Hillen staat pal voor kazerne in Vlissingen 1890 Zuivering afvalwater kost miljoenen Schijn bedriegt De krant 6 weken voor 18 euro! PZC dinsdag 26 juni 2012 De afgelopen dagen was ik samen met mijn dochter op een muziek festival. Zij houdt van hardrock en metal. Dus stuurden wij de auto afgelopen donderdag richting België naar één van de grootste metalfestivals. Graspop Metal Meeting 2012. Mijn muziek smaak is breed en met een beetje wringen past de metal daar ook nog wel in. Een goede vriend uit Den Haag zou ons vergezellen met zijn zoon. En zo gebeurde het dat een veertiger, een vijftiger en twee tieners zich plots op een me- talfestival bevonden. Zou ik er uit mezelf naar toe zijn gegaan? Eer lijk antwoord? Nee, maar dat is het heerlijke van kinderen en met name pubers. Ze nemen je mee naar zaken en dingen waarvan je het bestaan niet eens kende. Zo kan het gebeuren dat je als vijftig jarige opeens tussen allerlei men sen staat waar je normaal gespro ken toch wat minder mee in aan raking komt, om het zachtjes uit te drukken. Tatoeages, piercings, hanenkammen en kleding die maar één ding lijken te zeggen: COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tbolen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeëuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nJ/lezersservtce of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt vart abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacystatement op www.pzc.ni Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (re) Stuur de bon naar: PZC; Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 voorletters m/v Telefoonnummer Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens In «zsassagsseasBg® Blijf uit mijn buurt! Maar het con trast tussen hun uitstraling en ge drag zou niet groter kunnen zijn. Zo zwart als hun uitstraling is, zo voorkomend en respectvol was de omgang. Wanneer je met dui zenden mensen en vele nationali teiten bij elkaar bent, wil je wel eens tegen iemand opbotsen. Ver volgens word je bedolven onder duizend excuses in vele talen. Be hulpzaamheid, voorkomendheid en respect was al wat de klok sloeg. Dat en genieten van enthou siasme voor muziek. En al die zwarte kleding, ach, dat was ook wel weer handig want onze vriend met z'n blauwe T-shirt was op een kilometer afstand zichtbaar. We namen onze kinde ren mee naar Ozzy Osbourne, Slash, Twisted Sister, Thin Lizzy en Europe en zij namen ons mee naar Eluveitie, August Burns Red en Rival sons. Zij namen ons mee en wij hen. Zo leerden we van toen en van nu. Maar misschien leerden wij als volwassenen wel iets dat onze kinderen volstrekt normaal lijken te vinden. Schijn bedriegt. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Defensie gaat ervan uit dat 850 van de 1890 mariniers 'op' de kazerne blijven slapen (45 procent). Vandaag is een spannende dag voor Zeeland. De Tweede Ka mer praat over het voornemen van minister Hans Hillen van De fensie om de Van Braam Houck- geestkazerne te verplaatsen van Doorn naar Vlissingen. Een dos sier dat nog niet in kannen en kruiken is.. Ook na vandaag niet. door Jeffrey Kutterink Het is alweer een maand of tien gele den dat bekend wordt dat minister Hans Hillen van De fensie onderzoekt of de mariniers kazerne in Doorn kan worden ver plaatst naar Vlissingen. Na veel ge- cijfer hakt hij in april de knoop door: wat hem betreft kan het. Let wel: het is een voornemen en nog geen kabinetsbesluit. De mogelijke verhuizing zorgt voor veel röring in de Tweede Ka mer. Wat mensen dwars zit is dat nieuwbouw in Zeeland 6o miljoen euro meer kost dan renovatie van de marinierskazeme in Doorn. Om meer zicht op de zaak te krij gen hoort de Kamer betrokkenen uit Zeeland en Utrechtse Heuvel rug, de gemeente waar Doorn on der valt. Maar veel wijzer wordt ze daar niet van. Daarom worden ambtenaren opgetrommeld voor meer achtergrondinformatie. Dat lost de mist slechts een beetje op. Daarom is de minister vorige week schriftelijk aan de tand gevoeld. 