vooruitgang weekendcompany Nieuwe naam FNV 'sluit aan op hele levensloop' Pechtold verwijt Rutte slapheid 'je moet niet weglopen bij de handtekening die je een paar weken geleden hebt gezet' Veiligheidseis Defensie onvoldoende Twee verdachten van dodeSijke mishandeling vrij maandag 25 juni 2012 AMSTERDAM - Vakcentrale FNV heeft een nieuwe naam: de VakBe- weging. Een meerderheid van de negentien FNV-bonden tekende zaterdag voor de oprichting van de nieuwe vakbeweging, die weer moet zorgen voor eenheid in het werknemersfront. Ton Heerts, oud-hoofdbestuurder van de FNV en voormalig Tweede Kamerlid van de PvdA, is be noemd als eerste voorzitter van de VakBeweging. Tot de oprichting van de nieuwe vakbeweging is besloten nadat in 2011 een conflict was ontstaan rond het pensioenakkoord dat FNV-voorzitter Agnes Jongerius sloot met kabinet en werkgevers. De grotere bonden Bondgenoten en Abvakabo waren daar fel op te gen. Om de neuzen weer dezelfde kant op te krijgen, werd aan vijf kwartiermakers onder leiding van Jetta Klijnsma gevraagd een opzet te maken voor de vernieuwing. „Het vak is bepalend voor men sen. Dat willen wij onderstrepen. Daarnaast zijn mensen in de 21e eeuw meer dan ooit in beweging op de arbeidsmarkt. 'De VakBewe ging', duidelijker kan het niet, moet daar wat ons betreft volledig op aansluiten tijdens de hele le vensloop", zo lichtte Klijnsma za terdag de keuze voor de nieuwe naam toe. Volgens de kwartierma kers zijn de leden aan zet in de nieuwe beweging. Daarom krijgt de nieuwe beweging een ledenpar- lement en een gekozen voorzitter. Daarover zijn in de overeenkomst harde deadlines afgesproken, aldus de beweging. Deze week besloten de meeste bonden dat ze willen meewerken aan de nieuwe vakbeweging, die volgend jaar mei definitief het licht moet zien. Met de steun van onder meer Bondgenoten, Abvaka bo en FNV Bouw heeft de nieuwe vakcentrale al zeker een miljoen le den achter zich staan. De Algeme ne Onderwijsbond (AOb) zei don derdag na eerdere aarzelingen als laatste aan te haken. De ouderenbond Anbo, Zelfstandi gen in de Bouw (ZBo) en de kap pers, pedicures, visagisten van FNV Mooi doen niet mee. Deze drie willen volledige autonomie behouden. De pro&oetballers in de WCS twijfelen nog. Voorzitter Heerts gelooft dat hij deze bonden binnenboord kan trekken. „Ik ga mijn uiterste best doen om ze erbij te krijgen. Maar we gaan niet alles opnieuw doen. Wie niet mee wil doen, heeft een probleem. Dan gaan we kijken hoe ze op een nette manier los van ons kunnen komen." DEN HAAG - Tientallen medewer kers van het ministerie van Defen sie in het buitenland werken zon der een deugdelijke veiligheidsver klaring. Dat meldt de NOS, die zegt een lijst met de betrokken me dewerkers in handen te hebben. Zo'n verklaring is onder meer no dig om met vertrouwelijke defen siedocumenten te mogen werken. De veiligheidsverklaringen van veertig medewerkers zouden on juist of verlopen zijn. Daardoor zouden deze mensen een poten tieel veiligheidsrisico vormen. Be trokkenen zouden bijvoorbeeld schulden kunnen hebben en daar door chantabel kunnen zijn. Het ministerie erkent dat er mede werkers in het buitenland zijn van wie de verklaring is verlopen. Dat maakt het document echter niet ongeldig. Volgens Defensie is het een administratieve kwestie en ze ker geen veiligheidsprobleem. Volgens de NOS is de medewerker die de zaak aanhangig maakte op een zijspoor gezet door Defensie. De advocaat van de man, die 24 jaar in dienst is bij Defensie, wil hem voor de klokkenluidersrege- ling aanmelden en eist een schade vergoeding. Volgens Defensie heeft de man uit rancune gehandeld om dat hij zelf geen verklaring krijgt om in het buitenland te werken. DEN HAAG - D66-leider Alexander Pechtold verwijt premier en WD-lijsttrekker Mark Rutte 'slap pe