'Bezuinigingen komen straks te laat' Gymles op het strandje van Middelburg WALCHEREN almanak Mol door Theo Ciele MIDDELBURG - Het grondbedrijf, de schuldenlast en de verschuiving van taken naar de gemeente zijn fi nanciële tijdbommen die in de ge meente Middelburg tikken. Maandagavond klonken tijdens de algemene beschouwingen in de ge meenteraad zorgelijke geluiden over de financiële positie. Met na me de oppositiepartijen SGP, Christenunie en GroenLinks ver weten het college van burgemees ter en wethouders dat er nu nog geen nieuw bezuinigingspakket ligt om dreigende tekorten op te vangen. Nieuwe bezuinigingen komen straks te laat en hebben pas in 2014 effect. "Terwijl wij weten dat de klappen al in 2013 vallen", al dus GroenLinks-fractievoorzitter Luc Vandezande. Hij vroeg zich af waarom het college kennelijk be sloten heeft voorlopig niets te doen. "Staat er soms een cultuur tempel tussen de coalitiepar tijen?", vroeg hij, verwijzend naar de discussie over de bouw van een nieuw theater in het Molenwater- park. Chris Dekker (SGP) zei het jam mer te vinden dat er niet nu al in grijpende keuzes worden gemaakt. Namens coalitiepartij LPM nam Piet Kraan veelvuldig het woord 'zorgelijk' in de mond. "We zullen de broekriem duchtig moeten aan trekken", aldus Kraan. Hij toonde echter begrip dat niet nu al nieu we bezuinigingsmaatregelen op pa pier staan. "Daar moet je eerst goed over nadenken", aldus Kraan. De Partij van de Arbeid en het CDA stelden de nieuwbouw van het Admiraal de Ruyter Zieken huis nog aan de orde. "Als de ge meenten Vlissingen en Middel burg eruit kunnen komen, moet dat toch ook' lukken tussen het ADRZ en investeerder Van Koe- veringe", aldus CDA'er Jan Zwe- mer. De PvdA-fractievoorzitter pleitte voor een geheel nieuwe zieken huisorganisatie. Hij wil een veel grotere maatschappelijke invloed op het beleid van het ziekenhuis. "Dit moet echt veranderen", aldus De Doelder. D66 pleitte in haar beschouwin gen voor de vorming van één ge meente Walcheren. De WD sprak het onaanvaard baar uit van de verplaatsing van culturele instellingen van Middel burg naar de Vlissingse Timmerfa briek. DINSDAG 26 juni 2012 17 Wennekes verzamelde levensverhalen 18 en 19 Oppositie in Middelburgse gemeenteraad mist duidelijke keuzes Rolstoelende jongeren gaan voor ton 20 en 21 MIDDELBURG - Leerlingen van basisscholen in markt. Op die zandvloer konden de kinderen rugby werd eerst de tackle geoefend op kus- lingen te interesseren voor uiteenlopende Middelburg-maakten maandag kennis met ver- oefenen in handbal en rugby. Rugbyvereni- sens. Daarna volgde een wedstrijdje. Bij het sporten. Dinsdag zijn de laatste strandactivitei- schillende sporten. De gymles was nu eens ging Oemoemenoe en handbalvereniging handbal zat een soortgelijke opbouw. De ge- ten op de Markt: beachvoetbal en jeu de bou- niet in de gymzaal, maar in het zand op de E.M.M. waren bij de clinic betrokken. Bij het meente hoopt met dit soort activiteiten leer- les. foto Lex de Meester BRUINISSE Vandaal boort gaatjes in tanks vrachtwagens Op en nabij de Technologieweg in Bruinisse zijn zondag, tussen 16.00 uur en middernacht, gaatjes ge boord in de dieseltanks van gepar keerde vrachtauto's. Drie vrachtwa gens hadden gaatjes, waardoor de diesel langzaam op straat liep. Bij een andere vrachtwagen bleef het bij een poging. Omdat de dieselolie niet werd opgevangen, lijkt het om vernieling te gaan. KAPELLEBRUG Brand verwoest grote hooischuur Aan de Gentsevaart bij Kapelle- brug brandde maandagochtend een grote hooischuur uit. De brand weer richtte zich vooral op het voorkomen dat het vuur zich uit breidde naar een naastgelegen schuur met koeien en liet de hooi schuur gecontroleerd uitbranden. De oorzaak is niet bekend. Uit de dakplaten kwam wat asbest vrij maar dat is niet verspreid. THOLEN Caravans gaan verloren bij brand Op camping De Muie in Sint-Maar tensdijk zijn maandagochtend twee stacaravans uitgebrand. Een derde caravan raakte beschadigd. De brand werd rond half 7 ontdekt. Toen de brandweer arriveerde, bleek al snel dat de twee caravans niet meer te redden waren. Hoe wel voor de zekerheid een ambu lance werd opgeroepen raakte nie mand gewond. Met een flinke klap op zijn kop maakte opa een einde aan het leven van de kleine kwelgeest die al weken zijn tuin aan het omploegen was. Trots als een indiaan met de scalp van zijn doodsvijand toonde hij, het staartje tussen vinger en duim ge klemd, het molletje aan het bezoek dat net aan de zondagse bonel zat. Voor de dochter uit Middelburg was Tip? redactie@pzc.nl dit beeld van het rauwe plattelandsle ven zo bijzonder dat ze wijlen de mol vereeuwigde en de foto via face- book de wereld inslingerde. Een nichtje uit de Randstad zag de mol op haar computer. „Doet dat geen pijn bij de mol als je hem zo optilt aan zijn staart?" Naar waarheid kon de Middelburgse antwoorden: „Nee, hoor. Hij voelde er niets van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17