18 33 Fred de Kraker en Adrie de Ridder pakken eerste provinciale winst Bouwman kan Twente treffen met Inter Turku Afscheid van Alfons dinsdag 26 juni 2012 Jong Zeeland gespeeld en kreeg ik wat last van hielspoor. Nu gaat het alweer wat beter." Vandepitte: „Omdat ik net een nieuw huisje heb, ga ik deze zo mer niet op vakantie. Donderdag traint het Zeeuws elftal, maar dan trainen we met Hoek ook. Die trai ning met het Zeeuws elftal moet door Fred Rabout OOSTBURG - Terwijl de gebroeders Scheele uit Terneuzen weer onge nadig toesloegen op het dagfond- concours vanuit Argenton pakten Adrie de Ridder uit Arnemuiden en Fred de Kraker uit Goes hun eerste provinciale zege op respec tievelijk Cahors en Pau. De Schee- les, vader Arjaan en zoon Jaap, za gen drie doffers de eerste drie prij zen pakken op het concours van uit Argenton. Ze hadden 49 doffers en duivin- nen ingezet. Naast één, twee en drie pakten ze ook nog de negen de prijs. Het kan bijna niet beter al leen vorig jaar op datzelfde con cours was het nog beter met acht in de provinciale toptien. Is het palmares van Arjaan en Jaap .niet op een A-viertje samen te vatten, voor Fred de Kraker en Adrie de ik dus laten schieten. Maar volgen de week doe ik wél mee. Ik heb nu een paar weken vrij gehad,-ben nu weer even bezig en heb daarna tot eind juli weer vrij. Ik vind het niet zo heel erg." Het duel met Club Brugge begint vrijdag om 19.00 uur, op sportpark Denoek. Op 28 juli hervat de selec- Ridder werd dat palmares wat pro vinciale overwinningen betreft ge opend. De 52-jarige De Kraker had op Pau, waarmee het ZLU seizoen werd geopend (grote fond met morgenlossingen) twee duivinnen Op kleine jonkies meegegeven. Hij heeft zijn winnende duif niet zien komen. „Ik was op de ZLU-site poolshoogte gaan nemen hoe het met de meldingen stond en toen ik buiten kwam zat mijn driejarige blauwe duivin op het hok. Een vol slagen verrassing voor mij zeker toen bleek dat het de eerste provin ciaal en tiende nationaal was. Een duifje dat van het hok van Henk Biemans uit Souburg komt" aldus een dolgelukkige De Kraker wiens seizoen niet meer kapot kan. Ook de 57-jarige Adrie de Ridder boekte zijn eerste provinciale suc ces. Steeds weer pakte hij er net naast. Nu deed zijn blauwe witpen tie van Hoek de training weer, waarna op vrijdag 3 augustus het traditionele duel met de West Zeeuws-Vlaamse selectie wordt ge speeld. Om het hoofdveld in Bier vliet helemaal opnieuw wordt aan gelegd, wordt dat oefenduel dit jaar in Hoofdplaat gespeeld. Tij dens de voorbereiding speelt Hoek het wel op het overnachtconcours vanuit Cahors. Door de slechte weersomstandigheden werd het echter geen overnacht maar een morgenlossing. Een jaarling duivin op kleine jonkies. Adrie zag hem wel komen vanuit de richting Goes dus niet uit 't gat. „Hij was wellicht door de felle wind wat uit koers geraakt maar dat mag onder deze omstandigheden. Wat ik min der leuk vond was dat, nadat hij ge land was, nog een keer de lucht in ging. Dan gaat de hartslag naar bo ven. Ik dacht een minuutje of drie duurde die provocatie maar het is ze vergeven. Ze mag het een vol gende keer weer zo doen." Naast deze drie concoursen stond voor de jonge duiven het tweede vites- seconcours vanuit Quievrain op de rol. Hier viel de snelste van Zee land op het hok van Martin Rot- thier in Heikant. ook nog tegen Philippine en Zele. Een oefenwedstrijd tegen Malde- gem staat onder voorbehoud op het programma. In het toernooi om de districtsbeker treft Hoek zondag-hoofdklasser Goes, zater dag-eersteklasser Terneuzense Boys en zondag-eersteklasser Dos- ko. MIDDELBURG - De kans is bijzonder groot dat Pim Bouwman volgende maand met zijn club Inter Turku aantreedt tegen FC Twente. De Enschedese club werd maan dag tijdens de loting voor de eer ste voorronde van de Europa Lea gue aan UE Santa Coloma uit An dorra gekoppeld. Wanneer FC Twente het bescheiden clubje ver slaat, wacht in de tweede voorron de Inter Turku, de Finse werkge ver van de uit Oost- Souburg af komstige middenvelder Bouw man. Die twee duels worden dan op 19 en 26 juli gespeeld. Inter Tur ku begint met een uitwedstrijd. Tom Boere komt op die twee don derdagen ook in actie, met AA Gent. De Belgische club van de aanvaller uit Terneuzen treft in de tweede voorronde van de Europa League FC Differdange 03 (Luxem burg) of NSI Runavik (Faröer Ei landen). BERGHEM Max van Schoonhoven tweemaal voorin De jonge wegracer Max van Schoonhoven heeft afgelopen weekeinde een prima debuut ge maakt in de Honda NSF Cup, de talentenklas van de motorsport bond KNMV. De veertienjarige in woner van Kamperland werd zater dag op het circuit van Berghem vierde en een dag later finishte hij als derde in het internationale ge zelschap. Zijn één jaar oudere broer Gert reed eveneens verdienstelijk in de Yamaha 125R Cup. Hij legde zater dag beslag op de tiende plek en passeerde zondag als zevende de meet. PRAAG Van 't Westende pakt net geen brons Judoka Sam van 't Westende heeft net naast het brons gegrepen tij dens een Europa Cuptoernooi in Praag. De Vlissinger verloor al in de eer ste ronde van de klasse -73 kilo om dat hij tegen enkele straffes aan liep, maar vocht zich daarna via de herkansingen knap terug. Hij won drie partijen op rij. In de strijd om het brons delfde hij uiteindelijk het onderspit tegen de Engelsman Patrick Dawson, die het duel op ip- pon won. MIDDELBURG Van Ommen en Fitsch alsnog opgeroepen Jeroen van Ommen (GPC Vlissin- gen) en Lionel Fitsch (Hoek) zijn alsnog opgeroepen voor de Zeeuw se voetbalselectie die volgende week woensdag in Goes tegen Lier- se SK speelt De beide verdedigers vullen de selectie van trainer Dolf Roks aan tot 21 spelers. Yves Nyemb (Goes) en Tim van Hasselt (Vlissingen) waren de laatste afmel- ders. Donderdag en volgende maandag traint de selectie in Goes, voordat Lierse SK op woensdag (19.30 uur) de sparringpartner is. ZEEBRUGGE Knappe vierde plaats voor Oemoemenoe De rugbyers van Oemoemenoe heb ben op het IBIS Styles Strandrugby in Zeebrugge een vierde plaats be haald. Zaterdag won Oemoemenoe alle duels in de poulefase, waardoor de Middelburgers doorstootten naar het hoofdtoernooi op zondag. In de strijd om de derde plaats verloor Oemoemenoe met 7-3 van de Ghent Magnets. MIDDELBURG Gunst tweede in klimwedstrijd Davy Gunst uit Yerseke is in een zware klimwedstrijd in het Belgische Ostiches als tweede geëindigd. Toen op drie ronden voor het einde Nathan van Hooij- donk aanviel sloot Gunst aan. Daardoor draaide het uit op een sprint met twee. Die verloor Gunst. Thijs de Lange uit Kattendijke is in de Acht van Bladel, een junio- renklassieker, op de vijfde plaats geëindigd. De meerdaagse wed strijd bestond uit drie ritten in lijn en een tijdrit. Voor de voetballers van Hoek duurde de zomerstop dit jaar maar kort. Gisteravond stond de eerste training van het seizoen al op het programma. foto Peter Nicolai Eric Hellemons trainde gisteravond met 18 fitte spelers. Hoek neemt vrijdag rond het duel met Club Brugge af scheid van Ferry Alfons. De oud-speler van Hoek speelde vele jaren bij de hoofdklasser, maar komt met ingang van het nieuwe seizoen uit voor VC Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33