Athene wenst meer tijd 81 buitenland 'Niemand zit op oorlog met Syrië te wachten' Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc \Jï op een abonnement én een Samsung Galaxy S Advance voor slechts 9,-! maandag 25 juni 2012 Bezuinigingsplannen afgezwakt MUgly het meeSt Ug!y Nieuwe regering zwakt bezui- nigingsplannan af om econo mie te stimuleren. Minister Schauble wil Europe se regering. 'Centrale bank voor centrale banken' pleit voor Europese bankenunie. ATHENE - De nieuwe Griekse rege ring schrapt enkele belastingen, staakt ontslagrondes en neemt twee jaar extra de tijd voor de strenge bezuinigingen die Athene in ruil voor noodhulp zijn opge legd. Dat staat in de regeringsver klaring die het kabinet van pre mier Antonis Samaras heeft uitge bracht. „We streven er in het alge meen naar niet verder te snijden in lonen en pensioenen, en de be lastingen niet verder te verhogen", meldt de regering-Samaras. Voor de rigoureuze begrotingshervor mingen vraagt zij ten minste twee jaar langer de tijd, 'om de vraag, de ontwikkeling en de werkgele genheid te stutten'. „Zo kan het einddoel voor de be groting worden behaald zonder verder te korten op salarissen en pensioenen of publieke investerin- gen, maar door verkwisting in te 1 tomen en de strijd aan te binden met de corruptie, de belastingont duiking en de zwarte handel." De Duitse minister van Financiën Wolfgang Schauble wil de politie ke macht van Brussel aanzienlijk uitbreiden. Lidstaten moeten op belangrijke vlakken politieke macht uit handen geven en de Eu ropese Commissie omvormen tot een Europese regering. Dat zegt hij in een interview met het Duitse tijdschrift Der Spiegel; dat vandaag wordt gepubliceerd. „We moeten meer verantwoorde lijkheden op belangrijke politieke terreinen overdragen aan Brussel, zonder dat nationale overheden beslissingen kunnen tegenhou den", stelt de invloedrijke Duitse minister. „Nu hebben lidstaten bijna altijd het laatste woord. Dat kan niet zo doorgaan." Een gezamenlijk Europees beleid voor banken kan helpen om de on rust over de toekomst van de euro te verhelpen. Dat stelt de Bank voor Internationale Betalingen (BIB) in zijn gisteren gepubliceer de jaarverslag. „Er is geen ontko men aan de conclusie dat een pan-Europees financieel systeem en een pan-Europese centrale bank een pan-Europees bankensys- teem nodig heeft", aldus het sa menwerkingsverband van 's we relds belangrijkste centrale ban ken. „Banken in Europa moeten Europese banken worden." Bin nen Europa klinkt de laatste maan den een steeds luidere roep om de vorming van een bankenunie. Daarbij moeten de risico's voor Eu ropese banken door de eurolan den samen worden gedragen. voorraad hondenkoekjes op, en zijn bazin omgerekend een kleine achthonderd euro. Mugly versloeg in de fina le in Californië 28 andere lelijkerds van over de hele we reld. Hij neemt de kroon over van Yoda, een kruising naakthond/chihuahua. foto Monica M. Davey/EPA PETALUMA - De Britse Mugly paradeert over de rode lo per nadat hij is verkozen tot lelijkste hond ter wereld. Misschien gaf zijn naam de doorslag: die betekent zo veel als 'spuuglelijk'. Zijn ongeëvenaard afzichtelijke ui terlijk leverde de 8-jarige Chinese naakthond een jaar- door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - De ogen van de wereld zijn op Turkije gericht. Wat gaat Ankara doen? Vrijdag werd een Turkse straaljager door Syrië uit de lucht geschoten. De internatio nale diplomatie draait op volle toe ren, morgen komen de NAVO-lid staten bijeen om op verzoek van NAVO-lid Turkije over het inci dent te spreken. Maar een militai re reactie wordt niet verwacht. Iedereen wil escalatie voorkomen. „De VS, Europa en ook het Turkse volk zit niet op een oorlog met Sy rië te wachten", zegt militair ex pert Nihat Ali Ozcan. Hij ver wacht dat de NAVO morgen met een 'diplomatieke' steunbetuiging aan het adres van Turkije zal ko men. „Wellicht komt er een ex cuus vanuit Damascus - mogelijk onder druk van Rusland, dat ook niet blij is met dit incident. Daar zal het bij blijven." Ook Syrië is niet uit op een verde re escalatie. Een woordvoerder van Buitenlandse Zaken verklaarde gis teren dat Turkije en Syrië geen vij anden zijn en dat er sprake was van een 'ongeluk'. De reacties uit Ankara op het neer schieten van de straaljager blijven kalm en terughoudend. De reactie van de Turkse regering liet al lang op zich wachten. Gisteren - ruim 48 uur na het incident - kwam mi nister van Buitenlandse Zaken Ah met Davutoglu met een uitgebrei de reactie op de Turkse televisie. Hij verklaarde dat de onbewapen de straaljager even in het Syrische luchtruim was geweest, maar dat het toestel zonder enige waarschu wing neergehaald werd, nadat het zich al weer vijftien minuten bo ven internationale wateren be vond. Volgens de minister was er geen sprake van een spionagevfieg- tuig maar was de straaljager bezig met het testen van radarappara- tuur. Turkse teams zoeken met hulp van de Syriërs nog naar de twee piloten en het toestel, dat vol gens de Turkse media op 1300 me ter diepte in de Middellandse Zee voor de kust van Syrië ligt. „Ons doel is vrede, maar niemand kan de Turkse veiligheid in gevaar brengen of ons testen. De reactie van Turkije zal duidelijk én in lijn met het internationale recht zijn", aldus de minister. Het incident zet de verhoudingen tussen Turkije en Syrië verder op scherp. Turkije onderhield tot vo rig jaar goede relaties met het buur land. Maar van die vriendschap is niets meer over. Turkije heeft zich de afgelopen maanden juist ont popt als één van felste tegenstan ders van het Assad-regime. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603<€o,4s/gespiew vodaFone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen, Abonnementen al vanaf 7,50 en altijd in combinatie met een gratis toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt Aan Mobiel inter net zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet* Normaal Actieprijs Toestelprijs 180 120 300 Mb £A0.- €20,- €49.- 240 180 400 Mb iA3,- €22,50 €29,- 360 240 400 Mb €£5,- €27,50 €9.- Kijk op de website voor meer en gratis toestellen met identieke aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8