i6l zeeland Festival floreert in Zonnemaire swectdeallnii Hangplek Koudekerke zeeland in de vorige eeuw Volg ons op Twitter en Facebook maandag 25 juni 2012 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Corrie Izeboud-de Kroo uit Bussum herkende maan dag bij het openslaan van de krant direct het Dorpsplein in Koudekerke met daarop het ge meentehuis. „Ik ben geboren in 1946 op Dorpsplein 26, het huis dat links op de foto net niet meer zichtbaar is. Wij hadden een siga renwinkel. Het huis links van het grote (gemeente)huis werd be woond door mijn oom Jaap de Kroo. Achter de leilinden staat het huis van mijn grootvader Jan de Kroo. Op de stoep van het gemeen tehuis zaten wij als kinderen.' Ook B. Brasser uit VKssingen her innert zich die plek nog. „De jon geren van het dorp verzamelden zich daar dagelijks en dat maakte het tot de hangplek van Koudeker ke. Elke zomeravond was het daar druk. De oudste jongeren zaten bo venaan de stoep en de jongsten op de treden naar beneden. Op zon dag was het een verzamelpunt om naar voetbalwedstrijden in Vlissin- gen of Middelburg te gaan. En dat was enkel voor de hervormde jon gens, want de gereformeerden mochten niet naar een voetbalwed strijd op zondag." Mevrouw Be- suijen-van Maldegem uit Vlissin- gen weet nog hoe de gereformeer de schooljongens het eens per jaar opnamen tegen de hervormden. „De meisjes van beide kanten moe digden de jongens dan aan. De vol gende dag knikkerden zé weer met elkaar." G.J. Wisse uit Koudekerke ver moedt dat de foto is genomen ten tijde van de mobilisatie kort voor WO II vanaf het pand aan het dorpsplein ter hoogte van waar nu een woonwinkel is gevestigd. De man van Corrie Izeboud-de Kroo, Piet Izeboud, is geboren in het toenmalige gemeentehuis. Hoogzwangere vrouwen en zieken werden in verband met het water in het gemeentehuis op de grote zolder opgevangen. Haar schoon moeder is daar bevallen van zoon Piet. Vele jaren later werd hij ge meenteambtenaar... De winnaars van de waardebon: TV Maldegem uit Vlissingen, G] Wisse uit Koudekerke en Corrie Izeboud-de Kroo uit Bussum. 'We zijn blij dat Jaap Verseput en zijn team ons al 15 jaar onthaalt op dit soort mooie festivals in Zonnemaire' Willem van Anraad, vrijwilliger bij 'Club Zonnemaire'. Een verstandige boer speelt in op de weersomstandighe den. Jaap Verseput liet zich met zijn Boerderijfestival Club Zonnemaire dan ook niet uit het veld slaan. door Ali Pankow Het buitenpodium werd 'De Schuur rechts' en de mobiele DJ Booth zocht nu maar onder dak in de fraaie pagodetent. Het weer zat Boerderijfestival Club Zonnemaire niet mee gisteren. Maar door ter elfder ure met man en macht alle voorzieningen om te gooien, bood initiator Jaap Verse put zijn gasten toch de mogelijk heid alle optredens zonder nat pak te kunnen meemaken. Met circa 300 bezoekers moet in vergelijking met voorgaande edi ties echter wel geconstateerd wor den dat veel potentiële belangstel lenden het al bij voorbaat lieten af weten. Zij kregen ongelijk, want muzikaal viel er veel te genieten. Ook het subtiele handentheater 'Hands-up' van Leo Petersen bleek in staat oud en jong te fascineren. Vaardige handen, een paar bolle ogen en een grote dosis creativiteit zijn de ingrediënten voor deze unieke theatervorm. Met Ain't got no brother gaven On- no Kortland, Timo van Veen en Marc Koppen als Stuurbaard Bak kebaard meteen een stevig visite kaartje af Dit trio zorgde eerder voor verrassende optredens in Zee land, maar blijkt sindsdien verder gegroeid. Die groei is niet ten kos te gegaan van het ongebreideld spelplezier, want dat spettert er nog steeds vanaf Timo van Veen beschikt over een mooie strot zo bewees hij in nummers als onder meer Somebody en Two Girls. Mu zikaal weet het trio vaak een mooie spanning op te bouwen met een balladachtig begin en een snelle, krachtige switch naar up-tempo. Festivalorganisator Verseput houdt zelf veel van de combinatie beeld en geluid. Niet verwonder lijk dat die voorkeur is terug te zien in de programmering. Zo was er veel te zien ën te horen in het - andere schuurpodium met het ga- rage-jazzstrio Dans Dans en Wim Lots met zijn live drawings. De combinatie van muziek en op scherm geprojecteerde tekeningen boeit geruime tijd, maar op den duur heb je wel genoeg beeld ge zien en wil je eigenlijk alleen luis teren naar die heerlijke composi ties van Bert Dockx (gitaar) Fred Lyenn (bas) en Steven Cassiers (drums). VAN: €57,50 KORTING 52% @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL. ZEELAND Onderdeel van W0GGNGR Media -- maandag 2B juni Het is tijd voor de zomer! Het is tijd voor een speciale, herstellende en hydraterende Dr. Hauschka gezichtsbehandeling van circa 1 uur voor maar €27,50. Inclusief uitgebreide hoofdhuidmassage, een kopje thee uit de uitgebreide theecollectie van Natuurwinkel de Zonnehoed, een stukje biologische chocolade en een goodiebag met waardebon! IS £F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52