Tahrirplein viert feest om Mursi 399,- buitenland 19 Veilig en comfortabel onderweg? Bel direct 0341 - 27 40 40 voor een gratis uitgebreide brochure! Bon voor brochure! maandag 25 juni 2012 Moslimbroeder zegt lidmaatschap op om gematigden en christenen tegemoet te komen Groot was de feestvreugde toen gisteren bekend werd wie de nieuwe president van Egypte wordt. De blijd schap betrof ook de neder laag van zijn tegenstander. Tienduizenden mensen stonden gisteren in de drukkende hitte op het Tahrirplein in Caïro te wachten op het verlossende woord van de Egyptische kiescom missie. Het plein was het epicen trum van de opstand van vorig jaar. Toen bleek dat de conservatie ve moslimbroeder Mohammed Mursi had gewonnen, ging een groot gejuich op. De menigte riep leuzen als 'Allah is groot' en 'Weg met het militaire bestuur'. Luid claxonerend reden de aanhangers van Mursi door de straten. Hij kreeg meer stemmen dan zijn tegenstander, oud-premier Ahmed Shafiq. Beiden waren op zaterdag 16 en zondag 17 juni tegen elkaar uitgekomen in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Vol gens de officiële cijfers kreeg Mur si 51,7 procent van de stemmen en Shafiq 48,3 procent. De feestvreugde had vooral te ma ken met de nederlaag van Shafiq. Hij was de laatste premier onder Mubarak en werd gezien als de kandidaat van de militaire raad die Egypte nu regeert. Onder de aan hangers van Shafiq was de stem ming volkomen anders. Mensen huilden, schreeuwden en hielden hun hoofd tussen hun handen. „Het is een verdrietige dag voor Egypte, ik geloof niet dat Mursi Mohammed Mursi Naam: Mohammed Mursi Isa al-Ayyat Geboortedatum: augustus 1951 (exacte datum onbekend) Functie: Was voorzitter van de Vrij heids- en Gerechtigheidspartij, die door de Broederschap is opgericht. Omdat de partij niet aan de verkie zingen mocht meedoen, legde Mur si zijn functie neer. Officieel deed hij als onafhankelijk kandidaat een gooi naar het presidentschap. Kreeg steun van het goed geoliede echt heeft gewonnen. Het is triest dat deze man en zijn groep Egypte zullen vertegenwoordigen", zei een aanhanger van Shafiq. Ook in de Gazastrook, die aan Egypte grenst, was het feest. Pales- campagneapparaat van de Broeder schap. Loopbaan: Afgestudeerd inge nieur. Zat van 2000 tot 2005 in het parlement. Bijzonderheden: Heeft de reputa tie geen charisma te hebben en slechts tweede keus te zijn. Zegt dat hij de vrijheid van vrouwen wil respecteren om kleren naar eigen keuze te dragen. Probeert de chris telijke minderheid van de Kopten gerust te stellen. tijnen schoten in de lucht om de overwinning van Mursi te vieren. Mahmoud Zahar van dë radicale Hamasbeweging sprak van 'een historisch moment en een nieuw tijdperk in de geschiedenis van Egypte'. Mursi is erg kritisch over Israël, terwijl voorganger Mubarak juist een belangrijke bondgenoot van de Joodse staat was. Mursi was lid van de Moslim Broe derschap. De conservatieve bewe ging had eerder dit jaar ook al de parlementsverkiezingen gewon nen. Christelijke Egyptenaren en gematigde moslims vrezen daar om dat Egypte een strengislamiti- sche staat wordt. Om ze tegemoet te komen, heeft Mursi zijn lidmaat schap opgezegd. Mursi krijgt als president de zware taak het tot op het bot verdeelde Egypte te vereni gen. Het geweld neemt toe en de economie zit in het slop. Een nieu we grondwet is er niet en het par lement is ontbonden. zie onze website:buitenland Euforie bij aanhangers op het moment van