18 Vragen rond invulling van bouwput Bloedbank naar Vlissingen m 1 Platform zet zich in voor behoud van torenuurwerk Sint Laurens Oplaadbare LEDIamp dinsdag 26 juni 2012 m i OVERLEG In september duidelijkheid „Als er feest was bij familie in Klein-Abeele, dan gingen mijn vader en ik daar op de fiets naartoe. Bij de thee of koffie kregen we dan smouters te eten" door Theo Giele MIDDELBURG - Overleg tussen de gemeente Middelburg en Heij- mans Bouw Zeeland heeft maan dag niet geleid tot een besluit over de aanpak van de bouwput aan de Zuidsingel. Zowel op technisch en financieel gebied liggen er nog een aantal vragen. Volgens wethouder Albert de Vries is het de bedoeling dat die vragen voor 1 september be antwoord zijn. De put, die oorspronkelijk is ge maakt als parkeergarage van een nieuw theater, ligt al ruim zeven jaar te wachten op invulling. Een plan voor een project met in 76 appartementen en grondgebon den woningen in de hogere prijs klasse bleek, mede door de finan ciële crisis, te hoog gegrepen. Heij- mans Bouw Zeeland - voorheen de Walcherse Bouw Unie - besloot vervolgens om de put in drie fases te bebouwen. Het plan gaat uit van in totaal 36 woningen, maar de kans dat het korte termijn lukt voldoende woningen te verkopen noemt De Vries 'discutabel'. De put is eigendom van Heijmans Bouw Zeeland, maar de gemeente heeft de kosten voor de afwerking van de put (2,5 miljoen euro) voor geschoten en heeft daardoor ook fi nanciële belangen bij het project. Verder heeft de gemeente Middel burg al miljoenen euro's afgeschre ven op de bouwput. Tenslotte loopt er nog een arbitragezaak tus sen de gemeente en de oorspron kelijke bouwer van de bouwput, TBI Voormolen, ovër de kosten. Wanneer die zaak door een schik king of een uitspraak in de arbitra gezaak tot einde wordt gebracht, is nog niet duidelijk. De put is vorig jaar leeggepompt. Er zal nu zand in gestort worden tot het niveau van de eenlaagspar- keergarage voor de eventueel te bouwen appartementen. Aan de bouwput in de Koningsstraat staat nog een aantal dichtgespijkerde panden die plaats maken voor nieuwbouw. Mogelijk dat dat ge beurt vootdat er op de put nieuw bouw komt. Dat is nog een punt van afweging, aldus De Vries. Als over twee maanden meer dui delijkheid is over de te begane weg kan ook de vraag beantwoord wat er zal gebeuren met de put, of het deel van de put dat nog niet be bouwd wordt. In het verleden zijn suggesties gedaan om van het ter rein een tijdelijk parkeerterrein of een verdiept parkje te maken. SINT LAURENS - Om het uurwerk in de kerktoren van Sint Laurens te behouden worden op 24 en 25 augustus enkele activiteiten gehou den in het dorp. Het uurwerk is in eigendom van de kerk. Maar omdat iedereen baat heeft bij de klok is er een Platform Behoud Torenuurwerk opgericht dat in samenwerking met de dorpsvereniging de activiteiten or ganiseert. Kunstenaars uit het dorp bieden werk te koop aan, er worden boe ken, kaarten, kaarsen, bloemen, voedingswaren en nog meer ver kocht. Verder zijn er de hele dag ac tiviteiten voor jong en oud. Op Hof Popkensburg is op vrijdag een concert voor fluit en piano en een dag later Popkensrock. Verder is er een gezamenlijke maaltijd. De opbrengst van alle activiteiten wordt besteed aan de vervanging of reparatie van het torenuurwerk van Sint Laurens. door Pieter van Geldere MIDDELBURG - Bloeddonoren uit Middelburg moeten binnenkort naar het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis (ADRZ) in Vlissingen voor hun donatie. Wanneer pre cies is nog niet bekend. Hierdoor wordt de reistijd van veel Middel burgers voor een donatie vergroot. Wat dit voor gevolg kan hebben voor het donorenbestand in Mid delburg kon Sanquin, de landelijke organisatie van bloedvoorziening, nog niet zeggen. Voor Vlissingers wordt het juist ge makkelijker. Die moeten nu naar Middelburg komen om bloed te ge ven. Zij kunnen dat voortaan in hun eigen stad doen. Dat zou ook extra donoren kunnen opleveren. Met het sluiten van de donatieloca tie van Sanquin in het Jan Matens- huis is de weg vrij voor nieuwe ei genaar SVRZ om het gebouw te slopen. De zorgorganisatie kocht het pand eind vorig jaar van het ADRZ en wil met de sloop van het Matenshuis meer ruimte creë ren voor nieuwe eenpersoons zorg- appartementen voor patiënten met lichamelijke en geestelijke klachten. De sloop begint pas na dat alle voorbereidingen zijn ge troffen. Bovendien staat nu de bouwvak voor de deur. SVRZ geeft in een reactie aan met name de omwonenden tijdig te willen informeren over de werkzaamhe den. De bouw zal waarschijnlijk in 2013 plaatsvinden. Deze zal onge veer een jaar duren. Alecto sfeerverlichting Deze spatwaterdichte, lichtgewicht LED-lamp is draag baar en oplaadbaar. De ideale oplossing voor wanneer u op een zwoele zomeravond nog buiten wilt zitten als de zon al onder is. Of neem hem mee naar de camping! De lamp is voorzien van een handig laadstation en gaat automatisch branden als hij van het laadstation genomen wordt. Adviesprijs 49,95 Lezersprijs€ 39,95 *excl. verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18