'Vijver moet afgeschermd' 14 Pleidooi voor oprichten energie-coöperatie Hulst Schuttersteams naar titelstrijd Zeehondencrèche almanak Zuinig Afschuwelijk Vierdaagse in Graauw start Cursus Facebook bij Toonbeeld maandag 25 juni 2012 Verontruste ouders willen behoud afrastering door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - Veronruste Ouders van kinderen in de omge ving van de vijver aan de Zeger- straat in Sint Jansteen willen niet dat de gemeente Hulst de afraste ring rond het watertje definitief weg haalt. In een brief aan het gemeentebe stuur, ondertekend door meer dan twintig gezinnen, vragen de bewo ners om na het verwijderen van de de oude afrastering een nieuw hek te plaatsen. „Wij zijn zeer on gerust vanwege het feit dat wan neer er geen afrastering meer is de jonge Idnderen uit onze buurt rechtstreeks het water in kunnen lopen of vallen", aldus de brief. „Dat is uiteraard een zeer onge wenste situatie. Deze kinderen kunnen dan niet meer zonder toe zicht in de omgeving spelen." Vol gens de ongeruste ouders is het be kend dat kinderen 'gelokt' worden door het water. „Kinderen zien dit gevaar niet." De gemeente Hulst heeft in totaal zo'n 30 vijver. Rond 16 waterpartij en staat een afrastering. De helft daarvan is oud en versleten. Bij een aantal vijvers wordt de afraste ring vernieuwd en bij andere vij vers permanent weggehaald. Al- KOEWACHT - De viertallen van de schuttersverenigingen uit Aarden burg, Westdorpe en Terneuzen hebben zich geplaatst voor het Ne derlands kampioenschap viertal- lentallen op de staande wip. De teams eindigden bij het Zeeuws- Vlaams kampioenschap in Koe- RENESSE - Tijdens de tweede editie van Beachcycling Renesse is 5500 euro bijeen gefietst voor Zeehon dencrèche Lenie 't Hart. De deelne mers aan het evenement dat bij strandpaviljoen Zuid Zuid West werd gehouden, werden aan het eind van de vier uur durende spin- ningmarathon getrakteerd op een bijzonder en spontaan showtje van 'zeehondenmoeder' Lenie 't Hart. Zij liet de fietsers en het an dere nieuwsgierige publiek kennis maken met een paar dagen oud huilertje dat die dag gevonden was op de dijk bij Ellewoutsdijk. De oldtimerrit op Walcheren was een groot succes. Een lang lint van fraaie antieke voertuigen trok door het landschap en het toegestroomde publiek genoot van de glimmende Morgans, T-Fords en Mes- serschmidts. Na de rit stonden de voertuigen uit gestald voor het publiek en waren en kele bezitters ondertussen druk bezig hun kostbare speeltjes op te poetsen en schoon te maken. Van een toeziend echtpaar sprak de vrouw tegen haar man: „Ze zijn er zuiniger mee dan met hun vrouw." Diens antwoord viel, diplomatiek ge zegd, niet echt in goede aarde bij vrouwlief toen hij zei: „Maar ze heb ben dan ook waarde." 'We hadden twijfels of we het wel moesten doen, want het was zo afschuwelijk wat er in de middeleeuwen ge beurde. Maar ook vandaag de dag worden op plaatsen in de wereld nog mensen op vaak dezelfde manier ge marteld.' - Toine Schreurs en Willy Warrens leen rond Vijvers langs een drukke weg, waar veel eenden zitten, of bij een speelterrein komt nog een hekwerk. Vijvers zonder afraste ring ogen natuurlijker en het on derhoud is een stuk eenvoudiger, is het idee er achter. De buurtbewoners nabij de vijver in de Zegerstraat zeggen de keuze van de gemeente wel te begrijpen, 'maar wij vinden dat de veiligheid van onze kinderen boven alles gaat'. Ze krijgen alvast steun van onafhankelijk raadslid Jos van Eek. „Deze vijver heeft een heel steil ta lud, waardoor er een extra gevaar lijke situatie ontstaat voor spelen de kinderen, Ze vallen zo in het water." Van Eek pleit dan ook voor behoud van de afrastering. Wethouder Clen de Kraker wijst er op dat er veel vijvers in de ge meente zijn zonder afrastering. „Het is ook een beetje de eigen ver antwoordelijkheid van ouders om er op toe te zen waar hun kinde ren spelen." Volgens de wethou der worden veel afrasteringen in de winter vernield door schaat sers. „Door die kapotte afrasterin gen ontstaat er dan een schijnvei ligheid. We hebben alle vijvers in de gemeente goed bekeken, ook op het gebied van veiligheid op plaatsen waar kinderen spelen." wacht op de eerste drie plaatsen. Bij de individuelen won D. de Vrie- ze voor E.Merckx en A. Jansen. De ze schutters strijden zaterdag 14 juli in Ovezande mee voor Neder landse titel. Kampioen bij de jeugd werden Kenneth Luteijn (8-14 jaar) en Kars Berkhout (15-18 jaar). CRAAUW - Vanaf Eet- en Drincke- rij Nobel in Graauw gaat van avond de avond wandelvierdaagse van start. Traditioneel tekent het plaatselijke feestcomité jaarlijks voor het laatste wandelfestijn voor de vakantieperiode. De deelne mers hebben vijf dagen de gelegen heid om een wandeling van 5 en 10 kilometer te maken. De laatste wandelavond (vrijdag) begeleidt de fanfare Nooit Gedacht de vol houders naar de eindstreep. De start is telkens om 19.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl ssestmmmm door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst moet het initiatief nemen voor de oprich ting van een energie-coöperatie die collectief goedkopere stroom kan inkopen voor inwoners. Raadslid René van Domburgt (Progressief Hulst) dient daarvoor komende raadsvergadering een motie in. Van Domburg wijst er op dat de ge meente Hulst de laatste tijd vanwe ge minder inkomsten van het rijk op vele vlakken offers van haar in woners en bedrijven vraagt. De la gere inkomens worden daardoor het zwaarst getroffen. De gemeente mag niet aan inkomenspolitiek doen, maar het opzetten van een energie coöperatie kan wel. „Door coöperatief energie in te kopen kun nen de inwoners van Hulst en de bedrijven in onze gemeenten aan zienlijk op energie besparen", denkt Progressief Hulst. Binnen zo'n coöperatie bestaat ook de mo gelijkheid om zoveel mogelijk groe ne energie te gebruiken en moge lijkheden té onderzoeken om die zelf of in samenwerking op te wek ken. De coöperatie heeft volgens Van Domburg de mogelijkheid om voor de minima een speciaal tarief te hanteren. Progressief Hulst wil dat het plan nog deze raadsperiode wordt uitge voerd. Als de coöperatie er eenmaal op eigen benen staat is het volgens de fractie geen extra belasting voor het gemeentelijk apparaat. De kos ten voor de oprichting kunnen be taald worden uit de begrotingspost 'nader te concretiseren beleid' of de gemeente zou desnoods een rente loos voorschot kunnen geven. In de gemeenten Heerhugowaard, Dordrecht en Amersfoort zijn al dergelijke energie-coöperaties. TERNEUZEN - Toonbeeld start in september een basiscursus werken met het sociale netwerk Facebook. In vier lessen leren de deelnemers het aanmaken van een Facebook account, hoe iets op het prikbord te zetten, familie en vrienden op zoeken, iemand uitnodigenen fo to's en video's toevoegen. Inschrij ven kan tot 29 juni telefonisch (0115-455950), daarna tot 27 augus tus enkel via e-mail of de website. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50