124 vragen kreeg hij op zijn bord. Maandag gaf hij antwoord; veertig pagina's lang. Hij blijft erbij dat hij geen Sinter klaas kan spelen. Er moet een zake lijke afweging worden gemaakt tus sen Doom en Vlissingen. Waarom toch Vlissingen? Omdat hij ervan uitgaat dat de kosten voor verhui zing lager zullen uitvallen dan nu geschat. Dat moet ook. Want de minister zoekt een alternatief voor Doorn, omdat het ook bij Defen sie allemaal goedkoper moet Uit het onderzoek dat de minister de komende twee maanden nog uitvoert moet blijken of de verhui zing naar Zeeland ook echt goed koper uitvalt. Nu kan Hillen daar nog niets over zeggen. Het is bij voorbeeld niet bekend waar mari niers in Zeeland straks kunnen oe fenen en trainen. Hoe meer mari niers in Zeeland terechtkunnen, hoe minder hoeven uit te wijken naar elders in Nederland. En dat spaart geld uit. De provincie praat nu met landeigenaren over mede gebruik van terreinen. Duidelijk is wel dat de in Vlissingen gebouwde marineschepen Rotterdam en Jo- han de Witt zowel in Den Helder als Vlissingen zullen worden inge zet bij oefeningen. Een vergelijking maken tussen Doorn en Vlissingen is niet zinvol en niet mogelijk, vindt Hillen. De gerenoveerde kazerne in Doorn biedt alleen onder voorwaarden genoeg ruimte. Bovendien kan de kazerne daarna niet meer worden uitgebreid. Dat is Defensie een doorn in het oog. Er is nu eenmaal behoefte aan meer ruimte. Door dat de veiligheidssituatie in de we reld sterk verandert, heeft het Korps Mariniers meer en ander materieel nodig. Daar komt bij dat in Doorn nog niet alles aan vervan ging toe is en het terrein is inge deeld. In Zeeland gaat het uitslui tend om nieuwbouw en zijn terrei nen geheel naar inzicht in te vul len. Den Helder is geen optie. Want ook daar is onvoldoende ruimte, aldus Hillen. Hij erkent dat Defensie vooral naar de kosten kijkt en niet naar maatschappelij ke effecten. De reacties onder de mariniers over de verhuizing lo pen uiteen. Dat mensen dreigen Defensie te verlaten ziet Hillen als onvermijdelijk. Een dip is van tij delijke aard en geeft kansen voor werving van nieuw personeel. Van een cadeautje aan Zeeland - zoals sommige Kamerleden den ken - is geen sprake. Hillen schrijft met wie hij wanneer contact heeft gehad en bestrijdt dat hij commis saris van de koningin Karla Peijs toezeggingen heeft gedaan. Ook is de kazerne geen 'compensatie' voor het mogelijk onder water zet ten van de Hedwigepolder. Of de antwoorden genoeg zijn om de Kamer vandaag te overtuigen van Hillens voornemen moet blij ken. Ook al vindt de Kamer het goed dat de minister voorbereidin gen treft voor de verhuizing, is de race politiek gezien nog niet gelo- pen. Zodra de minister in de loop van de zomer de Kamer een exact overzicht van de kosten stuurt, -kan ze nog steeds de kont tegen de krib gooien. Of dat de Kamer in huidige of nieuwe samenstelling is, is afwachten. Maar een ja van daag brengt de verhuizing van de kazerne naar Vlissingen wel weer een stap dichterbij. Minister Hans Hillen van Defensie door Edith Ramakers MIDDELBURG - Waterschap Schelde- stromen investeert zo'n 88 mil joen euro in de verbetering van rioolgemalen, transportleidingen en rioolwaterzuiveringen. Met die ingreep moet de kwaliteit van het afvalwatersysteem jarenlang ge waarborgd zijn. De investering is noodzakelijk om het afvalwater te zuiveren en om het regenwater snel te verwerken. In de toekomst staat het water schap voor 'uitdagingen', omdat door klimaatveranderingen extre me neerslagsituaties zich steeds va ker zullen voordoen, meldt Wil lem Ginjaar, lid van het dagelijks bestuur van het waterschap. 85 procent van 88 miljoen euro is voor deze kwaliteitsverbetering ge reserveerd. Met de overige 15 pro cent worden vernieuwende syste men in de verwerking van slib en energiehuishouding ontwikkeld om de bedrijfsvoering efficiënter en duurzamer te maken. Het waterschap werkt volgens het Bestuurakkoord Water én de visie op de afvalwaterketen van de der tien Zeeuwse gemeenten. Het schap en de gemeenten zijn sa men verantwoordelijk voor de af- valwaterketen. Gemeenten zorgen binnen de be bouwde kom voor het inzamelen van afvalwater en het afvoeren van regenwater. De waterschap pen transporteren het naar de zui veringsinstallaties en zuiveren het afvalwater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2