knieën'. Aanleiding is de aan kondiging van Rutte zaterdag op een WD-congres dat hij een aan tal maatregelen zoals de forensen taks uit het Kunduzakkoord wil vervangen. „Zo kun je het land niet besturen. Ik vind dat we in Den Haag meer moeten doen om het vertrouwen van burgers terug te winnen. Dan moet je niet weglopen bij de hand tekening die je een paar weken ge leden hebt gezet", zei Pechtold za terdagavond in Nieuwsuur. D66 wil Nederland verder hervor- men op jde arbeidsmarkt en op de woningmarkt en daarnaast investe ren in onderwijs, cultuur en een groene economie. In het verkie zingsprogramma schrijft oud-mi- nister en oud-topman van Akzo- Nobel Hans Wijers: „Na een aan tal verloren jaren snakt Nederland naar nieuw perspectief naar nieu we economische groei met nieuwe mogelijkheden voor iedereen." De sociaal-liberalen willen in 2017 een structureel begrotingseven wicht bereiken, onder meer door de jaarlijkse stijging van de zorg- kosten terug te brengen naar 3 pro cent, door de AOW in 2021 al naaf 67 te brengen. Verder moeten maatregelen op de arbeidsmarkt en lagere belastingen leiden tot meer werkgelegenheid en dus min der uitkeringen. Mark Rutte aan het woord tijdens het WD-congres. foto Phil Nijhuis/ANP SITTARD - De politie heeft gister avond twee mensen die verdacht worden van een dodelijke mishan deling in Sittard op vrije voeten ge steld. Ze blijven wel verdacht van het mishandelen van een 23-jarige man uit Munstergeleen zaterdag- ochtend vroeg. De 23-jarige man stierf aan zijn verwondingen. De vrijgelaten verdachten zijn een 22-jarige man uit Sittard en zijn 25-jarige plaatsgenoot die zaterdag avond werd aangehouden. Een der de verdachte, een 25-jarige man uit Sittard, blijft vastzitten en wordt morgen voorgeleid aan de rechter commissaris. Het slachtoffer werd zaterdagoch tend rond drie uur in de Putstraat in elkaar geslagen. Hij overleed even later in een ziekenhuis. De aanleiding voor de mishandeling is niet bekend. MEER Tweetal uit Breda gedood bij ongeval Twee mannen uit Breda (24 en 29) zijn gisterochtend bij een ongeval op de E19 tussen Breda en Antwer pen bij Meer om het leven geko men. De derde inzittende van de auto, een 24-jarige Bredanaar, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De auto waarin de drie mannen zaten, botste tegen de pij ler van een viaduct. ROTTERDAM Steekpartij: politie zoekt ex-partner De man die vrijdag een 30-jarige vrouw doodstak in de Rotterdam se basisschool Augustinus en een andere vrouw (29) verwondde, is de ex-partner van de laatste. Deze vrouw is inmiddels uit het zieken huis ontslagen, aldus de politie gis teren. De man is nog steeds voort vluchtig, maar de politie weet wie hij is en waar hij woont. „De zoek tocht is gericht op deze man." DILBEEK Man komt om bij spelletje in België Een 46-jarige Nederlandse man is afglopen weekeinde in Schepdaal (België) omgekomen tijdens een spelletje airsoft, een soort paintball waarbij deelnemers met luchtdruk pistolen plastic bolletjes op elkaar afvuren. De man zakte door een vloer van een voormalige brouwe rij waarin het spel gespeeld kan worden. Hij overleed ter plekke. OOSTERHOUT Beschonken bruid eindigt op bureau Een 41-jarige vrouw uit Oosterhout heeft haar bruiloftsdiner zaterdag avond op het politiebureau moeten afsluiten. Ze werd aangehouden na dat ze met te veel alcohol op in haar auto was gestapt, tegen een an dere auto aanreed en daarna door reed. De bruid bleek ruim drie keer de maximaal toegestane hoe veelheid alcohol te hebben genut tigd. 1 overnachting incl. ontbijt Gratis hamburgermenu in juni sept. 2 dagen entree Movie Park Germany Op 17 km van het park gelegen 2 kinderen t/m 11 jr gratis in hotel Verblijf tot 31 oktober 2012 WIJJWWWIWIWF WG256

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5