bekendmaking MAIDUGURI Belangrijk lid sekte Boko Haram dood Een belangrijk lid van de Nigeriaan- se radicaalislamitische sekte Boko Haram is dood. Boko Haram laat in een verklaring weten blij te zijn met het 'martelaarschap' van Habi- bu Bama. De oud-militair was be trokken bij een bomaanslag op een kerk bij Abuja op 25 december. Hij stierf aan verwondingen die hij eer der deze week opliep bij vuurge vechten met veiligheidstroepen. STOCKHOLM Vrouw zit naast dode in vliegtuig Een Zweedse heeft een vergoeding van Kenya Airways gekregen om dat ze tijdens een reis van Schiphol naar Tanzania naast het lijk van een man had gezeten. Volgens de vrouw zag de man er bij het instap pen niet gezond uit. Eenmaal in de lucht overleed hij. Zijn lichaam werd op drie stoelen onder een de ken gelegd. De vrouw zat aan de an dere kant van het gangpad. ASUNCION President Paraguay spreekt van coup De Paraguayaanse president Fer nando Lugo heeft gisteren zijn af zetting een 'parlementaire coup' en een 'georkestreerde uitspraak' genoemd die niet is gebaseerd op aanvaardbaar bewijsmateriaal. Oud-bisschop Lugo zei op de natio nale televisie dat hij is afgezet om dat hij de arme meerderheid in Pa raguay wilde helpen. PEKING Chinees ruimteveer gekoppeld aan station Drie Chinese astronauten hebben gisteren een ruimteveer aan een ruimtestation gekoppeld. Het is de eerste keer dat China de manoeu vre uitvoerde. Vorige week werd de ruimtecapsule al vanaf de grond aan het station gekoppeld. Gisteren ontkoppelden de astronauten het ruimteveer om die later met de hand weer te koppelen. Nr. 1 in scootmobielen'. Gratis brochure? Bel 0341 27 40 40 of kijk op www.molenaarscootmobielen.nl Makkelijk te bedienen dashboard Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Voldoende bodem vrijheid Minimale draaicirkel Zitcomfort c.q. verstel- mogelijkheden van de Differentiële aandrijftechniek Verstelmogelijkheden ten behoeve van vergroten of verkleinen van de beenruimte U kunt met een scoo'tmobiel van Molenaar veilig op pad. Ga samen winkelen, op visite of naar hel. speelveldje met uw kleinkind. Reist u wel eens langere afstanden? Of gaat u samen met uw scootmobiel uw dagelijkse boodschappen doen? Onze scootmobielen doen er niet moeilijk over. Voortaan bepaalt u zelf weer waar u naar toe gaat! Ga er.lekker op uit, blijf zelfstandig en mobiel! Bel voor een afspraak of thuisdemo: 0341 - 27 40 40. Scootmobielen v.a. TÜV Opvouwbare scootmobielen. Altijd en overal mobiel! ts i _,V of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen Elektrische fietsen Naam: Vaste scootmobielen. Lange afstanden? geen probleem! Vrijblijvende demo? Molenaar geeft graag onafhankelijk advies bij u thuis Wij komen graag langs met onze.rijdende showroom. 1 Adres: j Postcode. Plaats: i Telefoon: ■E-mail; wk26._Ml_f Bel 0341 - 27 40 40 Niet geldig i.cm. andeie acties Exd. mand en aimleggeis. Bezoek een winkel bij u. so de buurt Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur Alkmaar Rijnstraat 117 Roden Wesleresch 8 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Roosendaal Oostplein 17a Arnhem Ringoven 16 Best Emdhovenseweg 30 Doetinchem Havenstraat 150 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk tageweg 35e Heen) Nunspeet l-ian 18 te speciaalzaken Vecnendaal Gicc-neveldsclaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Metcuriusweg 15 Wateringen Weert Rcermondseweg SSb Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9