisch hoger onderwijs DELSCHER commentaar Ja/nee/wellicht M Vogelbescherming eist direct begin natuurherstel DEZE WEEK KOOPJES dinsdag 26 juni 2012 door Edith Ramakers Waar heeft de provincie Zeeland een budget van 700.000 euro nu precies voor nodig? Provinciale Sta ten gaven hiervoor vrijdag groen licht, waardoor de weg naar de bouw van een nieuwe marinierska zerne in Vlissingen wordt gepla veid. Nu moet alleen de Tweede Kamer Vlissingen laten prevaleren boven Doorn. Het onderwerp staat in Den Haag vandaag op de agenda. De provincie beschouwt de zeven ton als een werkbudget. Een ruim budget weliswaar, waarvan het grootste deel bestemd is voor het bouwrijp maken van het terrein, waar de nieuwe kazerne zal ko men. Voor de wijziging van het bestem mingsplan zal ook nog een en an der geregeld moeten worden en daaraan zijn kosten verbonden. Een milieukundig onderzoek valt daaronder, waarbij gekeken wordt of de bodem verontreinigd is, maar ook hoe het gesteld is met de luchtkwaliteit als er straks meer militaire voertuigen rijden. Externe bureaus zullen ingescha keld moeten worden om te onder zoeken of alle militairen gehuis vest moeten worden in de nieuwe kazerne. De projectgroep, waarin vertegen woordigers van defensie, de pro vincie en de gemeente Vlissingen, zitten, hebben ook bestaande ge bouwen in Vlissingen op het oog, waar officieren huisvesting kun nen krijgen. De mogelijkheden daarvan moeten in beeld worden gebracht. Ook is een-deel van de grond waar op de kazerne is gepland, nog in bezit van een particulier. Over de grondprijs wordt onderhandeld en de onderhandelingskosten worden ook betaald uit het werkbudget van zeven ton. Daarvoor moet de Dienst Lande lijk Gebied ingehuurd worden. Ook wil de provincie een tech nisch financieel advies krijgen over de samenwerking tussen de overheid en het bedrijfsleven voor de bouw van de kazerne. door Marcel Modde VIDEO Gymles op de Markt in Middelburg. Basisscholieren kunnen er oefenen in handbal en rugby. Bekijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten lopen niet warm voor een proef met gratis technisch beroeps onderwijs in Zeeland. Volgens het college wordt de keuze voor een studie in deze richting niet gesti muleerd door het collegegeld af te schaffen. GS zien meer heil in het 'enthou siasmeren van jongeren (al op basisschoolleeftijd) voor deze stu dies'. Het grootste probleem voor het tekort aan technisch opgeleid personeel is namelijk het imago van dit soort beroepen, antwoordt het college op vragen van de PvdA- Statenfractie. De coalitiepartij verwacht dat door de economische en demogra fische ontwikkeling van Zeeland, in de toekomst meer vraag zal zijn naar technisch personeel. Voorals nog wordt het gat tussen vraag en aanbod eerder groter, aldus de PvdA. Het college bevestigt dat die zorg ook leeft bij werkgevers, het Vandaag buigt de Tweede Kamer zich over het plan van mi nister Hans Hillen om de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen te ver plaatsen. Zeeland hoopt op een volmondig 'ja'. Maar het zou wel eens een aarzelend 'wel licht' kunnen worden. Het kazerne-dossier is nog lang niet zo dik als het Hedwige-dos- sier, toch zou ook dit onder werp meer tijd kunnen vergen dan aanvankelijk werd aangeno men. In april koos de minister voor Vlissingen en leek de koers gelopen. Commissaris van de koningin Karla Peijs en burgemeester René Roep juich ten echter iets te vroeg, want de Tweede Kamer had nog niet gesproken. Wordt het vandaag ja, dan gaat in Zeeland alsnog de vlag uit. Blijft de Kamer aar zelen, dan zal de Zeeuwse lob by subtiel maar vasthoudend voortgezet moeten worden. De zeven ton die de provincie heeft gereserveerd voor de voor bereiding van de komst van de kazerne, komt daarbij dan mo gelijk goed van pas. DEN HAAG - Nederland moet per di rect beginnen met het herstellen van de natuur in de Westerschel- de. Dat heeft Vogelbescherming Nederland maandag voor de recht bank in Den Haag geëist in een zaak tegen de Staat der Nederlan den. In 2005 zijn de handtekenin gen gezet onder de Scheldeverdra- gen, maar nog steeds is er hele maal niets gebeurd, aldus de Vogel bescherming. Ze eist daarom on middellijke start van alle procedu res die nodig zijn om te komen tot ontpoldering van 6oo hectare in de Westerschelde, inclusief de Hedwigepolder. In 2014 moet alles gereed zijn. Vogelbescherming Ne derland wil dat de rechter de staat oplegt om binnen zes maanden na de vaststelling van het bestem mingsplan de ontpoldering van de Hedwigepolder in gang te zetten. Houdt de staat zich daar niet aan, dan moet haar een dwangsom van 3000 euro per dag worden opge legd, vindt de Vogelbescherming. Het vonnis van de Haagse recht bank wordt later dit jaar verwacht. onderwijs en branche-organisa ties. Maar de inzet van gratis on derwijs zet nauwelijks zoden aan de dijk, verwachten GS. De lande lijke ondernemersorganisatie voor technologische industrie FME- CWM had onlangs voor die optie gepleit. Het provinciebestuur bespreekt ko mend najaar de economische agen da van Zeeland. Daarin wordt vol gens GS 'ruim aandacht besteed aan deze problematiek en de oplos singsrichtingen'. Marinekazerne Zeeland milieustraat Huidige marinekazerne verzorging Rioolwater zuiverings installatie oefenen Oefenterrein brandweer P parkeren civiel MT Parkeren militair Felix Blnicewicz bron: Rapport werkgroep Marinekazerne Zeeland dinsdag, woensdag, donderdag én zaterdag 1e etage Grote markt 11-3, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3